Рішення № 37300327, 17.02.2014, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
17.02.2014
Номер справи
908/4223/13
Номер документу
37300327
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

номер провадження справи 30/119/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.02.2014 Справа № 908/4223/13

за позовом: Запорізької міської ради (69061, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» (69050, м.Запоріжжя, вул. Космічна, 121-В)

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки;

Суддя Кагітіна Л.П.

За участю представників сторін та учасників процесу:

від позивача - Зубар О. А., довіреність № 01-38/01771 від 12.07.2012 р.;

від відповідача - Туркін О.С., довіреність № б/н від 27.01.2014 р.;

До господарського суду Запорізької області звернулася Запорізька міська рада з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» про внесення змін до договору оренди землі від 26.07.2005 р. № 040526100463, а саме:

- змінити п. 5 договору оренди землі від 26.07.2005 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем», виклавши його в такій редакції: « 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 5295062 грн. 30 коп. (в цінах 2013 року)»;

- змінити п. 9 договору оренди землі від 26.07.20105 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем», виклавши його в такій редакції: «9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 211802,49 грн. (двісті одинадцять тисяч вісімсот дві грн. 49 коп.), що складає чотирьохкратних розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року».

В обґрунтування позову позивач посилається на приписи п.п. 288.1, 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, ст. 21 Закону України «Про оренду землі», ст.ст. 651, 652 Цивільного кодексу України. При цьому вказує, що питання внесення змін до договору оренди землі виникло у зв'язку з змінами у законодавстві та прийнятими міською радою рішенням № 16 від 27.07.2011 р. «Про затвердження розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжі» та № 37 від 26.06.2012 р. «Про внесення змін до рішення міської ради № 16», згідно з яким для земельних ділянок, зайнятих об'єктами торгівлі авто-мототехнікою, застосовується коефіцієнт 4. Вказує, що на пропозицію Запорізької міської ради внести зміни до договору відповідач заходів щодо внесення запропонованих змін до договору не здійснив, відповідну додаткову угоду не укладено. Наведене, на думку позивача, є підставою для звернення з позовом про внесення змін до п. 5 та п. 9 укладеного між сторонами договору оренди землі.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 24.12.2013 р. порушено провадження у справі № 908/4223/13, присвоєно справі номер провадження № 30/119/13, розгляд якої призначено на 30.01.2014 р. У сторін витребувані документи, які необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» - у відзиві на позов проти заявлених позовних вимог заперечує. Вказує, що у направленій на адресу відповідача пропозиції про внесення змін до договору оренди землі та у проекті додаткового договору було зазначено стороною договору ДП «Автосистем» і у зв'язку з неправильною назвою відповідача додатковий договір не було підписано. За поясненнями відповідача, ним неодноразово у телефонному режимі повідомлялося про необхідність внесення виправлення назви орендаря. При цьому зауважує, що із змінами до договору оренди він погоджуються в повному обсязі при правильному визначенні його назви у договорі. Вважає, що на даний час відсутній предмет спору та просить припинити провадження у справі.

До початку судового засідання позивачем через канцелярію суду надано витребувані ухвалою суду документи, в тому числі, копія додаткового договору з розрахунком та доказами направлення його відповідачу.

У судовому засіданні, відкритому 30.01.2014р., на підставі ст. 77 ГПК України оголошувалася перерва до 17.02.2014 р.

В судовому засіданні 17.02.2014 р. розгляд справи продовжено.

За письмовим клопотанням представників сторін фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав доводи, викладені у позовній заяві. Також, представником позивача надано копію листа Управління з питань земельних відносин, в якому повідомляється, що станом на 13.02.2014 р. додаткова угода до договору оренди землі від 26.07.205 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ «ДП Автосистем», не значиться.

Представник відповідача у судовому засіданні підтвердив, що додатковий договір про внесення змін до договору оренди землі відповідачем не підписаний. Зауважує, що на звернення про його підписання у телефонному режимі було відмовлено з посиланням на наявність судового розгляду. Проти необхідності внесення змін до договору оренди землі не заперечує, розрахунки позивача та визначені ним коефіцієнти не оспорює.

В судовому засіданні 17.02.2014 р. справу розглянуто по суті спірних правовідносин, прийнято і оголошено на підставі ст. 85 ГПК України вступну та резолютивну частини судового рішення.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

На підставі рішення вісімнадцятої сесії четвертого скликання Запорізької міської ради №40 від 15.09.2005 р. між Запорізькою міською радою (орендодавцем, позивачем у справі) та Дочірнім підприємством «Автосистем-Запоріжжя» Товариства з обмеженою відповідальністю «Автосистем» (орендарем, відповідачем у справі) було укладено договір оренди землі (надалі - Договір), за умовами якого орендодавець надав, орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,4453 га для розташування автоцентру, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Космічна, 121-А, строком на десять років.

Вказаний договір зареєстрований у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 26.07.2005 р. №040526100463.

Пунктом 5 Договору встановлено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2245158 грн. 07 коп. (в цінах 2005 року).

Відповідно до п. 9 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 22451,59 грн. за календарний рік в цінах 2005 року.

За визначенням п. 10 Договору, обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

Пунктом 12 Договору сторонами передбачено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміні коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що буде підтверджено документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 32 Договору оренди, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

26.07.2005 р. земельну ділянку передано орендарю за актом приймання-передачі.

Додатковою угодою від 21.10.2008 р. до Договору сторонами внесено зміни до Договору щодо зміни назви орендаря - читати як Товариство з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем». Також цією додатковою угодою було внесено зміни до п. 9 Договору та визначено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 130206 грн. 17 коп., що складає 3% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2008 року.

03.03.2008 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 79, яким затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Запоріжжя та впроваджено оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.03.2008 р.

Рішенням Запорізької міської ради № 16 від 27.07.2011 р. затверджено розмір орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м.Запоріжжя згідно з додатком, відповідно до якого для визначення розміру орендної плати земельних ділянок м. Запоріжжя (за виключенням певних пунктів) розповсюджується коефіцієнт « 3».

26.06.2012 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради № 16 від 27.07.2011 р. «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя», згідно з яким розмір орендної плати за земельну ділянку у м. Запоріжжя, надану для розташування об'єктів по торгівлі авто-мототехнікою, дорівнює чотирьохкратному розміру земельного податку.

Рішення № 37 було оприлюднене 24.07.2012 р. в газеті «Запорізька Січ» та набрало чинності 01.01.2013 р., як зазначено в п.5 цього рішення.

02.04.2013 р. Запорізькою міською радою на адресу відповідача було пропозицію №01/02-21/00946 «Про внесення змін до договору оренди», в які було викладено новий зміст п.5 Договору: «Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 5295062,30 грн.» та п.9 Договору: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 211802,49грн., що складає чотирьохкратний розмір земельного податку в цінах 2013 року».

Посилаючись на відсутність дій відповідача щодо внесення запропонованих змін до договору та не підписання додаткової угоди, позивач вказує, що зазначені обставини стали підставою для звернення до суду з позовом про внесення відповідних змін і доповнень у договір оренди землі.

Позовні вимоги про внесення змін до пунктів 5 та 9 договору оренди землі від 26.07.2005 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем», є предметом судового розгляду у даній справі.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані письмові докази у їх сукупності, вислухавши представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Спірні правовідносини сторін виникли у зв'язку з виконанням позивачем його функцій контролю за виконанням умов договору оренди землі, в тому числі приведення умов договору у відповідність до чинного законодавства.

Земельні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно ст.13 Конституції України, від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України, до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень.

Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначних цим Кодексом.

В силу статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.

Волевиявлення відповідного органу, як власника землі, у господарських відносинах -орендодавця здійснюється у формі рішення такого органу (зокрема, органу місцевого самоврядування, оскільки він є колегіальним органом).

Відповідно до положень Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

За приписами ст.18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Згідно ст. 23 Закону України «Про оцінку земель», технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Рішенням Запорізької міської ради №79 від 03.03.2008року затверджено базову вартість 1м2 землі у розмірі 190,18грн. із врахуванням індексації нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2008 року.

Законами України N 2505-IV від 25.03.2005 р., № 309-У1 від 03.06.2008р. та № 2756-VI від 02.12.2010р. були внесені зміни до статті 21 Закону України «Про оренду землі», а саме: розмір, форма і строки внесення орендної плати на землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Відповідно до п. п. 288.5, 288.5.1 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Відповідно до п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.

Таким чином, розмір річної орендної плати не може бути меншим 3-х відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Згідно з матеріалами справи, рішенням позачергової сесії 6 скликання Запорізької міської ради від 27.07.2011р. № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя» затверджено розміри орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя згідно з додатком, відповідно до якого для визначення розміру орендної плати земельних ділянок м. Запоріжжя (за виключенням певних пунктів) розповсюджується коефіцієнт « 3».

Відповідно до статей 651, 652 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору.

Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.

Пунктами 12 та 32 договору та Законом України «Про оренду землі» передбачені випадки зміни розміру орендної плати, зокрема зміна розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів у тому числі в наслідок інфляції, в інших випадках передбачених законом.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.

Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість перегляду орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Правові засади проведення оцінки земель, в тому числі грошової, визначає Закон України «Про оцінку земель». Законом встановлено, що нормативна грошова оцінка використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою.

Статтею 15 Закону визначено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель виготовляється відповідними територіальними органами Державного агентства земельних ресурсів України.

Згідно з Положенням про Головне управління Держземагентства в області, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 10.05.2012 №258, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 травня 2012 р. за № 852/21164, встановлено, що: Головне управління Держземагентства в області є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України та йому підпорядковане.

Пунктом 4.16 Положення визначено, що Головне управління здійснює підготовку земельно-кадастрової документації щодо земельних ділянок, які знаходяться на території міст та/або районів, відповідні управління/відділи Держкомзему в яких реорганізовані, шляхом утворення відповідного Головного управління.

Згідно з Витягом з технічної документації 2013 року, наданим позивачем в якості доказів по справі, земельна ділянка, яка передана відповідачу в оренду пройшла нормативну грошову оцінку і на час звернення до суду із позовом складає відповідно даних Держкомзему 5295062,30 грн. Відповідно до наданого позивачем розрахунку розмір орендної плати становить 211802,49 грн.

Підставою для обрахування земельного податку та орендної плати відповідно розділу ХІІІ Податкового кодексу України, розділу ІІІ Закону України «Про оцінку земель» є витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, виданий відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Матеріалами справи доведено, що пропозицію від 02.04.2013 р. щодо зміни умов пунктів 5 та 9 Договору шляхом укладення додаткової угоди до нього було направлено позивачем на адресу відповідача 05.04.2013 р. Отримання пропозиції повноважним представником відповідача 09.04.2013 р. підтверджується копією поштового повідомлення про вручення, наявного у матеріалах справи (арк. справи 27).

Як вказує позивач, відповіді на пропозицію або заперечення на неї позивач не отримав.

Доводи відповідача про те, що в направленому на його адресу додатковому договорі було невірно визначено його назву, як орендаря, внаслідок чого і не було внесено зміни до договору, судом відхиляються. Як вказує позивач і підтверджується матеріалами справи на адресу відповідача в даному випадку направлялися екземпляри додаткового договору уже з внесеними в назві орендаря виправленнями. Жодних доказів в обґрунтування своїх доводів відповідачем не надано.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду (п. 4 ст. 188 ГК України).

Згідно зі статтею 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 3 червня 2008 року № 309-УІ (309-17) внесено зміни до частин четвертої та п'ятої статті 21 Закону України «Про оренду землі», відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою для інших категорії земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки.

У зв'язку із введенням в дію Податкового кодексу з 01.01.2011 року Закон України «Про плату за землю» втратив чинність згідно частини 2 Прикінцевих положень Кодексу.

Відповідно до ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» акти (рішення), прийняті органами місцевого самоврядування, є обов'язковими для виконання на відповідній території.

Відповідно до статті 290 Господарського кодексу України розмір плати за користування земельною ділянкою, що є державною або комунальною власністю, не може бути нижчим за встановлений відповідно до закону.

Рішення Запорізької міської ради № 16 від 27.07.2011 р. та № 37 від 26.06.2012 р. до теперішнього часу не оскаржені, є чинними і підлягають виконанню суб'єктами господарювання, які користуються земельними ділянками для здійснення підприємницької діяльності.

За таких обставин позов щодо внесення змін ставок орендної плати підлягає задоволенню.

Такі ж висновки наведені у постановах Вищого господарського суду України - від 28.07.2011 р. у справі № 5005/2715/211 (11/224-10), від 02.08.2011 р. у справі № 6/474-10, від 05.08.2011 р. у справі № 5005/431/2011, від 09.08.2011 р. у справі № 41/81пд, від 13.03.2013 р. у справі № 5009/2275/12. Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд України у своїх постановах від 06.12.2010 року у справі №2-1/10068-2008 та від 30.05.2011 року у справі №17/299-10.

Отже, з підстав зазначених вище, суд знаходить позовні вимоги про внесення змін до пунктів 5 та 9 договору оренди землі від 26.07.2005 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою та ТОВ «ДП Автосистем», обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів ст. 49 ГПК витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 45, 46, 22, 33, 34, 49, 64, 82, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Запорізької міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» про внесення змін до пунктів 5, 9 договору оренди землі задовольнити повністю.

Внести зміни в п. 5 договору оренди землі від 26.07.2005 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206; код ЄДРПОУ 04053915) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» (69050, м.Запоріжжя, вул. Космічна, 121-В; код ЄДРПОУ 32397969), виклавши його в такій редакції: « 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 5295062 грн. 30 коп. (в цінах 2013 року)».

Внести змінити в п. 9 договору оренди землі від 26.07.20105 р. за № 040526100463, укладеного між Запорізькою міською радою (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206; код ЄДРПОУ 04053915) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» (69050, м.Запоріжжя, вул. Космічна, 121-В; код ЄДРПОУ 32397969), виклавши його в такій редакції: « 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 211802,49грн. (двісті одинадцять тисяч вісімсот дві грн. 49 коп.), що складає чотирьохкратних розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року».

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДП Автосистем» (69050, м.Запоріжжя, вул. Космічна, 121-В; код ЄДРПОУ 32397969, розрахункові рахунки в установах банку не відомі) на користь Запорізької міської ради (69015, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206; код ЄДРПОУ 04053915, розрахункові рахунки в установах банку не відомі) суму 1147 (одна тисяча сто сорок сім) грн. 00 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя Л.П. Кагітіна

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання. Рішення оформлене у повному обсязі та підписане згідно із вимогами ст. 84 ГПК України 19.02.2014 р.