ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
24 лютого 2014 року Справа № 913/414/14
Провадження № 15пд/913/414/14
За позовом прокурора Артемівського району міста Луганська, м.Луганськ
в інтересах держави в особі:
позивача-1 - Виконавчого комітету Луганської міської ради, м.Луганськ
позивача-2 - Луганської міської ради, м.Луганськ
до відповідача - Публічного акціонерного товариства "Луганський ливарно-механічний завод", м.Луганськ
про внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234
Суддя Смола С.В.
Секретар судового засідання Данилкіна Н.В.
У засіданні брали участь:
від заявника - Голоденко К.О. - прокурор відділу прокуратури м.Луганська, службове посвідчення № 020155 від 03.09.2013;
від позивача-1 - Саркісян Я.Ш. - головний спеціаліст-юрисконсульт відділу претензійно-позовної роботи та роботи по взаємодії з органами виконавчого провадження, довіреність № И01/03-31/5300/0/2-13 від 23.08.2013;
від позивача-2 - Саркісян Я.Ш. - головний спеціаліст-юрисконсульт відділу претензійно-позовної роботи та роботи по взаємодії з органами виконавчого провадження, довіреність № И01/03-31/5301/0/2-13 від 23.08.2013;
від відповідача - не прибув.
СУТЬ СПОРУ:
Прокурором Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі виконавчого комітету Луганської міської ради та Луганської міської ради заявлено вимоги про внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234, який укладений між виконавчим комітетом Луганської міської ради та Закритим акціонерним товариством "Луганський ливарно-механічний завод", відносно земельної ділянки площею 0,3157 га, під розміщення будівлі гуртожитку по вул.Геологічній, 15, а саме: викласти п.2.1 розділу "Плата за землю" договору у новій редакції: "2.1. Плата за землю вносится землепользователем в виде арендной платы в размере земельного налога (годового) с коэффициентом 3"; доповнити розділ "Плата за землю" договору новими пунктами 2.2, 2.3, 2.4 наступного змісту: "2.2. В случае изменения нормативной денежной оценки земель города Луганска на протяжении срока действия договора, пропорционально изменяется и размер арендной платы без внесения соответствующих изменений в договор. Об изменении нормативной денежной оценки земель города Луганска арендодатель письменно сообщает арендатору или публикует об этом объявление в местных средствах массовой информации"; "2.3. Годовая арендная плата платится за базовый налоговый (отчётный) период, который равен календарному месяцу, в денежной безналичной форме, ежемесячно на протяжении 30 календарных дней, следующих за последним календарным днём отчётного (налогового) месяца"; "2.4. В случае невнесения арендной платы в сроки, предусмотренные договором, с арендатора взыскивается пеня в размере пени, предусмотренной действующим законодательством, за несвоевременную оплату земельного налога от неоплаченной суммы за каждый день просрочки"; виключити з пп."а" п.3.1 розділу 3 "Права и обязанности сторон" слова "ставки земельного налога", та з пп."б" п.3.2 розділу 3 "Права и обязанности сторон" слова, цифри та знаки "своевременно вносить обусловленную договором плату за землю, за несвоевременное внесение платы взыскивается пеня в размере 0,2 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки".
Ухвалою господарського суду Луганської області від 10.02.2014 було порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 24.02.2014.
Прокурор м.Луганська письмовим поясненням від 21.02.2014 № 176-414 вих-14 просив позов задовольнити у повному обсязі.
Позивач-2 письмовим поясненням б/н від 24.02.2014 нормативно обґрунтував необхідність внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234.
Відповідач не скористався своїм правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Згідно до п.п. 3.9.1, 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місцезнаходженням відповідача є: вул.Леніна, б.195, м.Луганськ. На вказану адресу господарський суд і надсилав поштову кореспонденцію.
Як вбачається з поштового повідомлення № 9105511159333 про направлення господарським судом Луганської області Публічному акціонерному товариству "Луганський ливарно-механічний завод" ухвали про порушення провадження у справі, поштове відправлення вручене представнику відповідача 12.02.2014.
Відповідно до п.3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ст.17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").
Згідно з ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, не забезпечив явку представника у судове засідання, не надання відзиву на позовну заяву та не прибуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті.
Згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
У судовому засіданні 24.02.2014 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників заявника та позивачів, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно зі ст.13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право звертатися до суду в передбачених законом випадках.
Статтею 361 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
З 01.01.2013 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", відповідно до п.7 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" якого встановлено, що з дня набрання чинності цим законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.
Згідно до ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до делегованих повноважень виконавчих органів міських рад віднесено здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, використанням та охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення.
Згідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування", відповідно до яких вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією міської ради, тому у зв'язку з тим, що земельна ділянка була надана відповідачу рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради, але на теперішній час вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією міської ради, належними позивачами за даним позовом є виконавчий комітет Луганської міської ради та Луганська міська рада.
Підставою звернення прокурора Артемівського району міста Луганська з даною позовною заявою до суду в інтересах держави в особі позивачів є порушення відповідачем встановленого державою порядку користування земельною ділянкою, оскільки невнесення змін до договору оренди землі тягне за собою недоотримання коштів до міського бюджету та є порушенням вимог діючого законодавства.
Рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради від 22.11.1995 № 609/5 вирішено передати, яке в подальшому перейменоване в Публічне акціонерне товариство "Луганський ливарно-механічний завод" в оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 0,3157 га, під розміщення будівлі гуртожитку по вул.Геологічній, 15.
На виконання вказаного рішення між виконавчим комітетом Луганською міською радою та Закритим акціонерним товариством "Луганський ливарно-механічний завод" було укладено договір на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234.
Відповідно до п.2.1 договору плата за землю вноситься землекористувачем у вигляді орендної плати в розмірі земельного податку з коефіцієнтом 1 щомісячно рівними частками.
Відповідно до абзацу 4 п.п.а) п.3.1 виконком Луганської міської ради має право змінювати орендну плату при зміні економічної оцінки земель та ставки земельного податку.
Згідно абзацу 11 п.п.б п.3.2 договору землекористувач зобов'язався своєчасно вносити обумовлену договором плату за землю, за несвоєчасне внесення плати за землю стягується пеня в розмірі 0,2% від суми недоїмки за кожен день прострочення.
З набранням з 01.01.2011 чинності Податковим кодексом України було змінено розмір орендної плати та встановлений її мінімальний та максимальний розміри.
З метою приведення у відповідність до вимог діючого законодавства Луганською міською радою було прийнято рішення від 16.03.2010 № 64/81, відповідно до якого відповідачеві запропоновано внести зміни до договору на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234.
Пунктом 2 вказаного рішення було запропоновано Закритому акціонерну товариству "Луганський ливарно-механічний завод" в двадцятиденний термін з моменту отримання рішення письмово повідомити Луганську міську раду про згоду з пропозицією або про її відхилення.
Зазначене рішення було направлено відповідачу за належною адресою 19.05.2010, що підтверджується реєстром № 3 розсилки копій рішень Луганської міської ради та фіскальним чеком № 9525 від 19.05.2010.
Відповідач у запропонований термін своєї відповіді на пропозицію позивача-2 не надав.
Вказані обставини стали підставою для звернення прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі позивачів з даним позовом до суду.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цих Законів, а також договором оренди землі.
Стаття 30 Закону України "Про оренду землі" передбачає, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Стаття 651 Цивільного кодексу України визначає, що підставами для зміни або розірвання договору є згода сторін, якщо інше не встановлено договором або законом; за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Обґрунтованою суд вважає вимогу прокурора про викладення пп.2.1 розділу "Плата за землю" договору у наступній редакції: "2.1. Плата за землю вносится землепользователем в виде арендной платы в размере земельного налога (годового) с коэффициентом 3", враховуючи наступне.
Податковим кодексом України, який набув чинності 01.01.2011, зокрема, встановлено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14), а орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14).
Згідно ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; не може перевищувати: а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Відповідно до ст.290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Пунктом 34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Рішенням Луганської міської ради 9/12 від 27.05.2011 "Про деякі питання щодо орендної плати за землю у м.Луганську" встановлено, що при прийнятті Луганською міською радою рішень про передачу фізичним та юридичним особам в оренду земельних ділянок та при внесенні змін до вказаних рішень та до договорів оренди землі щодо зміни розміру річної орендної плати, розмір річної орендної плати за земельну ділянку встановлюється у цих рішеннях та у договорах оренди землі у розмірі земельного податку із застосуванням до нього договірного коефіцієнту залежно від мети використання земельної ділянки. В абзаці 3 п.1 цього рішення зазначено, що у разі передачі земельної ділянки в оренду під декілька цілей використання без визначення площ земельних ділянок, які (площі) будуть використовуватися під певну мету, та які (площі) є складовими загальної площі земельної ділянки, яка передається в оренду, при визначені, згідно додатку до даного рішення, договірного коефіцієнту, відносно загальної площі вказаної земельної ділянки, застосовується максимальний договірний коефіцієнт земельної ділянки під які (цілі) вона передається. У додатку до цього рішення зазначено, що якщо земельна ділянка використовується під інші об'єкти ніж зазначені у ньому, застосовується договірний коефіцієнт 3.
Відповідно до абзацу 1 п.п.2.19. п.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
В даному випадку в п.1.2 договору метою використання земельної ділянки визначено під розміщення будівлі гуртожитку, тобто прокурор правомірно просить застосувати договірний коефіцієнт 3.
Згідно із ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, установлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Суд вважає обґрунтованою вимогу прокурора про доповнення розділу "Плата за землю" договору новим пунктом 2.2 наступного змісту: "2.2. В случае изменения нормативной денежной оценки земель города Луганска на протяжении срока действия договора, пропорционально изменяется и размер арендной платы без внесения соответствующих изменений в договор. Об изменении нормативной денежной оценки земель города Луганска арендодатель письменно сообщает арендатору или публикует об этом объявление в местных средствах массовой информации", оскільки вказана редакція відповідає пп.1.6 п.1 рішення Луганської міської ради від 27.08.2010 № 69/27.
Пунктом 34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Крім того, у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, автоматично змінюється і розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Дана правова позиція викладена в постановах Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 20.08.2013 у справі №3-21гс13, від 03.12.2013 у справі № 3-34гс13 і відповідно до приписів ст.11128 Господарського процесуального кодексу України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України.
Вимога прокурора про доповнення розділу "Плата за землю" договору новим пунктом 2.3 наступного змісту: "2.3. Годовая арендная плата платится за базовый налоговый (отчётный) период, который равен календарному месяцу, в денежной безналичной форме, ежемесячно на протяжении 30 календарных дней, следующих за последним календарным днём отчётного (налогового) месяца" є також обґрунтованою з огляду на наступне.
Згідно з п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Також обґрунтованою є вимога прокурора про доповнення розділу "Плата за землю" договору новим пунктом 2.4 наступного змісту: "2.4. В случае невнесения арендной платы в сроки, предусмотренные договором, с арендатора взыскивается пеня в размере пени, предусмотренной действующим законодательством, за несвоевременную оплату земельного налога от неоплаченной суммы за каждый день просрочки", враховуючи наступне.
Відповідно до п.п.1.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.4 вказаної статті пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
З огляду на доповнення договору вищенаведеними пунктами, обґрунтованою є вимога прокурора про виключення з пп."а" п.3.1 розділу 3 "Права и обязанности сторон" слів "ставки земельного налога" та частково обґрунтованою вимога про виключення з пп."б" п.3.2 розділу 3 "Права и обязанности сторон" слів, цифр та знаків "своевременно вносить обусловленную договором плату за землю, за несвоевременное внесение платы взыскивается пеня в размере 0,2 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки", оскільки обов'язок орендаря своєчасно вносити обумовлену договором плату за землю передбачений ст.24 Закону України "Про оренду землі" і є однією з істотних умов договору оренди землі, а отже слова "своевременно вносить обусловленную договором плату за землю" неможливо виключити з тексту договору, а виключення слів, цифр та знаків "за несвоевременное внесение платы взыскивается пеня в размере 0,2 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки" є необхідним, оскільки відповідальність у вигляді пені та її розмір будуть передбачені у п.2.4 договору.
Можливість внесення змін до договору оренди земельної ділянки передбачена чинним земельним законодавством.
Відповідно до ч.3 ст.653 Цивільного кодексу України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Таким чином, є вимоги прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі позивачів про внесення змін до договору на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234, який укладений між виконавчим комітетом Луганської міської ради та Закритим акціонерним товариством "Луганський ливарно-механічний завод", є обґрунтованими частково.
Судовий збір покладається на відповідача, враховуючи приписи ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі виконавчого комітету Луганської міської ради та Луганської міської ради до Публічного акціонерного товариства "Луганський ливарно-механічний завод" задовольнити частково.
2. Внести зміни до договору на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) від 05.12.1995, державна реєстрація від 14.12.1995 за № 1234, який укладений між виконавчим комітетом Луганської міської ради та Закритим акціонерним товариством "Луганський ливарно-механічний завод", відносно земельної ділянки площею 0,3157 га, під розміщення будівлі гуртожитку по вул.Геологічній, 15, виклавши п.2.1 розділу "Плата за землю" договору у наступній редакції: "2.1. Плата за землю вносится землепользователем в виде арендной платы в размере земельного налога (годового) с коэффициентом 3"; доповнивши розділ "Плата за землю" договору новими пунктами 2.2, 2.3, 2.4 наступного змісту: "2.2. В случае изменения нормативной денежной оценки земель города Луганска на протяжении срока действия договора, пропорционально изменяется и размер арендной платы без внесения соответствующих изменений в договор. Об изменении нормативной денежной оценки земель города Луганска арендодатель письменно сообщает арендатору или публикует об этом объявление в местных средствах массовой информации"; "2.3. Годовая арендная плата платится за базовый налоговый (отчётный) период, который равен календарному месяцу, в денежной безналичной форме, ежемесячно на протяжении 30 календарных дней, следующих за последним календарным днём отчётного (налогового) месяца"; "2.4. В случае невнесения арендной платы в сроки, предусмотренные договором, с арендатора взыскивается пеня в размере пени, предусмотренной действующим законодательством, за несвоевременную оплату земельного налога от неоплаченной суммы за каждый день просрочки"; виключивши з пп."а" п.3.1 розділу 3 "Права и обязанности сторон" слова "ставки земельного налога", та з пп."б" п.3.2 розділу 3 "Права и обязанности сторон" слова, цифри та знаки "за несвоевременное внесение платы взыскивается пеня в размере 0,2 процента от суммы недоимки за каждый день просрочки".
3. В решті позову відмовити.
4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Луганський ливарно-механічний завод", вул.Леніна, б.195, м.Луганськ, ідентифікаційний код 00292824, в доход державного бюджету України на поточний рахунок 31214206783006, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Луганській області, одержувач - УДКСУ у м.Луганську, МФО 804013, код за ЄДРПОУ 37991503, код класифікації доходів (ККД): 22030001, назва "Судовий збір" (Державна судова адміністрація України, 050); символ звітності банку: 206, судовий збір у сумі 1218 грн 00 коп., видати наказ після набрання рішенням законної сили Державній податковій інспекції в Артемівському районі м.Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 03.03.2014.
Суддя С.В. Смола