ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2014 року № 813/293/14
о 16 год., 29 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Саковець Б.П., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним
позовом Військово - медичного клінічного центру ЗР, представники - Каблак О.П., Литвинов С.М.до Західного територіального управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю, представник - Лісовінов Ю.П.про визнання неправомірним і скасування вимог аудиторського звіту № 234/2/199 від 11.11.2013 року
Військово - медичний клінічний центр ЗР звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Територіального Західного управління внутрішнього аудиту та контролю Департаменту внутрішнього аудиту та контролю МО України, у якому позивач просив визнати протиправним і скасувати вимоги аудиторсього звіту № 234/5/1099 від 11.11.2013 року щодо:
- відшкодування виплаченої індексації на нараховану допомогу у зв'язку з вагітністю і пологами військовослужбовцями Військово - медичного клінічного центру ЗР у сумі 17471,27 грн.;
- відшкодування суми компенсації утриманого податку з доходів фізичних осіб в сумі 23059,70 грн.
Представником відповідача в судовому засіданні подав суду лист тво начальника Західного територіального управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю № 234/5/105 від 08.02.2014 року, у якому зазначено про проведення реорганізації Територіального Західного управління внутрішнього аудиту та контролю Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони у Західне територіальне управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю як правонаступника без зміни ЄДРПОУ. Вказаний лист прийнято судом.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 9 вересня по 31 жовтня 2013 року Територіальним Західним управлінням внутрішнього аудиту та контролю Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони проведено фінансовий аудит окремих питань фінансово-господарської діяльності Військово - медичного центру Західного регіону, за результатами якого складено аудиторський звіт № 234/5/199 від 11.11.2013 року. Вказаний аудиторський звіт на думку позивача є безпідставним, оскільки на сторінці 24 такого вказано: «зазначена допомога не є об'єктом індексації грошових доходів населення, внаслідок чого незаконно виплачено індексації грошових доходів 8-ми військовослужбовцям військової служби за контрактом за весь період відпустки в сумі 17471,27 грн.»
Позивач зазначає, що допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, жінкам з числа військовослужбовців, у Військово - медичному клінічному центрі ЗР нараховувалась та виплачувалась відповідно до вимоги № 146/1/11/88 від 06.03.2002 року начальника Головного фінансово-економічного управління «Про порядок призначення і виплату державної допомоги сім'ям з дітьми» доведених листом начальника фінансово- економічного управління Західного оперативного командування за № 9/1/441 від 21.03.2002 року, де зазначено, що допомога надається в розмірі 100% грошового забезпечення за КЕКВ 1112 (грошове забезпечення військовослужбовців) ст. МО 0123, яке підлягає індексації відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року за № 1078.
Листом директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 06.11.12 №248/3/9/1/165 надано нове роз'яснення щодо виплати допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, в якому вказано - визнати такою, що втратила чинність роз'яснення № 146/1/11/88 від 06.03.2002 року.
На день вибуття у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам з числа військовослужбовців нараховувалось та виплачувалось грошове забезпечення відповідно до вимог начальника Головною фінансово-економічного управління № 146/1/11/88 від 06.03.2002 року та проводилась індексація грошових доходів громадян на законних підставах.
Також згідно Аудиторського звіту, за результатами внутрішньої фінансово-господарської діяльності Військово-медичного клінічної центру Західного регіону за період з 01 лютого 2012 року по 10 червня 2012 року на сторінці 15 вказано «Аудиторською перевіркою витрат коштів на виплату грошовою забезпечення переплат та недоплат не встановлено». На думку позивача, виплата індексації грошових доходів громадян військовослужбовцям в сумі 17471,27 грн. виплачена правомірно.
Позивач також зазначає, що Законом України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що військовослужбовцям, які звільняються військової служби, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Згідно п. 168.5 ст. 168 Податкового кодексу України, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінальної служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
На думку позивача, при звільнені військовослужбовці мають право на компенсацію податку доходів фізичних осіб з всього грошового забезпечення (заробітної плати, грошової допомоги), які їм нараховані.
Зі змісту Податкового кодексу випливає, що оподаткування доходів фізичних осіб здійснюється відповідно до тієї виплати (доходу), що оподатковується. Питання щодо податку з доходів фізичних осіб та виплати відповідної компенсації виникло з грошової допомоги у зв'язку зі звільненням військовослужбовця, а тому застосування у цьому випадку законодавства про оподаткування громадян, що не є військовослужбовцями, не відповідає принципам оподатку вання доходів громадян.
Реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням в строк бюджетних коштів та пільгового оподаткування, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення правовідносин нормативно-правових актах не повинна бути поставлена у залежність від отримання необхідних для виплати документів та коштів.
Таким чином, право на отримання одноразової грошової допомоги та грошової компенсації виникло в колишніх військовослужбовців в останній день проходження військової служби, тобто при виконанні обов'язків військової служби, у зв'язку з чим у позивачу не було підстав для не виплати такої компенсації.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали додаткові пояснення, просили позов задоволити повністю з підстав зазначених у позовній заяві.
Позиція відповідача викладена у запереченні на позовну заяву, у якому відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову з підстав, що фінансовий аудит та аудит відповідності позивача проведений на підставі п. 2.47. плану діяльності з внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України та підпорядкованих Територіальних управлінь внутрішнього аудиту та контролю на ІІ півріччя 2013 року та на підставі посвідчень начальника Територіального Західного управління внутрішнього аудиту та контролю. За наслідками проведеної перевірки складено аудиторський звіт у якому встановлено, зокрема, незаконну виплату індексації грошових доходів населення на загальну суму 17471,27 грн. та незаконну виплату бюджетних коштів на загальну суму 23059,70 грн.
Відповідач також зазначає, що в 2011 - 2012 роках фінансово-економічною службою Військово - медичного клінічного центру ЗР всупереч вимог законодавства військовослужбовцям - жінкам військової служби за контрактом за період перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів нараховувались та виплачувалась індексація грошових доходів населення, що призвело до незаконної виплати індексації грошових доходів 8-ми військовослужбовцям військової служби за контрактом за весь період відпустки в сумі 17471,27 грн.
Також, фінансово - економічною службою ВМКЦ Західного регіону всупереч вимог п. 163.1. ст. 163, п. 164.2.19. п. 164.2. ст. 164, п. 167.1. ст. 167 ПК України та п. 3 постанови КМ України № 44 від 15.01.2004 року «Про затвердження Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, роз'яснення ДПС України № 10980/5/171116 від 02.08.2012 року, сума податку на доходи фізичних осіб (грошова допомога військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби), що утримується з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконання обов'язків несення служби, спрямовуються на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян. Крім цього, військовослужбовці, які були звільнені з лав Збройних Сил України та включені зі списків особового складу ВМКЦ Західного регіону не були повністю розраховані з належного грошового забезпечення в день звільнення (виключення зі списків особового складу) чим порушено вимоги законодавства про оплату праці.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
З 9 вересня по 31 жовтня 2013 року Територіальним Західним управлінням внутрішнього аудиту та контролю Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони проведено фінансовий аудит окремих питань фінансово-господарської діяльності Військово - медичного центру Західного регіону. За результатами проведеного аудиту складено аудиторський звіт № 234/5/199 від 11.11.2013 року.
У вказаному аудиторському звіті зазначено:
В порушення вимог п. 5 Порядку проведення індексації грошових коштів населення, військовослужбовцям жінкам військової служби за контрактом, за період перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів виплачувалась індексація грошових доходів населення. Зазначена допомога не є об'єктом індексації грошових доходів населення, внаслідок чого незаконно виплачено індексації грошових доходів 8-ми військовослужбовцям військової служби за контрактом за весь період відпустки у сумі 17471,27 грн. Всього переплачено індексації на загальну суму 17748,02 грн. Проведеним аудиторським дослідженням законності використання бюджетних коштів на виплату грошової допомоги військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби встановлено, що в порушення вимог п. 163.1. ст. 163, п. 164.2.19. п. 164.2. ст. 164, п. 167.1. ст. 167 ПК України та п. 3 постанови КМ України № 44 від 15.01.2004 року «Про затвердження Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, роз'яснення ДПС України № 10980/5/171116 від 02.08.2012 року, сума податку на доходи фізичних осіб (грошова допомога військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби), що утримується з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконання обов'язків несення служби, спрямовуються на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
Так, згідно наказу начальника ВМКЦ Західною регіону від 21.03.2012 року за № 55 полковника медичної служби ОСОБА_4, начальника клініки щелепно-лицевої хірургії та стоматології, звільненою наказом Міністра оборони України від 03.03.2012 року № 188 у запас, за пунктом «Б» (за станом здоров'я), який здав справу та посаду та з 22.03.2012 року виключений зі списків особовою складу ВМКЦ Західною регіону та всіх видів забезпечення. Виплатити одноразову грошову допомогу у разі звільнення за 26 років календарної служби у ЗС України у розмірі 54264,60 грн. Грошове забезпечення, у тому числі, грошова допомога у разі звільнення з військової служби полковнику медичної служби ОСОБА_4 виплачена по видатковій відомості № 51 видатковому касовому ордері від 13.04.2012 року за № 215 на загальну суму 54808,49 грн., у тому числі, сума податку на доходифізичних осіб становить 9215,68 грн.
Згідно наказу начальника ВМКЦ Західного регіону від 27.02.2012 року за № 39 майора медичної служби ОСОБА_5, начальника відділення серцево-судинної хірургії клініки хірургії серця та магістральних судин, звільненого наказом Міністра оборони України від 20.02.2012 року за пунктом «Б» (за станом здоров'я), який здав справу та посаду та з 27.02.2012 року виключений зі списків особового складу ВМКЦ Західного регіону та усіх видів забезпечення. Виплатити одноразову грошову допомогу у разі звільнення за 9 років календарної служби у ЗС України у розмірі 14748,75 грн. Грошове забезпечення, у тому числі грошова допомога у разі звільнення з військової служби майору медичної служби ОСОБА_6 платіжним дорученням від 06.03.2012 року № 210 зараховано на його картковий рахунок на загальну суму 19472,45 грн., у тому числі, сума податку на доходи з фізичних осіб становить 3114,70 грн.
Згідно наказу начальника ВМКЦ Західного регіону від 10.01.2012 року № 5 полковника медичної служби ОСОБА_7 начальника шкіряно-венерологічного відділення, звільненого наказом Міністра оборони України від 21.12.2011 року № 1367 у запас, за пунктом «Б» (за станом здоров'я), який здав справу та посаду та з 12.01.2012 року виключений зі списків особового складу ВМКЦ Західного регіону та усіх видів забезпечення. Виплатити одноразову грошову допомогу у разі звільнення за 26 років календарної служби у ЗС України у розмірі 49653,50 грн.
Грошове забезпечення, у тому числі г рошова допомога у разі звільнення з військової служби полковнику медичної служби ОСОБА_7 виплачена по видатковій відомості № 8 видатковому касовому ордеру від 25.01.2012 року № 28 на загальну суму 49653,50 грн., у тому числі, сума податку на доходи фізичних осіб становить 8383,84 грн.
Згідно наказу начальника ВМКЦ Західного регіону від 31.05.2012 року № 102 старшина військової служби за контрактом ОСОБА_8, командира відділення технічного обслуговування автомобільної техніки взводу матеріально - технічного забезпечення 66 військового мобільного госпіталю, звільненого наказом Міністра оборони України від 12.05.2012 року № 27 у відставку, (за віком), який здав справу та посаду та з 31.05.2012 року виключений зі списків особового складу ВМКЦ Західною регіону та усіх видів забезпечення. Виплатити одноразову грошову допомогу у разі звільнення за 13 років календарної служби у ЗС України у розмірі 13281,12 грн.
Грошове забезпечення, у тому числі грошова допомога у разі вищенаведених військової служби старшині військової служби за контрактом ОСОБА_9 виплачена по видатковій відомості 101 видатковому касовому ордеру від 09.07.2012 року № 384 на загальну суму 15028,50 грн., у тому числі, сума податку на доходи з фізичних осіб становить 2345,48 грн. За даними бухгалтерського обліку на дату звільнення вищенаведених військовослужбовців за Дт. 801.080 та Кт. 661.1.01 кредиторська заборгованість за розрахунками з грошового забезпечення звільнених військовослужбовців не відображалась, відповідно податок з доходів фізичних осіб за належністю не перераховувався. Враховуючи, що після звільнення зі служби військовослужбовця фізична особа платник податку не виконує обов'язки несення служби, то законодавчі підставі для компенсації податкл фізичних осіб, що утримується з будь яких доходів таких платників за раніше відпрацьований час, відсутні.
Таким чином, загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що була компенсована колишнім військовослужбовцям на загальну суму 23059,70 грн. (ОСОБА_4 - 9215,68 грн., ОСОБА_5 - 3114,70 грн., ОСОБА_7 - 8383,84 грн., ОСОБА_9 - 2345,48 грн.) призвела до незаконної витрати бюджетних коштів та обліковується у І розділі довідки про виявлені внутрішнім аудитом порушення та стан їх усунення як сума незаконної витрати ресурсів.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 року із змінами і доповненнями, Порядком виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 року за № 44 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 06.01.2005 року за № 17), Листом Державної казначейської служби України № 17-10/54-1499 від січня 2014 року «Щодо застосування КЕКВ», Листом Мінсоцполітики № 259/10/136-12 від 23.08.2012 року, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ст. 2 цього ж Закону, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
Згідно ч. 1 ст. 9 цього ж Закону, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно ч. 2 ст. 15 цього ж Закону, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Згідно п. 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами надається жінкам з числа військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, військ цивільної оборони, інших військових формувань та з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби - у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення.
Згідно п. 168.5. ст. 168 Податкового кодексу України, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.
Згідно п. 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, виплата грошової компенсації здійснюється установами (організаціями, підприємствами), що утримують військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, грошова компенсація виплачується громадянам України, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця.
Згідно п. 3 цього ж Порядку, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби, що пов'язані з утриманням податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах, визначених Податковим кодексом України.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Згідно ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Судом враховуються обґрунтування представниками позивача позовних вимог в частині визнання протиправними і скасування вимоги аудиторського звіту № 234/5/1099 від 11.11.2013 року щодо відшкодування виплаченої індексації на нараховану допомогу у зв'язку з вагітністю і пологами військовослужбовцями Військово - медичного клінічного центру ЗР у сумі 17471,27 грн., оскільки законодавцем встановлено, що допомога у зв'язку з вагітністю і пологами надається жінкам - військовослужбовцям у розмірі 100% грошового забезпечення, виплата якого згідно Листа Державної казначейської служби України № 17-10/54-1499 від січня 2014 року «Щодо застосування КЕКВ», здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 2112 «Грошове забезпечення військовослужбовців». Для військовослужбовців, які одержують заробітну плату, період відпустки по вагітності та пологах оплачується виходячи з середнього заробітку у розрахунку якого бере участь нарахована у розрахунковому періоді сума індексації.
Пунктом 14 Порядку проведення індексації грошових доходів населення передбачено, що роз'яснення щодо застосування цього Порядку надає Мінсоцполітики.
Одночасно, у Листі Мінсоцполітики № 259/10/136-12 від 23.08.2012 року надано роз'яснення щодо індексації грошового забезпечення, згідно якого, військовослужбовцям, які знаходяться у відпустці або лікарняному, не визначається середньомісячна виплата, а виплачується грошове забезпечення має зберігатися фіксована сума індексації, визначена за місяць.
Судом також не враховуються заперечення представником відповідача з посиланням на висновки аудиторського звіту, оскільки згідно п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців.
Представник позивача в судовому засіданні пояснила, що 8-ми жінкам - військовослужбовцям військової служби за контрактом які перебувають у відпустці по вагітності та пологах, на день вибуття їх у вищевказану відпустку нараховувалось та виплачувалось саме грошове забезпечення і збереженням фіксованої суми індексації за визначений місяць.
З врахуванням вищевказаного, на думку суду, позивачем проведено нарахування та виплати грошового забезпечення у відповідності до наданого нормативного роз'яснення щодо проведення такої виплати.
Відповідач, представник відповідача належних та допустимих доказів в обґрунтування заперечення позовних вимог в цій частині суду не надав.
Відтак, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Судом враховуються обґрунтування представниками позивача позовних вимог в частині визнання протиправними і скасувати вимог аудиторського звіту № 234/5/1099 від 11.11.2013 року щодо відшкодування суми компенсації утриманого податку з доходів фізичних осіб в сумі 23059,70 грн., оскільки у відповідності до вимог Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, грошова компенсація виплачується громадянам України, які мають статус військовослужбовців та виплата якої здійснюється за рахунок відповідних коштів військовослужбовців, які є джерелом доходів цих осіб шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини їх грошового забезпечення та інших грошових винагород та виплат, що пов'язані з утримання податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах визначених податковим законодавством.
Пунктом 168.5. ст. 168 ПК України передбачено, що суми податку з доходів фізичних осіб які утримуються, зокрема, із грошового забезпечення військовослужбовців та інших грошових виплат, у зв'язку з виконанням ними обов'язків несення військової служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат таких доходів.
Відтак, на думку суду, при звільнені військовослужбовцям надано право на компенсацію податку з доходів фізичних осіб з усіх видів грошового забезпечення, в тому числі, і з грошової допомоги військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби, що і було здійснено позивачем.
Відповідач, представник відповідача жодних належних та допустимих доказів в обґрунтування заперечення позовних вимог в цій частині також суду не надав.
Позовні вимоги в цій частині також підлягають задоволенню.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем переконують в обґрунтованості позовних вимог.
Таким чином, з врахуванням ст. 162 КАС України, позовні вимоги Військово - медичного клінічного центру ЗР до Західного територіального управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю про визнання неправомірним і скасування вимог аудиторського звіту № 234/2/199 від 11.11.2013 року, підлягають задоволенню частково.
Суд присуджує з Державного бюджету України, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, всі здійснені стороною, яка не є суб'єктом владних повноважень, та документально підтверджені судові витрати, на користь якої ухвалене судове рішення.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Визнати протиправним і скасувати вимоги аудиторсього звіту № 234/5/1099 від 11.11.2013 року щодо:
- відшкодування виплаченої індексації на нараховану лдопомогу у зв'язку з вагітністю і пологами військовослужбовцями ВМКЦ ЗР у сумі 17471,27 грн.;
- відшкодування суми компенсації утриманого податку з доходів фізичних осіб в сумі 23059,70 грн.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Військово - медичного клінічного центру ЗР (ЄДРПОУ 08160677, вул. Личаківська, 26, м. Львів) 172,05 грн. судового збору.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 24.02.2014 року.
Суддя Гавдик З.В.