Постанова № 37352303, 25.02.2014, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2014
Номер справи
803/292/14
Номер документу
37352303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2014 року Справа № 803/292/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

при секретарі судового засідання Головатій І.В.,

за участю представника позивача Ковальчука А.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Приватного підприємства "Луцьккомундорпроект" про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція у Волинській області (далі - позивач, ДФІ у Волинській області, інспекція) звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Луцьккомундорпроект" (далі - відповідач, ПП "Луцьккомундорпроект", підприємство) про стягнення до місцевого бюджету коштів у розмірі 46 532 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Державною фінансовою інспекцією у Волинській області проведено ревізію Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради за період з 01 жовтня 2011 року по 01 серпня 2013 року, якою встановлені окремі порушення та недоліки, що викладені в акті ревізії від 28 жовтня 2013 року № 060-28/010.

Зокрема, ревізією встановлено, що в порушення п. 2.1 розділу 2 ДБН Д.1.1-7-2000 "Калькуляційний метод визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт", затверджених наказом Держбуду України від 14.12.2000 року №285, та збірника цін на будівельні роботи для будівництва, розділу №65 "Міські інженерні споруди і комунікації", глави 1 "Міські вулиці та дороги" таблиці 65-1 "Відносна вартість розробки проектно-кошторисної документації у відсотках до ціни", внаслідок застосування невірного значення понижувального коефіцієнта Приватним підприємством "Луцьккомундорпроект" завищено вартість виконаних робіт по розробці проектно-кошторисної документації на загальну суму 46 532 грн., в т.ч. по капітальному ремонту:

-вулиці Привокзальної в місті Луцьку по договору від 11.06.2012 року №133 на суму 4310 грн.;

-вулиці Заньковецької в місті Луцьку по договору від 06.07.2012 року №177 на суму 5393 грн.;

-проспекту Перемоги в місті Луцьку по договору від 22.04.2013 року №100 на суму 9580 грн.;

-перехрестя проспекту Перемоги - вулиця Клима Савури в місті Луцьку по договору від 03.06.2013 року №90/167 на суму 15091 грн.;

-перехрестя проспекту Грушевського - вулиця Привокзальна в місті Луцьку по договору від 21.11.2012 року №390 на суму 6187 грн.;

-заїзду з Привокзального майдану до ДНЗ №29 в місті Луцьку від 21.11.2012 року №389 на суму 5971 грн.

З метою усунення виявлених порушень ДФІ у Волинській області направило департаменту лист-вимогу від 10 грудня 2013 року №03-060-14-14/7529. Однак на даний час порушення усунуті не в повному обсязі, а саме не виконаний пункт 5.2 вищевказаних вимог, не забезпечено відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт Приватним підприємством "Луцьккомундорпроект" на загальну суму 46 532 грн..

На підставі вищевикладеного та пункту 8 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позивач просить стягнути з підприємства до місцевого бюджету кошти у розмірі 46 532 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив суд стягнути з підприємства до місцевого бюджету кошти у розмірі 46 532 грн.

Відповідач просив розгляд справи проводити без участі його представника, адміністративний позов визнав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що Державною фінансовою інспекцією у Волинській області у період з 05 серпня 2013 року по 28 жовтня 2013 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Департаменті житлово-комунального господарства Луцької міської ради за період з 01 жовтня 2011 року по 01 серпня 2013 року за результатами якої складений акт від 28 жовтня 2013 року №060-28/010 (а. с.5-12).

Зокрема, ревізією встановлено, що в порушення п. 2.1 розділу 2 ДБН Д.1.1-7-2000 "Калькуляційний метод визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт", затверджених наказом Держбуду України від 14.12.2000 року №285, та збірника цін на будівельні роботи для будівництва, розділу №65 "Міські інженерні споруди і комунікації", глави 1 "Міські вулиці та дороги" таблиці 65-1 "Відносна вартість розробки проектно-кошторисної документації у відсотках до ціни", внаслідок застосування невірного значення понижувального коефіцієнта Приватним підприємством "Луцьккомундорпроект" завищено вартість виконаних робіт по розробці проектно-кошторисної документації на загальну суму 46 532 грн., в т.ч. по капітальному ремонту:

-вулиці Привокзальної в місті Луцьку по договору від 11.06.2012 року №133 на суму 4310 грн.;

-вулиці Заньковецької в місті Луцьку по договору від 06.07.2012 року №177 на суму 5393 грн.;

-проспекту Перемоги в місті Луцьку по договору від 22.04.2013 року №100 на суму 9580 грн.;

-перехрестя проспекту Перемоги - вулиця Клима Савури в місті Луцьку по договору від 03.06.2013 року №90/167 на суму 15091 грн.;

-перехрестя проспекту Грушевського - вулиця Привокзальна в місті Луцьку по договору від 21.11.2012 року №390 на суму 6187 грн.;

-заїзду з Привокзального майдану до ДНЗ №29 в місті Луцьку від 21.11.2012 року №389 на суму 5971 грн.

На підставі виявлених порушень ДФІ у Волинській області надіслала до Департаменту ЖКГ Луцької міської ради вимогу від 10 грудня 2013 року №03-060-14-14/7529 у пункті 5.2 якої вимагала відобразити в обліку дебіторську заборгованість, яка утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт та послуг, підприємством "Луцьккомундорпроект" на загальну суму 46 532 грн. через завищення вартості фактично виконаних робіт із розробки проектно-кошторисної документації по капітальному будівництву:

-вулиці Привокзальної в місті Луцьку по договору від 11.06.2012 року №133 на суму 4310 грн.;

-вулиці Заньковецької в місті Луцьку по договору від 06.07.2012 року №177 на суму 5393 грн.;

-проспекту Перемоги в місті Луцьку по договору від 22.04.2013 року №100 на суму 9580 грн.;

-перехрестя проспекту Перемоги - вулиця Клима Савури в місті Луцьку по договору від 03.06.2013 року №90/167 на суму 15091 грн.;

-перехрестя проспекту Грушевського - вулиця Привокзальна в місті Луцьку по договору від 21.11.2012 року №390 на суму 6187 грн.;

-заїзду з Привокзального майдану до ДНЗ №29 в місті Луцьку від 21.11.2012 року №389 на суму 5971 грн.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини виникли з приводу здійснення Державною фінансовою інспекцією у Волинській області державного фінансового контролю з використання бюджетних коштів, а, відтак, врегульовані Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", а також Бюджетним кодексом України.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", органу державного фінансового контролю надається право порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

Поняття "підконтрольні установи" визначено у частині першій статті 2 цього Закону та включає в себе міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетні установи і суб'єкти господарювання державного сектору економіки, а також підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства суд дійшов висновку, що органи фінансової інспекції наділені правом на звернення до суду з позовними вимогами про стягнення коштів лише до підконтрольних установ, якими, зокрема, є підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів.

В свою чергу відповідно до пункту 38 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України одержувач бюджетних коштів це суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Системний аналіз частини першої статті 2, пункту 8 частини першої статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю" у взаємозв'язку з пунктом 38 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України дає підстави суду дійти висновку, що суб'єкт господарювання, який отримав кошти від розпорядника бюджетних коштів є їх одержувачем, а тому в цій частині стає підконтрольною установою до якої можуть бути пред'явленні майнові вимоги з боку органів державного фінансового контролю.

За правилами частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач, суб'єкт владних повноважень, належними та допустими доказами довів суду факт порушень з боку Приватного підприємства "Луцьккомундорпроект" вартості фактично виконаних робіт із розробки проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту на загальну суму 46 532 грн. , відповідач вимоги не оскаржував та адміністративний позов визнав, а тому позовні вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області про стягнення з підприємства коштів у розмірі 46 532 грн. підлягають до задоволення у повному обсязі.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", Бюджетного кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Волинській області до Приватного підприємства "Луцьккомундорпроект" про стягнення коштів - задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "Луцьккомундорпроект" (43025 Волинська область, м. Луцьк, вул. Степана Бандери, 20, ідентифікаційний код юридичної особи 38087621) на користь місцевого бюджету Волинської області (р/р 35421108028121 в ГУ ДКС України у Волинській області, МФО 803014 код 34572192) грошові кошти у розмірі 46 532 (сорок шість тисяч п'ятсот тридцять дві ) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 2 березня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В. Д. Ковальчук