ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 лютого 2014 року м. Київ № 826/2217/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Савченко А.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю «Богдан-Лізинг»
до
Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
про
скасування податкової вимоги в частині,
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Богдан-Лізинг» (далі по тексту – позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (далі по тексту – відповідач) про скасування податкової вимоги в частині податкового боргу у розмірі 145341,25 грн.
Розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Богдан-Лізинг» з доданими до неї матеріалами, суд звертає увагу на наступне.
Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
У порушення вимог частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем до позовної заяви не додано документів на підтвердження викладених у ньому обставин, а саме щодо включення до складу податкового грошового зобов’язання, визначеного податковим органом за результатами проведення планової виїзної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01 квітня 2009 року по 31 березня 2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01 квітня 2009 року по 31 березня 2011 року, сум податкового грошового зобов’язання, визначеного за результатами проведеної документальної позапланової невиїзної перевірки позивача з питань правильності нарахування, повноти і своєчасності податку на прибуток та податку на додану вартість по фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ «Інформа Юст», ТОВ «Алвіга К», ТОВ «Юніфон Груп», ТОВ «Ітера Плюс», ТОВ «Сервіс Юніон» за весь період взаємовідносин.
Крім того, до адміністративного позову не додано копію оскаржуваної податкової вимоги, що позбавляє суд можливості перевірити правильність визначення розміру судового збору, що підлягає сплаті відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».
Також суд звертає увагу, що відповідно до вимог частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У той же час, відповідно до пункту 1 частини 2 статті 162 названого Кодексу у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень і про його скасування, тобто, скасуванню рішення суб’єкта владних повноважень передує саме визнання його протиправним.
Враховуючи викладене, позивачу слід уточнити свої позовні вимоги з урахування наведених вище положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у 3 денний строк з дня отримання ухвали, шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/2217/14-а від 24 лютого 2014 року) уточненого адміністративного позову з його копією для відповідача з додатками.
Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Богдан-Лізинг» без руху.
2. Встановити позивачу 3 денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.І. Савченко