8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про зупинення провадження
20 лютого 2014 року ЛуганськСправа № 812/694/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді - Гончарової І.А.,
за участі секретаря - Майбороди С.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська клопотання ТОВ ВКФ "ЛІА" ЛТД про призначення експертизи у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "ЛІА" ЛТД до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000012100 та № 0000022100 від 22.01.2014 про збільшення податку на додану вартість,-
ВСТАНОВИВ:
03 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позову Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "ЛІА" ЛТД до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000012100 та № 0000022100 від 22.01.2014 про збільшення податку на додану вартість.
20 лютого 2014 року в судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення судово-економічної експертизи, на розгляд якої поставити питання: «Чи підтверджується документально зазначене в акті від 09.01.2014 року №1/21-0/20163224 заниження ТОВ ВКФ «ЛІА» ЛТД податку на прибуток підприємств у сумі 834481,00 грн. та податку на додану вартість у сумі 667585,00 грн. за період з 01.01.2011 року по 31.01.2011 року і донарахування до сплати податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість?»
Представник відповідача в судовому засідання проти задоволення заявленого клопотання заперечував, суду пояснив, що судово-економічною експертизою не встновлюється факт реального вчинення господарських операцій між ВКФ «ЛІА» ЛТД та контрагентом ТОВ «Лутугинська будівельна дільниця №3», а встановлюється лише достатність у підприємства первинних документів, щоб відобразити здійснення будь-якої господарської операції у податковій звітності.
Суд, дослідивши матеріали справи, з метою забезпечення правильного встановлення обставин у справі за допомогою спеціальних знань, приходить до висновку про необхідність задоволення заявленого клопотання.
Відповідно до частин 1-3 статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.
Згідно п.п. 1.1 п.1 розділу ІІІ Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстції України від 08.10.1998 №53/5, для установлення відповідності чинному законодавству відображення в податковому обліку податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість проводиться економічна експертиза.
Відповідно до п.п. 1.2 п.1 розділу ІІІ Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень встановлено орієнтовний перелік питань, зокрема: «Чи підтверджується документально зазначене в акті податкової інспекції (указуються реквізити акта) заниження об'єкта оподаткування (указується організація) за період (зазначається який) і донарахування до сплати податків та обов'язкових платежів до бюджету (указується яких)?»
Враховуючи вищевикладене, оскільки для з'ясування обставин у даній адміністративній справі необхідні спеціальні знання у галузі економіки та з метою всебічного та об'єктивного розгляду справи суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника ТОВ ВКФ «ЛІА» ЛТД та призначити у справі № 812/694/14 судово-економічну експертизу.
Відповідно до ч.2 ст. 81 КАС України кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Керуючись ст.ст.81, 92, 156, 159, 160, 162, 165, 254 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника ТОВ ВКФ "ЛІА" ЛТД про призначення експертизи задовольнити.
Призначити судово - економічну експертизу по справі №812/694/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "ЛІА" ЛТД до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000012100 та № 0000022100 від 22.01.2014 року про збільшення податку на додану вартість.
Проведення судово- економічної експертизи доручити Луганському відділенню Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Направити матеріали справи №812/694/14 до Луганського відділення Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз.
Поставити експерту наступне питання:
Чи підтверджується документально зазначене в акті від 09.01.2014 року №1/21-0/20163224 заниження ТОВ ВКФ "ЛІА" ЛТД податку на прибуток підприємств у сумі 834 481,00 грн. та податку на додану вартість у сумі 667585,00 грн. за період з 01.01.2011 по 31.01.2011 року і донарахування до сплати податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість?
Зобов'язати сторін надати в розпорядження експертів на їх вимогу всі документи та інформацію, необхідні для проведення експертизи.
Оплату за проведення судово - економічної експертизи покласти на позивача Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми "ЛІА" ЛТД .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено та підписано 24 лютого 2014 року.
СуддяІ.А. Гончарова