Постанова № 37369289, 27.02.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2014
Номер справи
812/626/14
Номер документу
37369289
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 лютого 2014 рокуЛуганськСправа № 812/626/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Первомайська в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 37101,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

31 січня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Первомайська в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 37101,00 грн.

В обґрунтування позову прокурор зазначив, що Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 18.01.1996 за №13881200000000335, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

Відповідач взятий на податковий облік в Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області 03.07.1991 за №24, зареєстровано платником податку на додану вартість 04.12.2012.

Заборгованість відповідача з податку на додану вартість складає 37101,00 грн., що підтверджується податковою декларацією.

З метою погашення податкового боргу відповідача податковим органом направлено на адресу Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області першу податкову вимогу №1/52 від 15.10.2001 та другу податкову вимогу №2/29 від 28.03.2002.

Таким чином, прокурор просить суд стягнути з Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області заборгованість з податку на додану вартість в сумі 37101,00 грн.

У судове засідання прибув прокурор.

Представник позивача у судове засідання не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, а також заяву, згідно якої проти розстрочення податкового боргу відповідачу не заперечував.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі. Також позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив встановити порядок виконання судового рішення згідно узгодженому з позивачем графіку, посилаючись, що підприємство знаходиться у складному фінансовому стані. Встановлення порядку виконання судового рішення необхідне з метою недопущення банкрутства підприємства.

Ухвалою суду від 27.02.2014 на підставі ч.6 ст.128 КАС України справу призначено до розгляду в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суддя виходить з наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг-це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п.57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Суддею встановлено, що Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області.

Відповідача взято на податковий облік Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області 03.07.1991 за №24 (арк. справи 14).

Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області зареєстровано платником податку на додану вартість (арк. справи 14, зв.бік)

На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 Первомайське комунальне автотранспортне підприємство Первомайської міської ради Луганської області подало до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області податкову декларацію з податку на додану вартість №9081029006 від 17.12.2013 за листопад 2013 року на суму 37101,00 грн. (арк. справи 8-9).

Таким чином, сума податкового боргу з податку на додану вартість, що підлягає стягненню з Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області, складає 37101 грн.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини, щодо направлення відповідачу податкових вимог виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку разом із нормами Податкового кодексу України слід застосовувати також норми раніше діючого законодавства.

Відповідно до п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п.6.2.3. п.6.2 Закону № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин), податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Підпунктом 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Відповідно до ст. 6 Закону України № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) та з метою погашення податкового боргу податковим органом приймались заходи, передбачені Законом № 2181, а саме, 15 жовтня 2001 року позивачем винесено першу податкову вимогу № 1/52, яку отримано відповідачем 19.10.2001, що підтверджується особистим підписом його уповноваженого представника на корінці першої податкової вимоги. 28 березня 2002 року позивачем винесено другу податкову вимогу № 2/28, яку отримано відповідачем 28.03.2003, що підтверджується особистим підписом його уповноваженого представника на корінці другої податкової вимоги (арк. справи 15,16).

Однак зазначені заходи не призвели до позитивних результатів, сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Таким чином, суддя приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Первомайська в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 37101,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.

Відповідачем позовні вимоги визнані в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

У судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про встановлення порядку виконання судового рішення. Представник позивача не заперечував проти заявленого клопотання.

Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до суду першої інстанції, що видав виконавчий лист, із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.

Підставою для розстрочки виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.

На обґрунтування заявленого клопотання представник відповідача надав суду документи, а саме, звіт про фінансові результати за 2013 рік, акт звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються пільги, акт розрахунків за надані населенню субсидії по сплаті за вивіз ТБО.

З урахуванням наданих відповідачем доказів на обґрунтування клопотання, відсутністю заперечень позивача, суддя вважає за можливим відповідно до ч.1 ст.257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення податкового боргу у розмірі 37101,00 грн. згідно наданого графіку.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Первомайська в інтересах держави в особі Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області про стягнення заборгованості з податку на додану вартість в сумі 37101,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути кошти в сумі 37101,00 грн. (тридцять сім тисяч сто одна гривня 00 копійок) з Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області (93200, Луганська область, м. Первомайськ, вул. Партизан, 1А; код ЄДРПОУ 20160970) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в дохід Державного бюджету України на р/р 31114029700054, отримувач: ГУДКСУ у Луганській області, код БК 14010100, МФО 804013, ОКПО 37736894, з наявних розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

Встановити Первомайському комунальному автотранспортному підприємству Первомайської міської ради Луганської області строки і порядок виконання судового рішення шляхом сплати податкового боргу у розмірі 37101,00 грн. (тридцять сім тисяч сто одна гривня 00 копійок), починаючи з квітня 2014 року по лютий 2016 року включно рівними частками по 1545,87 грн. (одна тисяча п'ятсот сорок п'ять гривень 87 копійок) щомісяця, а у березня 2016 року в сумі 1545,99 грн. (одна тисяча п'ятсот сорок п'ять гривень 99 копійок).

Зобов'язати Первомайську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області внести відповідні зміни в картку особового рахунку платника податків - Первомайського комунального автотранспортного підприємства Первомайської міської ради Луганської області.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Н.В. Кравцова