ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 лютого 2014 року м. Київ № 826/2155/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом
Державної судової адміністрації
до
Державної виконавчої служби України
про
визнання дій протиправними та скасування постанови державного виконавця від 24.01.2014 р. ВП № 24373453,
ВСТАНОВИВ:
Державна судова адміністрація звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної виконавчої служби України про визнання дій протиправними та скасування постанови державного виконавця від 24.01.2014 р. ВП № 24373453.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
З огляду на викладену правову норму, суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази надіслання відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв’язку.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру (з 23.10.2013 р. згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19 вересня 2013 року N 590-VII) встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв’язку із відсутністю відкритих асигнувань загального фонду державного бюджету із відповідним кодом економічної класифікації видатків.
Однак, суд зауважує, що з клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору вбачається, що позивач не має можливості сплатити судовий збір у розмірі 73,08 грн. у зв’язку з недостатністю відкритих асигнувань загального фонду державного бюджету. Водночас, згідно довідки від 12.02.2014 р. № 12-12/56, неможливість сплати обґрунтовується відсутністю відкритих асигнувань загального фонду державного бюджету за відповідним кодом економічної класифікації видатків.
Враховуючи викладене, крім довідки бухгалтерії, позивачу необхідно надати суду докази відсутності (недостатності) відкритих асигнувань на сплату судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви та надати суду: докази відправлення позовної заяви та доданих до неї матеріалів відповідачу, докази відсутності (недостатності) відкритих асигнувань на сплату судового збору.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк до 03 березня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук