ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 1/189
У Х В А Л А
про роз'яснення постанови суду
26 лютого 2014 року м. Київ № 826/12630/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Клочкової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача про розяснення судового рішення в адміністративній справі за позовом
за позовом
Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний
промислово-інвестиційний банк"
до
1) Державної податкової інспекції у м. Житомирі
2) Управління державного казначейства у м. Житомирі Головного
управління державного казначейства України у Житомирській області
про
стягнення суми надміру сплаченого податку на прибуток підприємств
у розмірі 797 757,00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (далі – позивач, ПАТ "Промінвестбанк") звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державної податкової інспекції у м. Житомирі (далі - відповідач-1, ДПІ у м. Житомирі), Управління державного казначейства у м. Житомирі Головного управління державного казначейства України у Житомирській обл. (далі - відповідач-2) про стягнення суми надміру сплаченого податку на прибуток підприємств у розмірі 797 757,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.08.2013 відкрито провадження в адміністративній справі № 826/12630/13-а.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.08.2013 р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.11.2013, позов публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" задоволено повністю
23.12.2013 року за даною постановою, яка набрала законної сили 26.11.2013 р., позивачу видано виконавчий лист.
17 лютого 2014 року до канцелярії суду надійшло клопотання позивача про роз'яснення виконавчого листа Окружного адміністративного суду м. Києва, виданого 23.12.2013 по справі № 826/12630/13-а.
18 лютого 2014 року ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва призначено судове засідання для вирішення поданого клопотання.
В судове засідання 25 лютого 2014 року прибув представник позивача. Представники відповідачів не прибули.
В зв’язку з відсутністю відповідачів, належним чином повідомлених про дату, час та місце судового розгляду суд на підставі ч. 6 ст. 128 КАС України перейшов до вирішення заяви в порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що згідно постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.08.2013 р., було вирішено:
1. Позов публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" задовольнити повністю.
2. Стягнути з відповідного рахунку бюджету на користь публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (код ЄДРПОУ 00039002) суму надміру сплаченого податку на прибуток підприємств у розмірі 797 757,00 грн. (сімсот дев’яносто сім тисяч сімсот п’ятдесят сім грн. 00 коп.).
3. Присудити з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в місті Києві за рахунок бюджетних асигнувань за зобов’язаннями державної податкової інспекції у м. Житомирі на користь публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 294,00 грн. (дві тисячі двісті дев’яносто чотири грн. 00 коп.).
При цьому, в заяві Управління державного казначейства у м. Житомирі Головного управління державного казначейства України у Житомирській обл. просить роз’яснити з яких рахунків Державного бюджету України підлягають стягненню кошти згідно п. 2 постанови суду, на які зазначені кошти були зараховані чи шляхом безспірного списання коштів з рахунків відповідача – суб’єкта владних повноважень.
З цього, приводу суд вважає за необхідне зазначити, що дане питання чітко врегульовано Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 845 (далі-Порядок № 845).
Так, згідно п. 18 Порядку № 845 визначено, що під час виконання виконавчого документа суду про стягнення надходжень бюджету, крім бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, орган Казначейства повідомляє протягом п'яти робочих днів після надходження такого документа відповідному органові, що контролює справляння надходжень бюджету (в разі безспірного списання коштів місцевого бюджету - також відповідному фінансовому органу), про надходження зазначеного виконавчого документа.
У разі потреби орган Казначейства звертається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, за інформацією про підтвердження зарахування коштів до державного та місцевих бюджетів або встановлення залишку неповернутих з державного та місцевих бюджетів коштів чи узгодження реквізитів рахунків, на яких обліковуються надходження бюджету, кодів бюджетної класифікації тощо та визначає строк її подання, який становить не більш як 15 робочих днів.
Орган, що контролює справляння надходжень бюджету, до закінчення зазначеного строку подає органові Казначейства таку інформацію в письмовій формі.
У разі неподання зазначеної інформації орган Казначейства вживає заходів до виконання виконавчого документа про стягнення надходжень бюджету на підставі наявних даних.
Виконання виконавчих документів щодо стягнення судових витрат, зарахованих до державного бюджету, здійснюється органами Казначейства без звернення до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, за відповідною інформацією.
Згідно п. 19 Порядку № 845 безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
Згідно п. 20 Порядку № 845 у разі коли рахунок, з якого необхідно здійснити безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів, на дату прийняття виконавчого документа про стягнення надходжень бюджету до виконання або надходження інформації, зазначеної у пункті 18 цього Порядку, змінено у зв'язку з внесенням змін до відповідних нормативно-правових актів, безспірне списання таких коштів здійснюється із зміненого рахунка, на якому обліковуються надходження бюджету та на який в поточному бюджетному періоді зараховується відповідний вид надходжень, з урахуванням пропозицій органу, що контролює справляння надходжень бюджету.
Якщо законом відповідний вид надходжень у поточному бюджетному періоді не передбачений, безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється з рахунка, на якому обліковуються кошти за кодом доходів бюджету "Інші надходження".
Щодо стягнення судових витрат слід зазначити наступне.
Згідно п. 25 Порядку № 845 безспірне списання коштів з рахунка боржника здійснюється в першочерговому порядку. Проведення платежів за його платіжними дорученнями здійснюється після безспірного списання у разі наявності коштів на рахунку.
У разі наявності у боржника окремої бюджетної програми для забезпечення виконання рішень суду безспірне списання коштів з боржника (виконання рішень суду про стягнення коштів з боржника) здійснюється лише за цією бюджетною програмою. При цьому пункти 24 - 34 цього Порядку застосовуються лише щодо зазначеної бюджетної програми.
Згідно п. 25 Порядку № 845 судові витрати, штрафні санкції безспірно списуються за відповідним кодом економічної класифікації видатків бюджету. В разі коли у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів зазначений код не передбачений або за таким кодом до кінця бюджетного періоду сума бюджетних асигнувань менша, ніж сума списання, або відсутні відкриті асигнування, безспірне списання судових витрат, штрафів здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету, за яким здійснюється стягнення коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів.
Згідно ст. 170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення. Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання. Копія ухвали про роз'яснення судового рішення не пізніше наступного дня після її постановлення надсилається особам, які беруть участь у справі, а також заявнику, які не були присутні у судовому засіданні. Ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.
Відтак, на підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Роз’яснити Управлінню державного казначейства у м. Житомирі Головного управління державного казначейства України у Житомирській обл., що надміру сплачений податок на прибуток публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" у розмірі 797 757,00 грн. (сімсот дев’яносто сім тисяч сімсот п’ятдесят сім грн. 00 коп.). підлягає стягненню на користь публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (код ЄДРПОУ 00039002) з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів в порядку, визначеному Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 845.
Витрати по сплаті судового збору 2 294,00 грн. (дві тисячі двісті дев’яносто чотири грн. 00 коп.) підлягають стягненню на користь публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (код ЄДРПОУ 00039002) за рахунок бюджетних асигнувань за зобов’язаннями державної податкової інспекції у м. Житомирі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова