Ухвала суду № 37300004, 19.02.2014, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2014
Номер справи
801/8784/13-а
Номер документу
37300004
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 801/8784/13-а

19.02.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Санакоєвої М.А.,

суддів Цикуренка А.С. ,

Іщенко Г.М.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кононова Ю. С. ) від 29.11.13 у справі № 801/8784/13-а

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ювас-Транс" (вул. Свердлова, буд. 49, м. Керч, Автономна Республіка Крим, 98320)

до Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим (вул. Борзенко, буд.40, м. Керч, Автономна Республіка Крим, 98300)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.13 позовні вимоги Товариства з обмеженої відповідальністю "Ювас-Транс" до Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволені.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення № 0000081504, винесене 23 травня 2013 року ДПІ у м. Керчі АР Крим ДПС про зменшення ТОВ "Ювас-Транс" розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на 97036 гривень.

Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ювас-Транс" судові витрати у сумі 970 (дев'ятсот сімдесят) гривень 36 копійок з Державного бюджету.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.13 та прийняти нове рішення.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Судова колегія, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнає за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Державною податковою інспекцією у м. Керчі АР Крим ДПС було проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ТОВ "Ювас-Транс" від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість за грудень 2012 року та січень 2013 року.

За результатами перевірки складений акт № 680/15.4/31929178 від 08.05.2013 року (т. 1, а.с. 12-38), яким виявлені порушення п. 185.1 б) ст. 185, п.п. 186.4. ст. 186, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1. ст. 188 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим позивачем занижено податкові зобов'язання у грудні 2012 року на 45400 грн. та у січні 2013 на 51636 грн., що призвело до порушення п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено розмір від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за грудень 2012 року на 45400 грн. та у січні 2013 року на 51636 грн.

Проведеною перевіркою встановлено, що згідно з поданими ТОВ "Ювас-Транс" до ДПІ у м. Керчі АР Крим податковими деклараціями з ПДВ: за грудень 2012 року від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту відображене у рядку 19 податкової декларації склало 309535 гривень, а за січень 2013 року - 189079 гривень.

При цьому, ТОВ "Ювас-Транс" не задекларовані обсяги постачання, які надані нерезиденту по договорам бербоут - чартеру морських судів - т\х "Катран", т\х "Цискара", т\х "Смольний" в жодному рядку податкових декларацій з ПДВ.

Так, перевіркою встановлено, що підприємством укладені договори з "COKRAK s.r.o." (Чехія) з надання у бербоут- чартер власних та орендованих морських судів - т\х "Катран", т\х "Цискара", т\х "Смольний" та отримані наступні доходи:

за грудень 2012 року Бербоут-чартер від 02.12.2011 року (т\х "Катран"):

По стандартному бербоут - чартеру від 02.12.2011 року порт або місце надання та повернення т\х "КАТРАН" визначено "за межами митної території України".

Инвойс № 030 КТ від 02.12.2012 року - надання у бербоут - чартер т\х "Катран" на 2 доби по ціні 300 дол. США, на загальну суму 600 дол. США. Згідно акту - передачі, т\х "Катран" передано у бербоут- чартер з 01.12.12 р. Згідно акту вивода т\х "Катран", дію чартеру припинено 02.12.2012 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 4795,80 грн.

Инвойс № 031 КТ від 15.12.2012 року - надання у бербоут- чартер т\х "Катран" на 6 діб по ціні 300 дол. США на загальну суму 1800 дол. США. Згідно акту передачі т\х "Катран" передане в бербоут- чартер з 10.12.12 р. Згідно акту виводу т\х "Катран", дію чартеру припинено 15.12.2012 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: ДТ 362 Кт 703 в сумі 11989,50 грн.

Инвойс № 032 КТ від 26.12.2012 року по стандартному бербоут- чартеру від 02.12.2011 року - надання у бербоут-чартер т\х "Катран" на 5 діб по ціні 300 дол. США на загальну суму 1500 дол. США. Згідно акту передачі, т\х "Катран" передане в бербоут-чартер з 22.12.12 р. Згідно акта виводу т\х "Катран", дію чартеру припинено 26.12.2012 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 11989,50 грн.

Инвойс № 033 КТ від 31.12.2012 року - надання у бербоут - чартер т\х "Катран" на 5 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1500 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Катран" передане в бербоут- чартер з 27.12.12 р. Згідно акта вивода т\х "Катран", дію чартеру припинено 31.12.12 р. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 11989,50 грн.

Бербоут-чартер від 22.06.2011 року (т\х "Цискара"). По стандартному бербоут-чартеру від 22.06.2011 року порт або місце надання та повернення т\х "Цискара" визначено "за межами митної території України".

Инвойс № 040 TS від 03.12.2012 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 3 доби по ціні 300 дол. США на загальну суму 900 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Цискара" передане в бербоут-чартер з 01.12.12. Згідно акта вивода т\х "Цискара", дію чартеру припинено 03.12.2012 р. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: ДТ 362 Кт 703 в сумі 7193,70 грн.

Инвойс № 041 TS від 09.12.2012 року - надання у бербоут - чартер т\х "Цискара" на 6 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1800 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Цискара" передане в бербоут-чартер з 04.12.12 р. Згідно акта вивода т\х "Цискара", дію чартеру припинено 09.12.2012 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 14387,40 грн.

Инвойс № 042 TS від 23.12.2012 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 11 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 3300 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Цискара" передане в бербоут-чартер з 13.12.12 р. Згідно акта вивода т\х "Цискара", дію чартеру припинено 23.12.12 р. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: ДТ 362 Кт703 в сумі 26376,90 грн.

Инвойс № 043 ТS від 25.12.2012 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 2 доби по ціні 300 дол. США на загальну суму 600 дол. США. Згідно акта передачі т\х "Цискара" передане в бербоут-чартер з 24.12.12 р. Згідно акта виводу т\х "Цискара" дію чартеру припинено 25.12.12 р. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 4795,80 грн.

Инвойс № 044 ТS від 31.12.2012 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 4 доби по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1300 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Цискара" передане в бербоут-чартер з 28.12.12 р. Згідно акта виводу т\х "Цискара", дію чартеру припинено з 31.12.2012 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 9591,60 грн.

По стандартному бербоут-чартеру від 16.06.2011 року порт або місця надання та повернення т\х "Смольний" визначено "за межами митної території України".

Инвойс № 019SJ від 31.12.2012 року - надання у бербоут-чартер т\х "Смольний" на 31 добу по ціні 500 дол. США на загальну суму 15500 дол. США. Згідно виписки з судового журналу № 3/1080 - з 01 грудня по 31 грудня 2012 року - робота у чартері. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 123891,50 грн.

за січень 2013 року Бербоут-чартер від 02.12.2011 року (т\х "Катран"):

Инвойс № 034 КТ від 08.01.2013 року - надання у бербоут-чартерт\х "Катран" на 5 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1500 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Катран" передане в бербоут-чартер з 04.01.2013 року. Згідно акта вивода т\х "Катран", дію чартеру припинено 08.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 11989,50 грн.

Инвойс 035 КТ від 17.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Катран" на 8 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 2400 дол. США. Згідно акта вивода т\х "Катран", дію чартері припинено 17.01.2013 р. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 19183,20 грн.

Инвойс 036 Кт від 22.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Катран" на 5 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1500 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Катран" передане в бербоут-чартер з 18.01.2013 р. Згідно акта виводу т\х "Катран", дію чартеру припинено 22.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 11989,50 грн.

Инвойс № 037 КТ від 28.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Катран" на 4 доби по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1200 дол. США. Згідно акта передачі, т\х "Катран" передане в бербоут-чартер з 25.01.2013 року. Згідно акта виводу, дію чартеру припинено 28.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 9595,60 грн.

Инвойс № 038 КТ від 31.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Катран" на 3 доби по ціні 300 дол. США, на загальну суму 900 дол. США. Згідно акта передачі, судно передане в бербоут-чартер з 29.01.2013 року. Згідно акта виводу, дію чартеру припинено 31.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 7193,70 грн.

Бербоут-чартер від 22.06.2011 року (т\х "Цискара").

Инвойс № 045 ТS від 10.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 10 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 3000 дол. США. Згідно акта передачі, судно передане в бербоут-чартер з 01.01.2013 року. Згідно акта виводу, дію чартеру припинено 10.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 23979 грн.

Инвойс № 046 ТS від 16.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 6 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 1800 дол. США. Згідно акта передачі, судно передане в бербоут-чартер з 11.01.2013 року. Згідно акта виводу, дію чартеру припинено 16.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 14387,40 грн.

Инвойс № 047 ТS від 16.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 14 діб по ціні 300 дол. США, на загальну суму 4200 дол. США. Згідно акта передачі, судно передане в бербоут-чартер з 17.01.2013 року. Згідно акта виводу, дію чартеру припинено 30.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 33570,60 грн.

Инвойс № 048 ТS від 31.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Цискара" на 1 добу по ціні 300 дол. США, на загальну суму 300 дол. США. Згідно акта передачі, судно передане в бербоут-чартер з 31.01.2013 року. Згідно акта виводу, дію чартеру припинено 31.01.2013 року. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 2397,90 грн.

Бербоут-чартер від 16.06.2011 року (т\х "Смольний").

Инвойс № 020SJ від 31.01.2013 року - надання у бербоут-чартер т\х "Смольний" на 31 добу по ціні 500 дол. США на загальну суму 15500 дол. США. Згідно виписки з судового журналу № 3/1080 - з 01 січня по 31 січня 2013 року - робота у чартері. В бухгалтерському обліку господарська операція проведена: Дт 362 Кт 703 в сумі 123891,50 грн.

Всього обсяги постачання, які надані ТОВ "Ювас-Транс" нерезиденту по договорам бербоут-чартеру морських судів - т\х "Катран", т\х "Цискара", т\х "Смольний" у періоді, що перевірявся, складають 485179,10 грн., у тому числі у грудні 2012 року - 227001,20 грн., у січні 2013 року - 258177,90 грн.

При цьому, договір передачі фрахтувальнику судна, не укомплектованого екіпажем, ст. 215 Кодексу торговельного мореплавства України кваліфікується як договір лізингу судна.

Таким чином, операції з надання в бербоут-чартер суден, в тому числі і для використання за межами митної території України, слід розглядати як операції з надання послуг, місце постачання яких знаходиться на території України, оскільки відповідно до п. 186.4 ст. 186 Податкового Кодексу України, місцем поставки послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 та 186.3 цієї статті.

Як встановлено п. 186.3 ст. 186 Кодексу, місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів (п.п. "г" п. 186.3 ст. 186 Кодексу).

За результатами перевірки ДПІ у м. Керчі АР Крим ДПС було винесене податкове повідомлення - рішення № 0000081504 від 23.05.2013 року, яким ТОВ "Ювас - Транс" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 97036 гривень, в тому числі за грудень 2012 року - 45400 гривень, за січень 2013 року - 51636 грн. (т. 1, а.с. 41).

Позивач оскаржив це податкове повідомлення - рішення в адміністративному порядку, але рішенням ГУ Міндоходів в АР Крим від 25.06.2013 року та рішенням Міністерства доходів і зборів України від 31.07.2013 року, його скарги були залишені без задоволення, а прийняті рішення - без змін (т. 1, а.с. 42-68).

Як підтверджується матеріалами справи, ТОВ "Ювас-Транс" є власником нафтоналивних теплоходів "Смольний" та "Цискара", що підтверджується відповідними свідоцтвами про право власності (т. 1, а.с. 201,202).

Також, ТОВ "Ювас-Транс" є орендарем теплоходу "Катран", на підставі договору суборенди майна № 51/ПФ/07, укладеного 19.12.2007 року з ДП "Керченський морський торговельний порт", акта приймання - передачі від 19.12.2007 року (т. 1, а.с. 103, 223-226, 227-228).

16.06.2011 року між судновласником ТОВ "Ювас-Транс" та нерезидентом "COKRAK s.r.o." (Чехія) було укладено договір бербоут-чартеру теплоходу "Смольний" із визначенням плати за надану послугу - 500 доларів на добу. Портом та місцем здачі і повернення судна визначено - Чорне море, за межами митного кордону (т. 1, а.с. 79-80).

22.06.2011 року між судновласником ТОВ "Ювас - Транс" та нерезидентом "COKRAK s.r.o." (Чехія) було укладено договір бербоут-чартеру теплоходу "Цискара" із визначенням плати за надану послугу - 300 доларів США за одну добу. Портом та місцем здачі і повернення судна визначено - Чорне море, за межами митного кордону (т. 1, а.с. 81-82).

02.12.2011 року між судновласником ТОВ "Ювас - Транс" та нерезидентом "COKRAK s.r.o." (Чехія) було укладено договір бербоут-чартеру теплоходу "Катран" із визначенням плати за надану послугу - 300 доларів США за одну добу. Портом та місцем здачі і повернення судна визначено - Чорне море, за межами митного кордону (т. 1, а.с. 83-84).

Як вбачається в наданих до матеріалів справи актів введення та виведення теплоходів в чартер, виписок з судових журналів, довідок, складених інспектором Керченського порту про оформлення портових послуг суднам у вигляді приходу та відходу за кордон, які надавались ТОВ "Ювас-Транс", відомостей про оплату цих послуг, які також досліджувались відповідачем під час проведення перевірки, фактична передача судновласником теплоходів фрахтувальникові у бербоут-чартер відбувалась за межами митної території України (т. 1, а.с. 113-199; 232-260).

Відповідачем зазначено, що договір бербоут-чартеру має розцінюватись як договір лізингу транспортного засобу, а тому визначення місця поставки послуг за договором фрахту має регулюватись пунктом 186.4 ст. 186 ПК України, за місцем реєстрації постачальника, а відтак операції із надання позивачем послуг за договорами фрахтування судна нерезиденту є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

Колегія суддів вважає такі висновки відповідача необґрунтованими з урахуванням наступного.

Статтею 1 Податкового Кодексу України визначено, що він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Пунктом 5.1 ст. 5 ПК України визначено, що поняття, правила та положення, встановлені цим Кодексом та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 цього Кодексу.

Згідно з п. 5.3 цієї статті, інші терміни, які викладені в інших нормативно - правових актах, застосовуються у податкових правовідносинах тільки у випадку, якщо Податковим Кодексом України не надано відповідного поняття або терміну.

Статтею 14 ПК України визначені поняття, які вживаються у цьому Кодексі в наступному значенні:

- Лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операція з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк (п.п. 14.1.97);

- Фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для: перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом (п. 14.1.260).

Тобто, нормами Податкового Кодексу України визначено поняття фрахту, як винагороди (компенсації) за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частини). При цьому не визначено поняття договору чартеру (фрахтування), як тайм-чартеру, так і бербоут-чартеру.

Крім того, із поняття лізингової (орендної) операції вбачається, що законодавець розмежував поняття лізингової (орендної) операції та операції із фрахтування (чартеру) морських суден, оскільки визначення "лізингова операція" містить виключення - крім операцій з фрахтування (чартеру).

На підставі викладеного, враховуючи норми Податкового Кодексу України, яким врегульовані правила оподаткування, лізингова (орендна) операція не включає в себе таку господарську операцію як фрахтування (чартер) морських суден, що спростовує висновки податкової інспекції про ідентичність цих видів договорів.

Разом з тим, відносини, що виникають з торговельного мореплавства врегульовані Кодексом торговельного мореплавства України, під якими, відповідно до ст. 1 цього Кодексу розуміється діяльність, пов'язана з використанням суден для перевезення вантажів, пасажирів, багажу та пошти, рибних та інших морських промислів, розвідки та видобування корисних копалин, виконання буксирних, криголамних і рятувальних операцій, прокладання кабелю, також для інших господарських, наукових і культурних цілей.

Кодекс торговельного мореплавства України також розділяє поняття договору чартеру (фрахтування) суден на певний час, за яким судновласник зобов'язується за обумовлену плату (фрахт) надати судно фрахтувальнику для перевезення пасажирів, вантажів та для інших цілей торговельного мореплавства на певний час ( при цьому судно може бути укомплектоване екіпажем (тайм-чартер) або не споряджене і не укомплектоване екіпажем (бербоут-чартер) (ст. 203) та договір лізингу судна, за яким власник судна (лізингодавець) зобов'язується передати фрахтувальнику (лізингоодержувачу) судно без екіпажу для використання з метою торговельного мореплавства на визначений термін, після закінчення якого до лізингоодержувача переходить право власності на судно (ст. 215).

Аналогічне поняття договору чартеру закріплене в ст. 912 Цивільного Кодексу України, згідно з яким за договором чартеру (фрахтування) одна сторона (фрахтівник) зобов'язується надати другій стороні (фрахтувальникові) за плату всю або частину місткості в одному чи кількох транспортних засобах на один або кілька рейсів для перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти або з іншою метою, якщо це не суперечить закону та іншим нормативно-правовим актам.

Порядок укладення договору чартеру (фрахтування), а також форма цього договору встановлюються транспортними кодексами (статутами).

Аналіз наведених норм дає судовій колегії право на висновок, що послуга, яка надається судновласником за договором бербоут-чартеру включає в себе передачу фрахтувальникові на певний обумовлений договором час права володіння та користування судном від власного імені, зі спливом якого фрахтувальник зобов'язаний повернути судно судновласнику. Певною особливістю договору бербоут-чартеру є застереження, закріплене в ст. 203 Кодексу торговельного мореплавства України, що судно, зафрахтоване за договором чартеру може використовуватись виключно в цілях торговельного мореплавства, що відрізняє цей договір від інших договорів майнового найму.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає необґрунтованими висновки відповідача, що укладені позивачем з нерезидентом договори бербоут-чартеру є різновидом договору лізингу.

Як встановлено підпунктом 14.1.185 ст. 14 ПК України, постачання послуг - це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до п.п. б) п. 185.1 ст. 185 ПК України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.. 186 цього Кодексу.

Пунктом 186.4 ст. 186 ПК України встановлено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 182.2 і 186.3 цієї статті.

При цьому, п.п. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 ПК України встановлено, що місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, а саме:

а) послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг;

б) послуг із проведення експертизи та оцінки рухомого майна;

в) послуг, пов'язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачанням продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання;

г) послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном.

Відповідно до п.п. 4.1.4. ст. 4 ПК України, Податкове законодавство України ґрунтується зокрема на презумпції правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

Під час апеляційного перегляду справи встановлено, що позивач, на підставі укладених ним з нерезидентами договорів бербоут-чартер, надає послуги з фрахтування морських суден, а отже це є послугами, що пов'язані з рухомим майном, місцем постачання яких є місце фактичного постачання послуг, яким в даному випадку не є митна територія України, а отже ці послуги не є об'єктом оподаткування ПДВ, відповідно до ст. 185 ПК України, а тому висновок відповідача щодо заниження позивачем податкових зобов'язань у грудні 2012 року та у січні 2013 року є необґрунтованим.

З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що висновки податкової інспекції щодо заниження позивачем податкового зобов'язання з ПДВ спростовуються матеріалами справи та не відповідають фактичним обставинам, у зв'язку з чим зменшення позивачу розміру від'ємного значення суми ПДВ, згідно з оспорюваним податковим повідомленням - рішенням, є безпідставним.

Таким чином, судова колегія дійшла висновку про недоведеність відповідачем достатніх доказів необґрунтованості позовних вимог, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки не суперечать вимогам діючого законодавства та підтверджені матеріалами справи.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Керченської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.13 у справі № 801/8784/13-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва

Судді підпис А.С. Цикуренко

підпис Г.М. Іщенко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.А.Санакоєва