Постанова № 37398786, 06.02.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.02.2014
Номер справи
826/19596/13-а
Номер документу
37398786
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 лютого 2014 року № 826/19596/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого: судді Мазур А.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Заступника Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «РТЦ Бориспіль»

про

стягнення заборгованості по фінансовій санкції в сумі 1020, 00 грн,

В С Т А Н О В И В:

Заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «РТЦ Бориспіль» (далі – ТОВ «РТЦ Бориспіль») про стягнення штрафу у розмірі 1020 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у добровільному порядку не сплачено фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1020 грн., застосовану до нього уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку згідно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.06.2013 № 1303-ЦД-1-Е.

Сторони належним чином повідомлялись про час і місце судових засідань.

Суд, керуючись ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянув справу у письмовому провадженні.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно з’ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів від 06.06.2013 № 1386-ЦД-1-Е при розгляді пакету документів від 27.12.2012 вх. № 11618/ЗВ емітента цінних паперів ТОВ «РТЦ Бориспіль» встановлено факт порушення ним вимог ст..41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 3 розділу II «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 за № 97/13364, а саме: не розміщення ТОВ «РТЦ Бориспіль» особливої інформації про зміну складу посадових осіб в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. Термін розміщення особливої інформації – протягом одного робочого дня з дня виникнення події.

За наслідками розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів, уповноваженою особою Комісії Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.06.2013 № 1303-ЦД-1-Е, якою до позивача застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 1020 грн.

Постанову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.06.2013 № 1303-ЦД-1-Е було надіслано на адресу відповідача 25.06.2013, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ст..41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (Закон, ВР України, від 23.02.2006, № 3480-IV) особлива інформація про емітента - інформація, до якої належать відомості зокрема про зміну складу посадових осіб емітента.

Строки, порядок і форми розкриття особливої інформації про емітента та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Відповідно до п.1 глави 3 розділу II «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591 розкриття особливої інформації має здійснюватися шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:

-у стрічці новин-протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 год. другого робочого дня після дати вчинення дії;

- в офіційному друкованому виданні – протягом 5 робочих днів після дати вчинення дії;

- подання до комісії – протягом 10 робочих днів після дати вчинення дії.

Пунктом 14 ст.8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (Закон від 30.10.1996, № 448/96-ВР) передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч.3 ст.11 зазначеного Закону, у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Доказів сплати у добровільному порядку суми штрафу, або ж доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.06.2013 № 1303-ЦД-1-Е, відповідачем не надано.

Заперечуючи проти позову, відповідач посилався на те, що ним оплачено вказаний вище штраф, проте, надане відповідачем платіжне доручення №1163 від 11.07.2013 свідчить про сплату штрафної санкції у розмірі 1020 грн.00 коп. згідно постанови № 1302-ЦД-1-Е від 19.06.2013, в той час як предметом позову є стягнення штрафної санкції згідно постанови № 1303-ЦД-1-Е.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Будь-яких фактичних даних в спростування наявності або ж відсутності обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відповідачем суду не надано.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Заступника Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РТЦ Бориспіль» (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Горбатюка, 2, код ЄДРПОУ 34543910) до Державного бюджету України штраф у розмірі 1020,00 грн. (одна тисяча двадцять гривень. 00 копійок) на рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, по коду бюджетної класифікації 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі відкладення складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.С. Мазур