Постанова № 3734958, 15.05.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2009
Номер справи
2-а-1563/09/2170
Номер документу
3734958
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 15 травня 2009 р.

Справа № 2-а-1563/09/2170 Кат. 6.11  

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Хом'якової В.В.,

при секретарі: Мітрушенко І.І., за участю представника позивачаОСОБА_1.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комерційно-виробничого приватного підприємства "Продсервіс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій,

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Комерційно-виробничого приватного підприємства "Продсервіс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 3750 грн. та пені в розмірі 976,5 грн. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав: просив суд стягнути з відповідача на користь відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарських санкцій в сумі 3750 грн., та пені в сумі 976,5 грн.

Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений. Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав. Згідно зі статтею 8 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров'я України та органами місцевого самоврядування. Відповідно до пункту 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 N 1434, Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного управління, здійснює контроль за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, установ і організацій за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів . Пунктом 11 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 N 1767, передбачено, що у разі несплати підприємствами, установамиорганізаціями, які не забезпечують нормативу робочих місць, штрафних санкцій в установлений термін відділення Фонду соціального захисту інвалідів вживають заходів щодо їх стягнення в судовому порядку. Частиною 2 статті 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові та соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченню, посильній трудовій та громадській діяльності. Згідно частини 6 статті 20 Закону фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюється Фондом України соціального захисту інвалідів. Згідно з частиною першою статті 19 Закону для роботодавців установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій (незалежно від форм власності і господарювання), де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною 1 статті 19 вказаного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце, незайняте інвалідом. Штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

Відповідачем звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за Формою №10-ПІ за 2006 рік до обласного відділення Фонду не надавався. З матеріалів справи вбачається, що КВПП "Продсервіс" (код 31048079) порушило вимоги вищевказаного закону України №875-ХII. Так, за 2006 рік при нормативі працевлаштування "1 особа" фактично інваліди не працювали, що підтверджується актом перевірки від 3 грудня 2008 року. У зв'язку з невиконанням встановленого ст.19 Закону України №875-ХII нормативу, КВПП "Продсервіс" повинно було сплатити відділенню Фонду соціального захисту інвалідів до 15.04.2007 року адміністративно-господарські санкції, суми яких визначається в розмірі середньої річної заробітної платні на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом - 3750 гривень. За несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, відповідно до вимог Закону України №875-ХII нарахована пеня в сумі 976,5 грн., на день подачі адміністративного позову до суду (26.01.09).

Таким чином, загальна сума, що має бути сплачена відповідачем за невиконання нормативу створення робочих місць для інвалідів складає 4726,5 грн., що включає до себе суму адміністративно-господарських санкцій 3750 грн., та суму пені 976,5 грн. Доказів сплати санкцій та пені суду не надано. Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільнено від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень , пов'язаних з залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст.94, 158-163, 167 КАС України,

постановив :

 Позов задовольнити.

Стягнути з відповідача - Комерційно-виробничого приватного підприємства "Продсервіс" (м.Херсон, вул.Леніна 26, ЄДРПОУ 31048079, р/р26003300611 в ХФ "Західінкомбанк", МФО 352327) на користь відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Херсон, провулок 40 років Жовтня, 5а, одержувач коштів УДК у м.Херсоні код 24104230, банк ГУДКУ по Херсонскій області МФО 852010 р/р 31219230700002 код платежу 50070000,01) адміністративно-господарських санкцій в сумі 3750 грн. та пені в сумі 976,5 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 20.05.2009 р.