ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 лютого 2014 року м. Київ № 826/2385/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції України у м. Києві про скасування постанови та зобов'язати вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про скасування постанови підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві від 31 січня 2014 року щодо звернення стягнення на майно боржника ОСОБА_1 та про скасування постанови про накладення арешту на майно боржника ОСОБА_1 від 31 січня 2014 року.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, позивачем не додано до позовної заяви документів, зазначених в додатках до позовної заяви, про що працівниками відділу документообігу та контролю Окружного адміністративного суду міста Києва складено акт від 25 лютого 2014 року № 100.
Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, позивачем не додано до позовної заяви копії позовної заяви для відповідача та документу про сплату судового збору.
Враховуючи наведене, позивачу необхідно надати копії всіх документів, зазначених у додатках до позовної заяви та копію позовної заяви з додатками для відповідача.
Позивачу також необхідно надати документ про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн. або докази на підтвердження звільнення позивача від сплати судового збору.
Крім того, відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Проте, позивач не зазначає коли саме йому стало відомо про оскаржувані постанови державного виконавця від 31 січня 2014 року.
Отже, позивачу необхідно надати пояснення з приводу строків звернення до суду та докази на підтвердження своєї позиції, а у разі необхідності заяву про поновлення строку звернення до суду.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідачами у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби відповідно до частини третьої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України є відповідний орган державної виконавчої служби.
Згідно статті 3 Закону України "Про державну виконавчу службу" органами державної виконавчої служби є:
- Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень;
- управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень;
- районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
При цьому, структурні підрозділи органів державної виконавчої служби не визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" як самостійні органи державної виконавчої служби, а тому відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві не є належним відповідачем у справі.
Зазначена правова позиція наведена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби".
За таких обставин, позивачу необхідно визначити належного відповідача у справі.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом п'яти днів з дня набрання ухвалою суду законної сили шляхом подання до суду доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, копії позовної заяви з додатками для відповідача, документу про сплату судового збору або доказів на підтвердження звільнення позивача від його сплати, подання пояснень щодо строків звернення до суду та шляхом визначення належного відповідача у справі. Виправлені недоліки повинні бути надані через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня набрання ухвалою суду законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева