КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 лютого 2014 року № 810/1030/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківського управління Державної казначейської служби України Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Реєстраційна служба Білоцерківського міськрайонного управління юстиції та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - міський відділ державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Білоцерківського управління Державної казначейської служби України Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Реєстраційна служба Білоцерківського міськрайонного управління юстиції та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - міський відділ державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції в якому просить суд визнати дії Білоцерківського управління Державної казначейської служби України Київської області щодо відмови в поверненні їй помилково сплачених нею 31.05.2013 коштів в сумі 3603,00 грн. на рахунок №31117095700002 за призначенням - державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно по коду класифікації доходів 22090600 - неправомірним, а також, зобов'язати Білоцерківське управління Державної казначейської служби України Київської області повернути їй помилково сплачені кошти на рахунок №31117095700002 за призначенням платежу - державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно по коду класифікації доходів 22090600 в розмірі 3603,00 грн.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Положеннями частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Також, частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання адміністративного позову майнового характеру 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною третьою статті 4 цього ж Закону встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Суд звертає увагу позивача на те, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошовими коштами тощо.
Частина третя статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI зазначає, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати дії Білоцерківського управління Державної казначейської служби України Київської області щодо відмови в поверненні йому помилково сплачених ним 31.05.2013 коштів в сумі 3603,00 грн. на рахунок №31117095700002 за призначенням - державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно по коду класифікації доходів 22090600 - неправомірним, а також, зобов'язати Білоцерківське управління Державної казначейської служби України Київської області повернути йому помилково сплачені кошти на рахунок №31117095700002 за призначенням платежу - державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно по коду класифікації доходів 22090600 в розмірі 3603,00 грн.
Таким чином, позовна заява має одночасно майновий і немайновий характер. Разом з тим, позивачем до позовної заяви додано квитанцію №k13/6/39 від 06.02.2014 з якої вбачається, що судовий збір сплачений у розмірі 73,08 грн.
Із зазначеного випливає, що позивачем сплачено судовий збір за немайновий характер позовної заяви, проте, позивачем не сплачено судовий збір за майновий характер позовної заяви.
Тобто, позивачу при поданні даної позовної заяви необхідно було сплатити крім 73,08 грн. за немайновий характер позовної заяви та 182,70 грн. за майновий характер позовної заяви, оскільки, сума сплачених коштів на рахунок №31117095700002 за призначенням платежу - державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно по коду класифікації доходів 22090600 - 3603,00 грн., яку позивач просить повернути йому, становить розмір майнових вимог позивача.
. Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 12.03.2014, шляхом подання до суду документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду у розмірі визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, а саме, у розмірі 182,70 грн.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківського управління Державної казначейської служби України Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Реєстраційна служба Білоцерківського міськрайонного управління юстиції та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - міський відділ державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції, про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 березня 2014 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.