ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2014 року /12 год. 00 хв./Справа № 808/10323/13-а м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нестеренко Л.О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»
до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 19.06.2013 року № 0010661702,
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2013 року Дочірнє підприємство «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - Бердянська ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області, відповідач), в якому просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 19.06.2013 № 0010661702 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 50 295,08 грн., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями - 50 295,08 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі Акту перевірки від 05.06.2013 № 001/22.11-06/26249607. Вказує, що ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», його філії протягом перевіряємого періоду виконувало роботи з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на замовлення Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з оплатою за рахунок бюджетних коштів. У зв'язку з тим, що позивач отримував бюджетні кошти від Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з затримкою, фінансове становище позивача та його філій вкрай скрутне. Фінансове становище позивача та його філій позначилося на тому, що в перевіряємому періоді мали місце затримки виплати заробітної плати, а також несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб. Філія «Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» нараховувала і утримувала податок з доходів фізичних осіб відповідно до вимог чинного законодавства України, перевіркою повноти визначення податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2012 по 31.12.2012 не встановлено заниження або завищення даного показника. Перевіркою не встановлені факти виплати заробітної плати без перерахування податку з доходів фізичних осіб. Зазначає, що у разі несвоєчасної сплати податку з доходів фізичних осіб у строки, встановлені пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України, штраф, передбачений п.127.1 ст. 127 ПК України, не застосовується. Вказує, що перевіркою встановлено порушення позивачем податкового законодавства у вигляді прострочення встановленого строку сплати податку на доходи фізичних осіб, утриманого з заробітної плати, що відповідає передбаченому ст. 126 ПК України складу порушення, однак податковим повідомленням-рішенням від 19.06.2013 № 0010661702 до позивача застосовано штраф на підставі п. 127.1 ст. 127 ПК України, тобто за несплату узгодженого грошового зобов'язання взагалі. На підставі викладеного, просить позов задовольнити.
23.01.2014 представником позивача надано клопотання, в якому просить зменшити позовні вимоги на суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 510,00 грн., що нараховані відповідно до п. 119.2 ст. 119 ПК України, за порушення п. 176.2 «б» ст. 176 ПК України, а саме: надання звіту за формою № 1-ДФ за III квартал 2012 року не у повному обсязі.
На підставі викладеного, просить суд визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 19.06.2013 № 0010661702 про визначення суми податкового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 49 785,08 грн., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями - 49 785,08 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 06.02.2014 надав до суду клопотання (вх. № 4878) про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, проте 23.01.2014 надав до суду заперечення проти адміністративного позову (вх. № 2810). В запереченнях зазначено, що в ході проведення перевірки не встановлено порушень порядку нарахування податку з доходів фізичних осіб. Перевіркою встановлено порушення порядку перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в строки, встановлені податковим законодавством. Вказує, що позивачем при нарахуванні заробітної плати нараховувався податок з доходів фізичних осіб, але перераховувався до бюджету частково (при здійсненні часткових виплат заробітної плати). Таким чином, в порушення пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України за несвоєчасне перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб до позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 49 785,08 грн. Штрафні санкції застосовані відповідно до п. 127.1 ст. 127 ПК України. Вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято податковим органом на підставі та у спосіб, що визначені положеннями чинного законодавства. На підставі викладеного, просить у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі. Справу розглянути без участі уповноваженого представника відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності представників сторін, в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає позов позивача таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як встановлено в судовому засіданні, на підставі направлень від 19.04.2013 № 220680, № 220681, № 220682, № 220683, №220684, № 220685, згідно вимог пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75, ст. 77 ПК України, відповідно до плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання посадовими особами Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області проведена планова виїзна перевірка Філії «Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012. За результатами перевірки складено Акт від 05.06.2013 № 001/22.11-06/26249607 (далі - Акт).
Відповідно до Акту перевіркою встановлено порушення Філією «Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» вимог, зокрема:
- пп. 168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України, а саме: несвоєчасне перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб.
На підставі Акту Бердянською ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.06.2013 № 0010661702, яким позивачу визначено суму грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 50 295,08 грн., в тому числі за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 50 295,08 грн.
З податкового повідомлення-рішення та розрахунку до нього вбачається, що за порушення позивачем пп. 168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України, відповідно до п.127.1 ст. 127 ПК України Бердянською ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області застосовані до позивача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 49 785,08 грн., які є предметом розгляду даної справи.
Із матеріалів справи вбачається, що податкове повідомлення-рішення від 19.06.2013 № 0010661702 було оскаржено до Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Філією «Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».
Рішенням ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 30.08.2013 № 1846/10/08-01-10-01-20 податкове повідомлення - рішення від 19.06.2013 № 0010661702 залишено без змін, а скарги - без задоволення.
ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» звернулось до Міністерства доходів і зборів України з повторною скаргою від 11.09.2013 №9/1176, за результатами розгляду якої Міністерство доходів і зборів України прийняло Рішення від 30.09.2013 № 12168/6/99-99-10-01-03-14, яким податкове повідомлення - рішення від 19.06.2013 № 0010661702 та рішення ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 30.08.2013 № 1846/10/08-01-10-01-20, прийняте за розглядом первинної скарги, залишені без змін, а скарга - без задоволення.
Оскільки ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» вважає, що податкове повідомлення-рішення від 19.06.2013 № 0010661702 про визначення податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 49 785,08 грн. прийняте Бердянською ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області всупереч обставинам справи та діючому законодавству, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення в цій частині.
Суд вважає прийняте відповідачем відносно позивача повідомлення-рішення від 19.06.2013 року протиправним та таким, що підлягає скасуванню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом (п. 15.1 ст. 15 ПК України).
Відповідно до ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно з пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Пунктом 167.1 ст. 167 ПК України передбачено, що ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 цього розділу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.
Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПК України).
Згідно з пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПК України якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПК України).
Відповідно до пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Статтею 171 ПК України передбачено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є: а) податковий агент - для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні; б) платник податку - для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.
Пунктом 176.2 ст. 176 ПК України передбачено, що особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
За приписами п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету (п. 54.2 ст.54 ПК України).
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).
Відповідно до п. 31.1. ст. 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1. ст. 38 ПК України).
За змістом пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 ПК України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 126.1 ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до п. 127.1 ст. 127 ПК України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Судом встановлено, що позивач відповідно до вимог чинного законодавства подає до податкового органу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою 1ДФ.
Форма № 1ДФ є податковою декларацією, яка згідно з пп. «б» п. 176.2 ПК України подається до контролюючого органу у строки, встановлені ПК України для податкового кварталу. Відповідно до пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України така податкова декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Позивачем надано докази, а саме розрахунково-платіжні відомості по заробітній платі за 2012 рік, що підтверджують нарахування та утримання ПДФО; платіжні доручення за 2012 рік, якими підтверджується виплата доходів працівникам та сплата в бюджет ПДФО.
У наданій суду Відомості нарахування, утримання, перерахування податку з доходу фізичних осіб Філії «Бердянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» за період з 01.01.2012 по 13.02.2013 позивачем відображено порядок розрахунків по заробітній платі. При цьому, судом встановлено, що розрахунки по заробітній платі та сплата в бюджет відбувалася одночасно - в один день, відповідно до пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПК України, податок з доходів фізичних осіб був сплачений в розмірі 15%, передбачених ст. 167 ПК України.
Як вбачається з Акту перевірки від 05.06.2013 № 001/22.11-06/26249607 податковим органом встановлено порушення позивачем податкового законодавства у вигляді прострочення встановленого строку сплати податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, що відповідає передбаченому ст. 126 ПК України складу порушення, однак податковим повідомленням-рішенням від 19.06.2013 № 0010661702 відповідач застосував штраф на підставі п. 127.1 ст. 127 ПК України, тобто за несплату узгодженого грошового зобов'язання.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Як встановлено ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи вищезазначені правові норми, беручи до уваги те, що відповідачем змінено підстави застосування штрафних (фінансових) санкцій та визначено грошове зобов'язання платника податків на підставі п. 127.1 ст. 127 ПК України, що не відповідає складу правопорушення, встановленого Бердянською ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області під час перевірки, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведена правомірність прийнятого податкового повідомлення-рішення від 19.06.2013 № 0010661702 про визначення грошового зобов'язання по податку на доходи з фізичних осіб на суму 49 785,08 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями 49 785,08 грн., а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 19.06.2013 № 0010661702, прийняте Бердянською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Запорізькій області в частині визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб у розмірі 49 785,08 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 49 785,08 грн.
Присудити на користь Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» судові витрати у розмірі 172,05 грн. (сто сімдесят дві гривні 05 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Нестеренко