ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПОЗОВУ
28 лютого 2014 рокуСправа № 808/1580/14 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С.М. розглянувши клопотання ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління Держземагентства у Запорізькій області, ОСОБА_2, Реєстраційної служби Новомиколаївського районного управління юстиції в Запорізькій області
про: визнання незаконними та скасування наказів і державної реєстрації договору оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з адміністративним до Головного управління Держземагентства у Запорізькій області, ОСОБА_2, Реєстраційної служби Новомиколаївського районного управління юстиції в Запорізькій області про визнання незаконними та скасування наказів і державної реєстрації договору оренди земельної ділянки.
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони ОСОБА_2 використовувати земельну ділянку загальною площею 21,7175 га., розташовану на території Любицької сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області (кадастровий номер земельної ділянки: 2323682400:03:005:0018).
Розглянувши подане клопотання та матеріали адміністративного позову суддя приходить до висновку, що клопотання про вжиття заходів забезпечення позову не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до вимог частини 3 та 4 цієї ж статті адміністративний позов може бути забезпечено шляхом зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, а також забороною вчиняти певні дії.
Таким чином, заходи забезпечення адміністративного позову можуть бути вжиті лише у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи, що подане клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову стосується заборони ОСОБА_2, який не є суб'єктом владних повноважень, використовувати відповідну земельну ділянку, а також те, що вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у такий спосіб Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено, суддя приходить до висновку що подане клопотання не підлягає задоволенню.
Крім того, у порушення вимог підпункту 7 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», відносно заявленого клопотання про забезпечення позову не сплачений судовий збір.
Керуючись статтями 117, 118, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.
Направити копію даної ухвали заявнику.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша