Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 лютого 2014 року Справа № 805/2482/14
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Донецької філії Публічного акціонерного Товариства «Укртелеком» до управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області про скасування рішення управління Пенсійного фонду Українив м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області від 24 грудня 2013 року № 01-05/360 про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
21 лютого 2014 року Публічне акціонерне товариство «Укртелеком» в особі Донецької філії Публічного акціонерного Товариства «Укртелеком» (далі - позивач) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області (далі - відповідач) про скасування рішення управління Пенсійного фонду Українив м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області від 24 грудня 2013 року № 01-05/360 про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн.
До позовної заяви позивачем додана копія квитанції про сплату судового збору у розмірі 73,08 грн.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАСУкраїни до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В порушення зазначених вимог позивачем до позовної заяви долучено документ про сплату судового збору у розмірі меншому, ніж встановлено законом.
Згідно вимог частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового зборувстановлюється Законом України«Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, який набрав чинності 01 листопада 2011 року.
Законом України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
При цьому, відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо скасування вимог про сплату боргу платників єдиного внеску, рішень про застосування штрафних санкцій тощо.
Отже, звернені вимоги позивачем до суду про скасування рішення про застосування штрафних санкцій - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
За даних обставин, звернені до суду позовні вимоги про скасування рішення від 24 грудня 2013 року № 01-05/360 про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. мають майновий характер, тому судовий збір необхідно сплачувати за ставками, встановленими за подання до адміністративного суду позовних заяв майнового характеру.
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 01 січня 2014 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1 218,00 грн.
У позовній заяві позивач просить суд скасувати рішення управління Пенсійного фонду Українив м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області від 24 грудня 2013 року № 01-05/360 на суму 170,00 грн.
За даних обставин, 2 відсотки розміру майнових вимог (3,40 грн. є меншими ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1 827,00 грн.), та не перевищують 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4 872,00 грн.), тому позивачеві необхідно сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 182,70 грн.
Як вказувалося судом вище, у порушення зазначених вимог позивач до позовної заяви додав документ про сплату судового збору лише у розмірі 73,08 грн., що є меншим розміру судового збору, обчисленого за ставкою за подання адміністративного позову немайнового характеру.
З огляду на наведене, позивачу під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору в сумі 109,62 грн. (182,70 грн. - 73,08 грн.), який необхідно сплачувати за наступними реквізитами: отримувач: - Держбюджет Калінінського району м. Донецька, код ЕДРПОУ - 38034015, рахунок - 31217206784005, банк - ГУКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, призначення платежу - «Судовий збір, код 35099148, п.3.1».
Враховуючи вищевикладене, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Частиною 1 статті 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Донецької філії Публічного акціонерного Товариства «Укртелеком» до управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області про скасування рішення управління Пенсійного фонду Українив м. Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області від 24 грудня 2013 року № 01-05/360 про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн., - залишити без руху і встановити строк до 17 березня 2014 року для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду у випадках, передбачених законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко О.В.