Копія
Справа № 822/4330/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2014 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П. при секретаріТимчишину В. М. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення №001234/22-03/2060803558/2247 від 27.09.2013 року, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення №001234/22-03/2060803558/2247 від 27.09.2013 року про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 фінансових санкцій у розмірі 6 800,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що посадовими особами відповідача була проведена перевірка кіоску №485 по АДРЕСА_1, на зупинці громадського транспорту "Медтехніка", за наслідками якої відповідачем складений без вихідного номеру та дати акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. На підставі висновків вказаного акту перевірки відповідачем прийняте рішення №001234/22-03/2060803558/2247 від 27.09.2013 року, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 застосована фінансова санкція у вигляді штрафу в розмірі 6 800,00 грн., за продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років. Вказане рішення позивач вважає протиправним, оскільки працівниками Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області 30.08.2013 року не було виявлено факту жодного продажу тютюнових виробів неповнолітнім особам, а вищевказаний акт був складений ними на підставі незаконного протоколу працівників міліції Зарічанського ВМ ХМВ УМВС України в Хмельницькій області від 10.04.2013 р. та постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради ще від 21.05.2013 року, яка оскаржена в судовому порядку, однак на день прийняття рішення про застосування фінансових санкцій ще не набрала законної сили. В зв'язку із зазначеним просить суд скасувати оскаржуване рішення.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Повноважний представник відповідача проти позову заперечив та пояснив, що позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 безпідставні та необґрунтовані, а порушення, за яке до позивача застосована фінансова санкція підтверджується актом перевірки. А саме, перевіркою встановлено факт продажу тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, що є порушенням вимог ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року. Відповідач вважає, що прийняте ним рішення є правомірним, у відповідності до вимог чинного законодавства України, а тому відсутні правові підстави для його скасування в судовому порядку.
Заслухавши представників сторін, показання свідка, дослідивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 зареєстрований платником податків 19.01.1999 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1. Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, основний вид економічної діяльності - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ХМ №026195 від 10.04.2013 року, було зафіксовано факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_4 - продавцем кіоску АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3.
За обставинами, викладеними у тексті протоколу серії ХМ №026195 від 10.04.2013 року, ОСОБА_4, близько 15:30 год. здійснила продаж тютюнових виробів марки "Смайл" неповнолітній особі, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.156 КУпАП.
За ч.2 ст.156 КУпАП, порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі, тютюновими виробами, а саме: продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради від 21.05.2013 року, за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.156 КУпАП, адміністративна комісія постановила притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 510,00 грн.
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 14.06.2013 року відкрито провадження за адміністративним позовом ОСОБА_4 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності від 21.05.2013 року.
Рішенням Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області №001234/22-03/2060803558/2247 від 27.09.2013 року про застосування фінансових санкцій на підставі акту перевірки від 30.08.2013 року №005/22/01/21/НОМЕР_1, за продаж тютюнових виробів, особі, яка не досягла 18 років, згідно з абз.9 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6 800,00 грн.
Постановою Хмельницького міськрайонного суду по справ №686/11668/13-а від 20.01.2014 року, яка є остаточною і оскарженню не підлягає, у задоволенні позову ОСОБА_4 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності від 21.05.2013 року відмовлено. Постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради від 21.05.2013 року про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 510,00 грн. залишено без змін.
Свідок ОСОБА_5 повідомив, що 10.04.2013 року перебуваючи на відпрацюванні разом із начальником кримінальної міліції у справах неповнолітніх Зарічанського ВМ ХМВ УМВС України в Хмельницькій області Хрущом І.Б. по АДРЕСА_1, неподалік зупинки "Медтехніка", він побачив, як неповнолітній особі було здійснено продаж тютюнових виробів. ОСОБА_4 факт продажу тютюнових виробів неповнолітньому заперечувала. В подальшому на продавця кіоску ОСОБА_4 було складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.156 КУпАП.
Таким чином, враховуючи викладені обставини, суд вважає встановленим факт продажу 10.04.2013 року неповнолітній особі тютюнових виробів у магазині позивача.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон).
Відповідно до п.2 ч.1 ст.15-3 Закону, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Частиною 2 статті 17 Закону передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі порушення вимог ст.15-3, ст.17 Закону - 6800 гривень.
Згідно ч.5 ст.17 Закону, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону, визначає Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. №790 (далі - Порядок).
Відповідно до абз.3 п.5 Порядку, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п.10 Порядку).
Враховуючи, що факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується наявними у матеріалах справи доказами та показаннями свідка, суд дійшов висновку, що відповідач мав усі законні підстави для накладення на позивача фінансових санкцій у вигляді штрафу, а тому позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №001234/22-03/2060803558/2247 від 27.09.2013 року необхідно залишити без задоволення.
Керуючись ст. ст. 158-163 , 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області, про визнання протиправним та скасування рішення №001234/22-03/2060803558/2247 від 27.09.2013 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 6 800,00 грн. - залишити без задоволення.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 27 лютого 2014 року 14:55
Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук