Постанова № 37340604, 26.02.2014, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
26.02.2014
Номер справи
328/659/14-п
Номер документу
37340604
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/659/14-п

26.02.2014

3-142/14

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2014 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., при секретарі Фещенко Д.А., за участю прокурора Бебешко А.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши матеріал, що надійшов з Відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області, громадянина України, освіта вища, одружений, працюючого на посаді начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (паспорт НОМЕР_3 виданий Токмацьким МВ УМВС України в Запорізькій області 08.07.1997 року), ідентифікаційний номер НОМЕР_2,

за правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП,

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1, обіймаючи посаду начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» (наказ № 297 від 21.08.2001 року начальника ДП «Придніпровська залізниця»), згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, а саме посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи зазначені в п.п. «а», «в»-«ж» п.1 та п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані 1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; 2) невідкладно в письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Так, ОСОБА_1 у період з 21.08.2001 року по теперішній час перебуваючи на посаді начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив невідкладно безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до наказу начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» № 89, на посаду помічника начальника з кадрів та соціальних питань Великотокмацької дистанції колії ДП «Придніпровська залізниця» з 02.12.1993 року призначена ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, дружина начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» ОСОБА_1.

Тобто, ОСОБА_2 є підлеглою особою та одночасно дружиною начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» ОСОБА_1.

ОСОБА_1, являючись безпосереднім керівником ОСОБА_2, має право втручатися в її діяльність, видавати накази та розпорядження, застосовувати заохочення і накладати дисциплінарні стягнення. Це створює умови впливу на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень. Зазначена суперечність фактично впливає на об'єктивність та виконання наданих ОСОБА_1 службових повноважень та безпосереднього впливу на ці рішення. Таким чином, зазначена ситуація впливає на об'єктивність прийняття рішень, стосовно підлеглої - ОСОБА_2, у випадках коли необхідно зробити неупереджене, чесне і незалежне судження під час ситуації, що й провокує конфлікт інтересів.

Відповідно до ст.. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - безпосереднє підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням.

Близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону.

Конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень;

Корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність;

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у підпунктах "а", "в" - "ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб.

Проведеною перевіркою встановлено, що з 21.08.2001 року по теперішній час питання про переведення або звільнення з роботи помічника начальника з кадрів та соціальних питань Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» ОСОБА_2 безпосереднім керівником - ОСОБА_1 не розглянуто та керівництво державного підприємства «Придніпровська залізниця» про наявність конфлікту інтересів не повідомлено.

Таким чином, ОСОБА_1, знаючи про обмеження близьких осіб, передбачені ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та обов'язок невідкладно у письмовій формі повідомлення безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів, відповідних заходів до урегулювання конфлікту інтересів з 21.08.2001 року по теперішній час не вжив, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-7 КУпАП - неповідомлення особою безпосередньо керівника у випадках передбачених законом про наявність конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та щиро розкаявся пояснив, що на сьогоднішній день всі приписи виконав, просив суворо не карати.

Вислухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з наданих суду матеріалів, Великотокмацька дистанція колії державного підприємства «Придніпровська залізниця» є юридичної особою публічного права (а.с.60-71).

Відповідно до наказу начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» № 89, на посаду помічника начальника з кадрів та соціальних питань Великотокмацької дистанції колії ДП «Придніпровська залізниця» з 02.12.1993 року призначена ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, дружина начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» ОСОБА_1 (а.с. 32).

Згідно наказу № 297 від 21.08.2001 року ОСОБА_1 призначено з 21.08.2001 року начальником Великотокмацької дистанції колії з окладом та надбавками до посадового окладу за місяць згідно штатного розкладу (а.с. 20).

Згідно ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», безпосереднє підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень, контролю за їх виконанням; близькі особи - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі; конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень; корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у підпунктах "а", "в" - "ж" пункту 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб.

Згідно п.п. а п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, обіймаючи посаду начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця» (наказ № 297 від 21.08.2001 року начальника ДП «Придніпровська залізниця»), згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, а саме посадовою особою юридичної особи публічного права.

Відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи зазначені в п.п. «а», «в»-«ж» п.1 та п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані 1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів; 2) невідкладно в письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Так, ОСОБА_1 у період з 21.08.2001 року по теперішній час перебуваючи на посаді начальника Великотокмацької дистанції колії ПЧ-17 державного підприємства «Придніпровська залізниця», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив невідкладно безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів.

Здійснення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 20.02.2014 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_2, посадовою інструкцією, особовою карткою, наказом № НОК-297 від 21 серпня 2001 року, наказ (розпорядження) про переведення на іншу роботу, посадовою інструкцією ОСОБА_2 тощо.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 23, 33 КУпАП, виходячи з того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами; враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважаю необхідним та достатнім призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст.ст. 172-7, 283, 284 КУпАП,

п о с т а н о в и л а:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (уродженця с. Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (паспорт НОМЕР_3 виданий Токмацьким МВ УМВС України в Запорізькій області 08.07.1997 року), ідентифікаційний номер НОМЕР_2) притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (уродженця с. Миколаївка Софіївського району Дніпропетровської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (паспорт НОМЕР_3 виданий Токмацьким МВ УМВС України в Запорізькій області 08.07.1997 року), ідентифікаційний номер НОМЕР_2) в дохід держави (отримувач коштів Токмацьке УДКСУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 37942194, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31214206700014, призначення платежу судовий збір, код ЄДРПОУ 37429200) судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.

Штраф підлягає сплаті на р/р31110106700014; кбк: 21081100, код ЄДРПОУ: 37942194; банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області МФО 813015.

Відповідно до положень ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили: „_____" ____ 201__ р.

Строк пред'явлення до виконання: „_____" ____ 201__ р.

Суддя /підпис/

згідно з оригіналом

Суддя