Постанова № 37363998, 12.02.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2014
Номер справи
1423/17288/2012
Номер документу
37363998
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2014 р. Справа № 1423/17288/2012

Категорія: 5 Головуючий в 1 інстанції: Алєйніков В.О. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Лук'янчук О.В.

суддів - Зуєвої Л.Є.

- Шевчук О. А.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою виконавчого комітету Миколаївської міської ради на постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 19 лютого 2013 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_2 до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради про скасування рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 881 від 20 серпня 2012 року "Про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві» в частині анулювання дозволів №№ 1717/8, 1717/9, 1670/1, 1689/1, 1689/2, 648/5, 648/4, 1604/3, 709, -

В С Т А Н О В И ЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради про скасування рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 20 серпня 2012 року № 881 «Про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві» в частині анулювання дозволів від 25.01.12 № 1717/8, № 1717/9, від 24.12.10 № 1670/1, від 23.06.10 № 648/4, № 648/5, від 30.07.10 № 1604/3, від 01.09.05 № 709, від 04.10.11 № 1689/1, № 1689/2 виданих ПП ОСОБА_2 на розміщення зовнішньої реклами у вигляді рекламних засобів типу «сіті-лайт» розміром 1.2 х 1.8 м.

Постановою Центрального районного суду міста Миколаєва від 19 лютого 2013 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано неправомірним та скасовано рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 881 від 20 серпня 2012 року "Про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві» в частині анулювання дозволів №№ 1717/8, 1717/9, 1670/1, 1689/1, 1689/2, 648/5, 648/4, 1604/3, 709. В задоволенні решти вимог - відмовлено.

В апеляційній скарзі виконавчого комітету Миколаївської міської ради ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, оскільки судом першої інстанції не було досліджено обставини справи, що мають значення для справи, наслідком чого стало постановлення необґрунтованого та неправомірного рішення суду.

В судове засідання апеляційної інстанції сторони не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що рішення органу місцевого самоврядування суперечить вимогам діючого законодавства, що є підставою для скасування його в частині анулювання дозволів від 25.01.12 № 1717/8, № 1717/9, від 24.12.10 № 1670/1, від 23.06.10 № 648/4, № 648/5, від 30.07.10 № 1604/3, від 01.09.05 № 709, від 04.10.11 № 1689/1, № 1689/2 виданих ПП ОСОБА_2 на розміщення зовнішньої реклами у вигляді рекламних засобів типу «сіті-лайт» розміром 1.2 х 1.8 м.

Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.

Процедура надання, анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами встановлена Законом України «Про рекламу», Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003р. № 2067, та Правилами розміщення зовнішньої реклами у місті Миколаєві.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.п. 13 п. «а» ст.30 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, повноваження щодо надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами.

Згідно ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 29.12.03 №2067 затверджено Типові правила розміщення зовнішньої реклами.

Відповідно до ч. 7 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» підставами для анулювання документа дозвільного характеру є:

звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру;

припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація), якщо інше не визначено законом;

припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації.

Законом можуть встановлюватися інші підстави для анулювання документів дозвільного характеру. Остання норма є бланкетною, тобто не містить посилання на конкретну норму права.

Відповідно до п.п. 7.1. п.7 Правил розміщення зовнішньої реклами в м.Миколаєві, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 04.10.2011 № 1015 «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві», із змінами внесеними рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 21.12.2011 № 1355 дозвіл на розміщення зовнішньої реклами анулюється, зокрема у разі невідповідності встановленої конструкції виданому дозволу.

Як вбачається із матеріалів справи, дозволами: від 01 вересня 2005 року № 709; від 23 червня 2010 року №№ 648/4, № 648/5; від 30 липня 2010 року № 1604/3, від 24 грудня 2010 року № 1670/1, від 04 жовтня 2011 року № 1689/1, № 1689/2; від 25 січня 2012 року № 1717/8, № 1717/9 позивачці було дозволено розміщення зовнішньої реклами у вигляді рекламних засобів типу «сіті-лайт» по вул. Радянської у м. Миколаєві.

Дозволами, визначено вид рекламної конструкції «сіти-лайт» розміром 1,2 х 1,8м, двобічний.

Згідно з п. 11.3. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Миколаєві, виходячи з містобудівної ситуації, наземні окремо розташовані спеціальні конструкції бажано виконувати з використанням рекомендованих типових розмірів, визначених у п.п. 11.3.1-11.3.5.

Відповідно до п.п. 11.3.2. Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Миколаєві, світлові рекламні конструкції розміром 1.2 х 1.8 м виконуються двосторонніми. Розміщення конструкцій передбачається у зеленій зоні, між проїжджою частиною вулиці та тротуаром. При розміщенні декількох рекламних конструкцій в одному напрямку відстань між ними повинна бути не менше 25.0 м з урахуванням існуючого інтервалу опор електромережі.

Отже, дозволами визначено вид рекламної конструкції «сіти-лайт» розміром 1,2 х 1,8м, двобічний, які відносяться до світлових рекламних конструкцій та передбачають обов'язкову наявність освітлення.

Відповідачем було виявлено невідповідність встановлених позивачем рекламних конструкції виданим дозволам.

На виконання розпорядження Миколаївського міського голови від 22.05.2012 року № 149р управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради позивачу було направлено листа про забезпечення рекламних засобів внутрішнім освітленням.

Однак позивачем не було виконанні роботи по внутрішньому освітленню рекламних засобів.

Рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 20 серпня 2012 року № 881 «Про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві» анулюванні дозволи від 25.01.12 № 1717/8, № 1717/9, від 24.12.10 № 1670/1, від 23.06.10 № 648/4, № 648/5, від 30.07.10 № 1604/3, від 01.09.05 № 709, від 04.10.11 № 1689/1, № 1689/2 видані ПП ОСОБА_2 на розміщення зовнішньої реклами у вигляді рекламних засобів типу «сіті-лайт» розміром 1.2 х 1.8 м.

Отже, колегія суддів вважає, що позивачем порушено правила розміщення зовнішньої реклами, оскільки встановлено невідповідність виду рекламної конструкції, сіті - лайт», які відносяться до світлових рекламних конструкцій.

Враховуючи зазначене, колегія суддів вважає що виконавчий комітет Миколаївської міської ради є дозвільним органом, який відповідно до закону повноважний був приймати рішення про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами, а тому оскаржуване рішення виконавчого комітету № 881 від 20 серпня 2012 року "Про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві» в частині анулювання дозволів №№ 1717/8, 1717/9, 1670/1, 1689/1, 1689/2, 648/5, 648/4, 1604/3, 709, виданих позивачу відповідачем було прийнято правомірно та в межах компетенції, а тому відсутні підстави для визнання даного рішення протиправним та для його скасування.

Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції при розгляді справи та винесенні рішення про задоволення адміністративного позову частково неправильно застосовано норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи. За таких обставин судове рішення відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.202 КАС України, підлягає скасуванню з прийняттям по справі нової постанови про відмову в задоволенні адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 197, п.3 ч.1 ст. 198, п.4 ч.1 ст. 202, ст. 207, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА :

Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Миколаївської міської ради - задовольнити.

Постанову Центрального районного суду м. Миколаєва від 19 лютого 2013 року - скасувати.

Прийняти по справі нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову фізичної особи підприємця ОСОБА_2 до виконавчого комітету Миколаївської міської ради, Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради про скасування рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 881 від 20 серпня 2012 року "Про анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві» в частині анулювання дозволів №№ 1717/8, 1717/9, 1670/1, 1689/1, 1689/2, 648/5, 648/4, 1604/3, 709 - відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які брали участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий:

Судді: