Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 лютого 2014 р. Справа № 805/1139/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 1 591,00 грн. В обґрунтування вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується податковий борг з єдиного податку, що виник через несплату єдиного податку за період з квітня по червень 2013 року та штрафних санкцій, застосованих податковим повідомленням-рішенням.
11 лютого 2014 року через канцелярію Донецького окружного адміністративного суду представником позивача подано клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.
Згідно документів, наявних в матеріалах справи, відповідач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 проте конверт із ухвалою про відкриття провадження повернувся до Донецького окружного адміністративного суду із відміткою про невручення. З огляду на зазначене та враховуючи приписи статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду належним чином.
Враховуючи наведене, на підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач, ОСОБА_1 (код ІПН НОМЕР_1) є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований 4 травня 2012 року, номер запису в Єдиному державному реєстрі 2 275 000 0000 000861, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами (арк. справи 11, 12-13). Відповідач як платник податків перебуває на обліку в Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
4 травня 2012 року відповідач надав до Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 1 червня 2012 року, група 2, ставка податку 20 %.
Згідно даних облікової картки з єдиного податку на період 30 листопада 2013 року за відповідачем обліковується податковий борг в сумі 2 706,40 грн., у т.ч. у сумі 1 591,00 грн., що заявлений до стягнення.
У відповідності до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. ст. 19-1, 61 Податкового кодексу України органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів установлених цим Кодексом.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначені Главою 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу 14 "Спеціальні податкові режими" Податкового кодексу України.
Згідно пункту 291.3 статті 291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на групи платників єдиного податку.
Відповідно до підпункту 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу Красноармійської об'єднаної державної податкової служби заяву. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу Красноармійської об'єднаної державної податкової служби заяву (пункту 298.2 Податкового кодексу України).
Пунктом 293.1 статті 293 Податкового кодексу України визначено, що ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; 2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (пунктом 293.2 статті 293 Податкового кодексу України).
Пунктом 295.1 статті 295 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
За даними облікової картки відповідачем не сплачено єдиний податок за квітень - червень 2013 року в сумі 688,20 грн.
25 вересня 2013 року позивачем на підставі акту перевірки № 80/17-01/НОМЕР_1 від 7 серпня 2013 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001781701 про збільшення грошового зобов'язання з єдиного податку на суму штрафних санкцій розмірі 902,80 грн. Наведене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу, втім конверт із поштовим відправленням повернувся на адресу податкової інспекції із відміткою про невручення.
Відповідно до абзацу 3 пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Відповідно до пункту 57.3. статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відомості про оскарження відповідачем податкового повідомлення - рішення в судовому чи адміністративному порядку в матеріалах справи відсутні.
Згідно підпункту 14.1.39 статті 14 Податковим кодексом України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
За даними облікової картки платника податків грошові зобов'язання, визначені податковим повідомленням-рішенням № 0001781701 від 25 вересня 2013 року відповідачем не сплачені.
Згідно пункту 113.1 статті 113 Податкового кодексу України суми штрафних санкцій зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено правомірність визначення в позивачем заборгованості з єдиного податку в сумі 1591,00 грн., у т.ч. за основним платежем - 688,20 грн., за штрафними санкціями - 902,80 грн.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
25 грудня 2012 року позивачем сформовано податкову вимогу № 171, яку направлено відповідачу 26 грудня 2012 року. Втім, конверт із поштовим відправленням повернувся до податкової інспекції із позначкою про невручення.
Відповідно до абзацу 3 пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України разі коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкову вимогу, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України, встановлено що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
З огляду на викладене вище позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області підлягає задоволенню.
Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
З огляду на зазначене, на підставі положень Податкового кодексу України та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 181, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 1591,00 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) податковий борг в сумі 1 591,00 грн. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто одна гривня 00 копійок.) до місцевого бюджету на р/р 31510970700056, відкритий в ГУ ДКСУ у м. Селидове Донецької області, МФО 834016, ЄДРПОУ 37791274.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 лютого 2014 року.
Суддя Михайлик А.С.