ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
____________________________
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2014 р. Справа № 923/62/14
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Довгань О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу порушену
за позовом Херсонського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області
до Публічного акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод" м. Херсон
зміну умов договору оренди землі
за участю представників сторін:
Ахременко О.Д. посв. № 019816 від 19.08.13 року - прокуратура м. Херсона
від Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області не прибули
від відповідача : Тодавчич С.М., дов.№ 759/70-04-П від 31.12.2013р.
в с т а н о в и в:
Відповідно до ч.3 ст. 4-4 Господарського процесуального кодексу України судовий процес фіксується технічними засобами та відображається у протоколі судового засідання.
Херсонський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод" м. Херсон про зміну умов договору оренди землі, укладеного 16.07.2007р. між Лазурненської селищною радою Скадовського району Херсонської області та відповідачем.
Ухвалою від 27.01.2014р. суд прийняв позовну заяву, порушив провадження у справі та призначив справу до розгляду. Цією ж ухвалою суд зобов'язав :
- Лазурненську селищну раду Скадовського району Херсонської області надати докази вжиття заходів для внесення змін у договір оренди, відповідно до подання прокурора від 29.01.2013р.
- відповідача надати відзив по суті позову з документальним обґрунтуванням викладених в ньому обставин, копії статутних та реєстраційних документів.
Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення. До суду повернулись поштові повідомлення з відмітками про отримання ухвали суду.
Від публічного акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод" надійшла заява з клопотанням про відкладення розгляду справи.
Крім того станом на день розгляду справи до суду не надійшли витребувані документи у повному обсязі, що є підставою для відкладення розгляду справи. Так, не надійшли витребувані документи від Лазурненську селищної ради Скадовського району Херсонської області та не надано відповідачем відзиву на позов.
Відповідно до ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів, необхідність витребування нових доказів.
Ухвалою від 11 лютого 2014р. суд розгляд справи відклав на 24 лютого 2014р.
В судове засідання представники Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області не прибули, не надано відзиву на позов.
ПАТ Херсонський суднобудівний завод надав відзив, проти позову повністю заперечує, посилаючись на наступне.
Відповідно до пп. 14.1.136 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно з п. 288.4 ст. 288 ПКУ, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: власні (самоврядні) повноваження, а саме підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами (пп. 1 п. "а" ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. N 280/97-ВР).
Отже, відповідач вважає, що положеннями ПКУ передбачено, що питання щодо встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності вирішується за згодою сторін договору оренди земельної ділянки із закріпленням розміру орендної плати в такому договорі оренди.
Відповідно до ч. 4 ст. 179 Господарського кодексу України, при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству. Аналогічно і стаття 627 (Свобода договору) Цивільного кодексу України встановлює, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
На підставі норм ПКУ та рішення Ради від 07.09.2010 р. № 752, між Позивачем та Відповідачем 19 квітня 2011 році була укладена додаткова угода до договору оренди землі від 16.07.2007р. № 4АА002344-040772800018, п. 1 якої встановлений розмір орендної плати 183.622 грн. 04 коп. на рік (далі - Договір).
Таким чином, саме умови Договору (включаючи і умову щодо розміру орендної плати) є обов'язковими для виконання сторонами і орендодавець (Рада) має право вимагати сплати, а орендар (ПАТ «ХСЗ») зобов'язаний сплачувати орендну плату за користування земельною ділянкою, що є предметом Договору, у визначеному Договором розмірі.
Згідно з п. 288.1 ПКУ, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Отже, органи прокуратури у сферах охорони навколишнього природного середовища та земельних відносин як органи, які здійснюють нагляд за додержанням і застосуванням законів мають право перевіряти своєчасність і повноту внесення плати за землю (п. 4 наказу Генеральної прокуратури України від 04.10.2011 р. N 3/2гн «Про особливості організації діяльності органів прокуратури у сферах охорони навколишнього природного середовища та земельних відносин») лише на підставі договорів оренди таких земельних ділянок.
Пунктом 288.5 ст. 288 ПКУ передбачено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу відповідно до п. п. 288.5.1. не може бути меншою:
- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
відповідно до п.п 288.5.2. не може перевищувати:
в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Відповідно до п. 274.1. ст. 274 ПКУ, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на 08.10.2010р., який доданий до позовної заяви, нормативно грошова оцінка земельної ділянки складає 2.720.792 грн.
Таким чином, трикратний розмір земельного податку, розрахований з урахуванням п. 274.1. ст. 274 ПКУ, складає 81.623 грн. 76 коп. (3 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 2.720.792 грн.).
Отже, річний розмір орендної плати - 183.622 грн. 04 коп., встановлений Договором, значно більший від трикратного розміру земельного податку, який складає 81,623 грн. 76 коп., що відповідає вимогам п. 288.5.1 ст. 288 ПКУ, тому відсутні підстави для внесення змін до Договору в частині збільшення орендної плати.
Пункт 288.5 ст. 288 ПКУ закріплює мінімальне та максимальне значення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, але ні ПКУ, ні будь-який інший нормативно-правовий акт не містить норм, які б зобов'язували збільшувати розмір орендної плати, визначений договором оренди.
На підставі вищевикладеного, ПАТ Херсонський суднобудівний завод просить суд відмовити в задоволені позовної заяви Херсонського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області, в зв'язку з необґрунтованістю в повному обсязі.
Згідно ст.ст. 14, 121 Конституції України, прокуратура України становить єдину систему, на яку покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави. За наявності підстав, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, з метою представництва громадянина або держави прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом звертатися до суду з позовами (заявами, поданнями).
Згідно ст. 29 ГПК України прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави.
Встановлено, що 16 липня 2007 року між Лазурненською селищною радою, в особі голови Бєлого О.В. та ВАТ «Херсонський суднобудівний завод» в особі керівника бази відпочинку «Корабел» Кравця В.В. укладено договір оренди землі площею 14,5239 га, під розміщення бази відпочинку «Корабел», яка знаходиться на території селища міського типу Лазурне, Скадовського району, строком на 5 років, який зареєстровано у Скадовському районному реєстраційному окрузі Херсонської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що в Державному реєстрі земель вчинено запис від 02.08.2007 №4АА002344-040772800018. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки на момент укладення договору становила 2 169871 грн.
Відповідно до п. 3.1 зазначеного договору «сторони домовились, що орендна плата становитиме 43397,42 грн., що становить 2% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Плата за орендовану земельну ділянку вноситься щомісячно».
07.09.2010 рішенням LХІХ сесії Лазурненської селищної ради п'ятого скликання №752 надано дозвіл на внесення змін в діючий договір оренди укладений з ВАТ «Херсонський суднобудівний завод», шляхом підписання додаткової угоди та встановлено орендну плату у розмірі 9% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнтів та знижки 25% від суми орендної плати.
19.04.2011р. між Лазурненською селищною радою, в особі голови Бєлого О.В. та ВАТ «Херсонський суднобудівний завод» в особі керівника бази відпочинку «Корабел» Кравця В.В. укладено додаткову угоду, згідно з якою в п. 3.1 договору оренди землі від 16.07.2007р. №4АА002344-040772800018 внесено зміни, а саме: встановлено розмір орендної плати 9% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнтів та знижки 25% від суми орендної плати, передбаченої «Методикою розрахунку орендної плати за використання земельних ділянок в межах Лазурненської селищної ради», яка затверджена рішенням Лазурненської селищної ради від 14.02.2008 №360.
Додаткову угоду зареєстровано у відділі Держкомзему Скадовського району, про що в Державному реєстрі земель вчинено запис №652470004000236. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки на момент укладення угоди становила 2 720792 грн.
В подальшому, 18.10.2011 рішенням VХІ сесії Лазурненської селищної ради шостого скликання №136 надано дозвіл на внесення змін в діючий договір оренди укладений з ВАТ «Херсонський суднобудівний завод» №4АА002344-040772800018, шляхом підписання іншої додаткової угоди №652475554000998 від 05.12.2011, згідно з якою змінено назву орендаря, а також продовжено строк оренди земельної ділянки терміном на 10 років.
Пункт 3.4 договору оренди №4АА002344-040772800018 закріплює, що розмір орендної плати переглядається у випадках та з моменту підвищення цін та тарифів, передбачених законодавством України.
З 01.01.2011р. набув чинності Податковий кодекс України, XIII розділ якого регулює питання сплати податку на землю та орендної плати за користування земельною ділянкою.
Згідно із ст. 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди земельної ділянки.
Згідно з вимогами ст.21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Згідно вимог підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку і не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Таким чином, а ні Податковий кодекс України, а ні Закон України «Про оренду землі» не передбачають наявність чи можливість застосування знижок.
Крім того, Законом України «Про плату за землю» (який діяв на момент прийняття Лазурненською селищною радою рішення сесії №752 від 07.09.2010) не передбачено право органів місцевого самоврядування на надання пільг з орендної плати чи її зменшення, у тому числі - шляхом застосування коефіцієнтів до нормативної грошової оцінки. Не передбачене таке право коригування нормативної грошової оцінки і Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів від 27.01.2006 за №18/15/21У11.
Враховуючи викладене, Херсонською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері 29.01.2013 на адресу в.о. голови Лазурненської селищної ради, Скадовського району внесено подання з вимогою про скасування Методики розрахунку орендної плати за використання земельних ділянок в межах Лазурненської селищної ради від 14.02.2008 №360 в частині надання знижок за орендну плату за користування земельними ділянками, яке розглянуто та задоволено. Рішенням ХLIУ сесії Лазурненської селищної ради шостого скликання №383 від 27.02.2013 до Методики розрахунку орендної плати, в частині надання знижок за орендну плату внесено відповідні зміни.
Водночас, перевіркою проведеною Херсонською міжрайонною прокуратурою у січні 2014 року, згідно з постановою №45/3 вих-14 від 15.01.2014, встановлено, що Лазурненською селищною радою не вжито вичерпних заходів на усунення виявлених порушень щодо приведення діючого договору оренди землі, укладеного з ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» №4АА002344-040772800018, та додаткової угоди до нього №652470004000236, якою надано знижку у розмірі 25% від суми орендної плати, відповідно до «Методики розрахунку орендної плати за використання земельних ділянок в межах Лазурненської селищної ради», що затверджена рішенням Лазурненської селищної ради від 14.02.2008 №360 у відповідність із Податковим кодексом України та Законами України «Про оренду землі».
Так, Податковим кодексом України на законодавчому рівні визначено граничний розмір орендної плати, тобто орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна розміру цієї плати є підставою для перегляду орендної плати шляхом внесення змін в договір оренди землі.
Згідно із ст.287.3 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем знаходження земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно з інформацією Скадовської ОДПІ №272/9/15-018 від 05.08.2013 та №39/10/21-19-15-18 від 17.01.2014 ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» за договором оренди землі №4АА002344-040772800018 задекларувало податкове зобов'язання з орендної плати за землю на 2013 рік з урахуванням знижки 25% на суму 183622,04 грн., водночас до бюджету можливі річні додаткові надходження у сумі 44,6 тис. грн.
Враховуючи викладене, з метою приведення умов договору у відповідність з вимогами чинного податкового законодавства, прокурор вважає за необхідне внести зміни до п. 3.1 розділу 3 договору оренди землі №4АА002344-040772800018 від 16.07.2007, укладеного між Лазурненською селищною радою та ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» та викласти їх в наступній редакції:
Пункт 3.1 розділу 3 договору оренди «Орендна плата. Орендна плата становить 244871,28 грн. на рік, що становить 9% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнтів. Плата за орендовану земельну ділянку вноситься виключно в грошовій формі на рр. 33219812700269, код ОКРО - 24103683 в УДК в Херсонській області, код платежу 13050200, МФО 852010 щомісячно».
Внесення зазначених вище змін до договору оренди землі і є предметом даного позову.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2002 № 15-рп/2002 (про досудове врегулювання спорів) визначено, що положення частини 2 статті 124 Конституції України стосовно поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист. Обрання певного захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору не є обов'язком, а є правом особи, яка добровільно із власних інтересів його використовує. Тобто, відсутність згоди на зміну умов договору не позбавляє право особи звернутися до суду із позовом про внесення змін до договору.
Відповідно до ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно із ст.651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» визначено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Вищий господарський суд України у п.2.6.1 Постанови Пленуму №6 від 17.05.2011 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» зазначив, що оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору (тобто за відсутності згоди відповідача на зміну умов договору).
Офіційним тлумаченням Конституційного Суду України від 08.04.1999 року визначено, що під органами, уповноваженими державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Відповідно до пункту 4 рішення Конституційного Суду України №3-рп/99 від 08.04.1999 інтереси держави можуть повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді.
Тобто, зазначений пункт рішення Конституційного Суду України визначив, що «інтереси держави» є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави.
Не відповідність розміру орендної плати вимогам Податкового кодексу України завдає суттєвої шкоди інтересам територіальної громади смт. Лазурне, перешкоджає своєчасному та повному виконанню прибуткової частини місцевого бюджету. Необхідність захисту порушених інтересів держави є підставою для звернення прокурора до суду в інтересах держави.
В судовому засіданні представник ПАТ Херсонський суднобудівний завод повідомила про те, що 20 грудня 2013р. Лазурненська селищна рада Скадовського району Херсонської області прийняла рішення № 527, яким затвердила нову редакцію Методики розрахунку орендної плати за використання земельних ділянок в межах Лазурненської селищної ради.
Відповідно до цієї редакції затверджено таблицю ставок орендної плати за землю в залежності від її використання. Суд відхиляє зазначене заперечення відповідача.
Відповідно до п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для оплати орендної плати у іншому розмірі (зменшення) має бути лише відповідний договір , внесення змін до договору оренди.
Станом на день розгляду справи відповідач не надав доказів зміни умов договору оренди землі №4АА002344-040772800018 від 16.07.2007, укладеного між Лазурненською селищною радою та ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» в частині зміни розміру орендної плати, та пояснив в судовому засіданні, що заходи щодо зміни умов договору сторонами не вживались.
За таких обставин заявлений позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на позивача. Згідно з правовою позицією викладеною у п 4.6. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 201; року № 7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" приймаючи рішення зі справи, провадження! якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорцій задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору, та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідної суми судового збору здійснюється в доход державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст.ст. 16, 20, 203, 651 Цивільного кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Внести зміни до договору оренди земельної ділянки площею 14,5239 га від 16 липня 2007 року, укладеного між Лазурненською селищною радою та ПАТ «Херсонський суднобудівний завод», під розміщення бази відпочинку «Корабел», який зареєстрований у Скадовському районному реєстраційному окрузі Херсонської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що в Державному реєстрі земель вчинено запис від 02.08.2007р. №4АА002344-040772800018, виклавши п. 3.1 договору оренди в наступній редакції: «Орендна плата. Орендна плата становить 244871,28 грн. на рік, що становить 9% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнтів.
Плата за орендовану земельну ділянку вноситься виключно в грошовій формі на рр.33219812700269, код ОКРО - 24103683 в УДК в Херсонській області, код платежу 13050200, МФО 852010 щомісячно».
3. Стягнути з ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» ( ідентифікаційний код 14308500, м. Херсон, Карантинний острів, 1 ) в дохід спеціального фонду Державного бюджету на р/р № 31215206783002 в ГУДКСУ у Херсонській області, МФО 852010, код ЄДРПОУ 37959779, одержувач УДКСУ у місті Херсоні, призначення платежу - судовий збір, код 03500045 - у розмірі 1218 ( Одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. судового збору.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 27.02.2014 р.
Суддя Т.Г. Пінтеліна