Постанова № 37386697, 24.02.2014, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2014
Номер справи
823/82/14
Номер документу
37386697
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2014 року справа № 823/82/14

м. Черкаси

09 год. 50 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Орленко В.І.,

при секретарі - Дудці Г.О.,

за участю представника позивача Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Шепель К.Л. - за довіреністю від 14.01.2014р. №16-ЦД-1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом виконувача обов'язків прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства "Обласна фірма "Медтехніка" про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся виконувач обов'язків прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в якому просить стягнути з приватного акціонерного товариства "Обласна фірма "Медтехніка" в дохід Державного бюджету України через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку заборгованість зі сплати штрафних санкцій на загальну суму 306 000 грн. 00 коп.

Ухвалою суду від 24.01.2014р. роз'єднано у самостійні провадження заявлені у справі №823/82/14 позовні вимоги виконувача обов'язків прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства "Обласна фірма "Медтехніка" про стягнення коштів на суму 306000 грн. 00 коп.; адміністративний позов у частині позовних вимог виконувача обов'язків прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до приватного акціонерного товариства "Обласна фірма "Медтехніка" про стягнення штрафних санкцій на суму 102000 грн. за постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10.07.2013р. №1530-ЦД-4-Е - залишено за №823/82/14.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, обґрунтовуючи тим, що 10.07.2013р. Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку була винесена постанова №1530-ЦД-4-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1102-ЦД-4-Е від 24.04.2013р., на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102000 грн. 00 коп.

Враховуючи те, що вказана постанова відповідачем не оскаржена, сума штрафу за нею не сплачена, позивач просить стягнути зазначені кошти в судовому порядку.

Прокурор, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив.

Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи за адресою, визначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: 18009, Черкаська область, м. Черкаси, Соснівський район, вул. Ціолковського, буд. 3, в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів справи.

Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що приватне акціонерне товариство «Обласна фірма «Медтехніка» зареєстроване як юридична особа 28.01.1992р., ідентифікаційний код 03568304 (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія АВ №473416 від 20.01.2014р.).

26.06.2013р. заступником директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - уповноваженою особою Комісії складений акт №1564-ЦД-4-Е про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому встановлено ознаки порушення ПрАТ «Обласна фірма «Медтехніка» вимог п.10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання розпорядження №1102-ЦД-4-Е від 24.04.2013р. про усунення порушень законодавства про цінні папери (термін виконання до 29 травня 2013 року).

Розпорядження виносилось у зв'язку з порушенням вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п.1 гл.7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591, а саме: неопублікування ПрАТ «Обласна фірма «Медтехніка» регулярної річної інформації за 2011 рік в офіційному друкованому виданні Комісії.

01.07.2013р. директором позивача - уповноваженою особою Комісії винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в якій постановлено, що розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Обласна фірма «Медтехніка» відбудеться 10.07.2013р. о 10 год. 55 хв.

10.07.2013р. уповноваженою особою Комісії - директором відповідача винесена постанова №1530-ЦД-4-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1102-ЦД-4-Е від 24.04.2013р., на відповідача накладено штрафну санкцію у розмірі 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102000 грн. 00 коп.

Відповідно до вказаної постанови позивача дане правопорушення на ринку цінних паперів вчинено ПрАТ «Обласна фірма «Медтехніка» повторно протягом року, про що свідчать постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №1564-ЦД-1-Е від 20.08.2012р., №1565-ЦД-1-Е від 20.08.2012р., №138-ЦД-4-Е від 20.03.2013р., №393-ЦД-1-Е від 10.04.2013р., №654-ЦД-4-Е від 24.04.213р., №655-ЦД-4-Е від 24.04.2013р., №656-ЦД-4-Е від 24.04.2013р.

Вказана постанова була направлена на адресу відповідача 15.07.2013р., що підтверджується реєстром згрупованих рекомендованих відправлень №498 та фіскальним чеком.

Судом встановлено, що відповідачем постанова не оскаржувалася, штраф не сплачено.

Вирішуючи спір у справі, суд врахувує, що відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006р. №3480-IV (далі по тексту - Закон №3480) регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно ч. 4 ст. 40 Закону №3480 річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- публікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- розміщення на власному веб-сайті.

Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням №1591 Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Спеціальним законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, є Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україн» від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР (далі по тексту - Закон №448/96).

Відповідно до статті 1 Закону № 448/96 державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Частиною 1 статті 5 Закону № 448/96 передбачено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно частин 1-4 статті 6 Закону № 448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до п.п. 10, 14 ст. 8 Закону № 448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону № 448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного акціонерного товариства "Обласна фірма "Медтехніка" (18009, Черкаська область, м. Черкаси, Соснівський район, вул. Ціолковського, буд. 3, ідентифікаційний код 03568304) в дохід Державного бюджету України через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку заборгованість зі сплати штрафу у розмірі 102000 (сто дві тисячі) грн. 00 коп. за постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10.07.2013р. №1530-ЦД-4-Е.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.І. Орленко

Повний текст постанови виготовлений 26.02.2013р.