Рішення № 37408784, 25.02.2014, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.02.2014
Номер справи
901/4112/13
Номер документу
37408784
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

25.02.2014 Справа № 901/4112/13

За позовом Заступника прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про зміну умов договору оренди землі

Суддя Куртлушаєв М.І.

Представники:

від позивача - Шкурлатов Д.Г., представник, довіреність №02-29-3140/а від 27.12.2013;

від відповідача - ОСОБА_3, представник, довіреність б/н від 08.02.2014;

від прокуратури - Обер Г.О., прокурор відділу прокуратури м. Сімферополя, посвідчення №020806, видане 01.10.2013.

СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якій просить: змінити умови договору оренди земельної ділянки від 29.06.2004, укладеного між Феодосійською міською радою та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, зареєстрованого в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі за №000401900803 від 30.09.2004, виклавши пункти договору в наступній редакції:

« 1. Пункт 1. На підставі рішення 27 сесії 24 скликання Феодосійської міської ради від 28.05.2004 р. № 1482, орендодавець надає, а орендар приймає, в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АДРЕСА_1, економіко-планувальна зона НОМЕР_1, кадастровий номер - 01 116 000 00 0 011 0077».

« 2. Пункт 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 15175495,89гривень».

« 3. Пункт 9. Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 455264,88 грн. (Чотириста п'ятдесят п'ять тисяч двісті шістдесят чотири гривні 88 коп.) за рік».

« 4. Абзац 2 пункту 13. - зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії ».

Позовні вимоги мотивовані тим, що 29.06.2004 між позивачем та відповідачем було укладено договір оренди землі, зареєстрований в книзі записів держаної реєстрації договорів оренди землі за №000401900803 від 30.09.2009.

На виконання вимог рішень Феодосійської міської ради №1698 від 29.08.2008 та №1842 від 28.11.2008 позивач направив на адресу відповідача додаткову угоду до договору оренди землі від 30.09.2004.

Як на підставу звернення до суду позивач посилається на те, що відповідач ухиляється від укладання додаткової угоди.

Ухвалою Господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.12.2013 позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі.

Ухвалою суду від 14.01.2014 строк вирішення спору продовжено на п'ятнадцять днів до 26.02.2014 включно.

У судовому засіданні 11.02.2014 представник позивача надав пояснення до позовної заяви, відповідно до яких, посилаючись на рішення Феодосійської міської ради №1698 від 29.08.2008 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії», пояснює, що законодавчо обґрунтована зміна грошової оцінки землі призвела до зміни земельного податку, яка, в свою чергу, призвела до зміни орендної плати за землю. Адже згідно пункту 13, спірного договору, розмір орендної плати переглядається щорічно у випадку змін земельного податку.

Суд долучив документи до матеріалів справи.

11.02.2014 у судовому засіданні представник відповідача надав клопотання про припинення провадження у справі у зв'язку із тим, що існує рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим від 09.02.2012 по справі №5002-12/5171-2011, яке набрало законної сили, відповідно до якого позивачу було відмовлено в задоволенні заявлених вимог, а також ухвала Господарського суду Автономної Республіки Крим від 28.02.2013 у справі №901/159/13-г про припинення провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 80 ГПК України.

Суд відкладає розгляд даного клопотання до вивчення матеріалів справ №5002-12/5171-2011 та №901/159/13-г.

Водночас, представником відповідача було надано клопотання про долучення до матеріалів справи копії роздруківки з «Публічної кадастрової карти України» щодо земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, додаткової угоди від 17.04.2008 до договору оренди землі від 30.09.2004 №000401900803 та письмових пояснень до позовних вимог, відповідно до яких не погоджується із заявленими позивачем вимогами посилаючись на те, що додаткова угода від 18.01.2013, на яку посилається позивач, на адресу відповідача не надходила, та зазначає, що договір оренди від 29.06.2004 №000401900803 між позивачем та відповідачем передбачає різні умови зміни орендної плати, однак порядок внесення таких змін завжди передбачає укладання двосторонньої додаткової угоди за взаємною згодою сторін.

Суд долучив документи до матеріалів справи.

Представник позивача у судовому засіданні 25.02.2014 надав суду пояснення, в яких просить відмовити у задоволенні клопотання відповідача про припинення провадження у справі.

Суд долучив документ до матеріалів справи.

25.02.2014 у судовому засіданні прокурором та позивачем була подана заява у порядку статті 22 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої просять пункт 2 прохальної частини позовних вимог розглядати без « 4. Абзац 2 пункту 13. - зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії ».

Суд приймає до розгляду вказану заяву та здійснює подальший розгляд справи з її урахуванням.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового процесу, суд

ВСТАНОВИВ:

На підставі рішення 27 сесії 24 скликання Феодосійської міської ради від 28.05.2004 №1482 Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 була надана в оренду земельна ділянка для обслуговування виробничо-складських приміщень, площею - 1,0480 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1, зона "Південно-Західна" оціночний район НОМЕР_2, кадастровий номер - 01116 000 00 0 011 0077.

У подальшому, 29.06.2004 між Феодосійською міською радою (орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (орендар) було укладено договір оренди землі (далі Договір), реєстраційний №000401900803 від 30.09.2004 строком до 28.05.2014.

Відповідно до пункту 5 цього Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі складала 3039392,00 гривень.

У пункті 9 Договору сторонами узгоджена орендна плата, яка вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 30399,82 грн. за рік.

Водночас, пункт 13 Договору передбачає зміну розміру орендної плати у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, у тому числі внаслідок інфляції;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Перегляд розміру орендної плати щодо її збільшення допускається один раз на п'ять календарних років, крім випадків, коли збільшення орендної плати (або земельного податку) передбачено Законом України.

При цьому, згідно з пунктом 34 Договору, зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору, спір розв'язується у судовому порядку.

У відповідності зі статтею 18 Закону України "Про оцінку земель", згідно пункту 1 рішення 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 № 1698 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосія" затверджено нову нормативну грошову оцінку земель міста Феодосії.

Згідно "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії" затвердженої рішенням 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 № 1698. - з 01.01.2009 замість "зон" застосовуються "економіко-планувальні зони".

Відповідно до зазначеного рішення, спірна земельна ділянка за новою технічною документацією стада знаходитися в економіко-планувальній зоні НОМЕР_1, що відображено у витягу №1707/06-03 від 10.09.2013 про нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки (а.с. 20).

Суд звертає увагу, що відповідно до п 5 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі ( червень 2004 ) складала 3039392,00 гривні. До старої нормативної грошової оцінки земельної ділянки були застосовані коефіцієнти індексації, передбачені спірним договором, що тягне зміну оцінки вартості орендованої земельної ділянки.

Рішенням 41 сесії Феодосійської міської ради 5 скликання від 28.11.2008 № 1842 "Про введення ставок орендної плати за землю" також встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, згідно з Українським класифікатором цільового використання землі - для інших видів використання, що дорівнює 3 відсоткам нормативної грошової оцінки.

Це рішення було прийнято у відповідності до діючої на той час редакції ст. 21 Закону України "Про оренду землі".

Згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 внесені зміни в частину другу ст.21 Закону України "Про оренду землі", яка набула наступного змісту: "Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України".

Отже, оскільки змінилась грошова оцінка земель міста, то пропорційно змінився і розмір земельного податку, що згідно статті 274 Податкового кодексу України складає 1% від грошової оцінки землі.

Тобто, настали умови, передбачені договором, для перегляду орендної плати, яка, в свою чергу, дорівнює трикратному розміру земельного податку.

Відповідно до норм Закону України "Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.2003 № 1160 всі вищезазначені рішення Феодосійської міської ради були опубліковані в місцевих засобах масової інформації, тим самим були доведені до відома орендаря.

Керуючись ст. 188 Господарського кодексу України, позивач 04.07.2013 (а.с. 26) надіслав відповідачу проект додаткової угоди від 18.01.2013 (а.с. 18) до Договору оренди реєстраційний № 000401900803 від 30.09.2004, відповідно до якої запропонував відповідачу пункти спірного Договору викласти у наступній редакції:

« 1. П. 1 - слова „зона "Північно-західна" НОМЕР_2" читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона НОМЕР_1"

2. П. 5 - читати у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить:

з 01.01.2008 по 31.12.2008 - 3234480,05 гривень,

з 01.01.2009 по 31.12.2009 - 14330024,45 гривень,

з 01.01.2010 по 31.12.2010 - 15175495,89 гривень,

з 01.01.2011 по 31.12.2011 - 15175495,89 гривень,

з 01.01.2012 по 31.12.2012 - 15175495,89 гривень,

з 01.01.2013 - 15175495,89 гривень».

3. П. 9 - читати у наступній редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, починаючи з 01.01.2008 р. по 31.12.2008 р. (включно), у грошовій формі із зазначенням 4 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 129379,20 грн. за рік,

з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. (включно), у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 429900,73 грн. за рік,

з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р. (включно), у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 455264,88 грн. за рік,

з 01.01.2011 р. по 31.12.2011 р. (включно), у грошовій формі із зазначенням 4 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 455264,88 грн. за рік,

з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. (включно), у грошовій формі із зазначенням 4 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 455264,88 грн. за рік,

з 01.01.2013, у грошовій формі із зазначенням 4 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 455264,88 грн. за рік.»

4. П. 10 - читати у наступній редакції: „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"

5. П. 13 абзац 2 - читати у наступній редакції: „зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії".

6. П. 34 - читати у наступній редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду."

7. Доповнити п. 44 у наступній редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом. "

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.

Відповідно до частин 2-4 статті 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Втім, позивачем було дотримано досудовий порядок зміни господарських договорів.

Однак, у зв'язку з відмовою відповідача від укладання додаткової угоди про внесення змін до вказаного договору, а саме, щодо застосування нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати, позивач звернувся до суду з позовом.

Статтею 654 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору вчинюється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Частиною 2 статті 18 Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003, №1378-IV, зі змінами та доповненнями, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.

Таким чином, законодавством передбачено періодичне здійснення нормативно-грошової оцінки земель.

Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).

Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки, тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»№309-VI від 03.06.2008 в Закон України «Про оренду землі» були внесені зміни, зокрема, ч. ч. 4 та 5 ст. 21 викладені в наступній редакції: «Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій земель трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині». Вказаний закон набрав чинності з моменту опублікування з 04.06.2008.

В зв'язку із введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011 (від 02.12.2010 №755-VI), Закон України „Про плату за землю" втратив чинність згідно ч. 2 Прикінцевих положень Кодексу. Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 регулюється виключно Податковим кодексом України.

Згідно зі ст. 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Приписами ст. 21 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Розділу XIII Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХІІІ Податкового кодексу України; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а також не може перевищувати для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст.ст. 288.5-288.5.2 Розділу ХІІІ Податкового кодексу України).

При цьому, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (стаття 274.1. Податкового кодексу України).

Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Отже, нормами чинного законодавства передбачена можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.

В даному ж випадку сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати (п. 13 Договору), а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Крім цього, згідно зі ст. 144 Конституції України, ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначених законом, приймають рішення які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а тому в разі прийняття відповідним органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за земельні ділянки, ці обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу місцевого самоврядування у встановленому законом порядку.

Проте, рішення Феодосійської міської ради щодо зазначеного питання, є чинним на час розгляду даної справи.

Згідно з частиною третьою статті 653 Цивільного кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Таким чином, позов про внесення змін до договорів оренди землі щодо розміру орендної плати підлягає задоволенню за наявності відповідного рішення органу місцевого самоврядування, але такий договір вважається зміненим з моменту набрання рішенням суду законної сили.

Вищевикладене свідчить про обґрунтованість заявлених позовних вимог про внесення змін до договору оренди земельної ділянки у частинах нормативної грошової оцінки земельної ділянки та орендної плати (пункти 5 та 9 Договору), у зв'язку із чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Що ж стосується клопотання відповідача про припинення провадження у справі, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо є рішення господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.

Дійсно, у провадженні Господарського суду Автономної Республіки Крим перебували справи № 901/159/13 та 5002-12/5171-2011 за позовами Феодосійської міської ради до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі від 30.09.2004.

Однак, як на правову підставою звернення до суду у вказаних справах позивач посилався на наявність Витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Феодосії від 07.10.2011 та від 21.11.2012 та на ухилення відповідача від підписання додаткових угод від 17.04.2008 та від 01.07.2010.

У той час як у даній справі посилається на Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Феодосії від 10.09.2013 та на додаткову угоду від 18.01.2013.

Отже правові підстави та предмет позову у цих у справах є різними.

У зв'язку із чим клопотання відповідача про припинення провадження у справі не підлягає задоволенню.

Судовий збір у сумі 1147,00 грн. підлягає стягненню з відповідача в дохід Державного бюджету України.

В судовому засіданні 25.02.2014 судом оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Повне рішення складено 03.03.2014.

Керуючись ст. ст. 22, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання про припинення провадження у справі.

2. Прийняти до розгляду заяву прокурора та позивача від 25.02.2014.

3. Позов задовольнити.

4. Змінити умови договору оренди земельної ділянки від 29.06.2004, укладеного між Феодосійською міською радою та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі за №000401900803 від 30.09.2004, виклавши пункти договору в наступній редакції:

« Пункт 1. На підставі рішення 27 сесії 24 скликання Феодосійської міської ради від 28.05.2004 р. № 1482, орендодавець надає, а орендар приймає, в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АДРЕСА_1, економіко-планувальна зона НОМЕР_1, кадастровий номер - 01 116 000 00 0 011 0077».

«Пункт 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 15175495,89гривень».

«Пункт 9. Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 455264,88 грн. (Чотириста п'ятдесят п'ять тисяч двісті шістдесят чотири гривні 88 коп.) за рік».

5. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України (Отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим, м. Сімферополь, вул. Павленко, 48, код ЄДРПО України 38040558, рахунок 31211206783002, відкритий за кодом класифікації доходів бюджету 22030001 в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, м. Сімферополь, код банку 824026) судовий збір у розмірі 1147,00 грн.

Видати наказ після вступу рішення в законну силу.

Суддя М.І. Куртлушаєв