КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/13259/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Скочок Т.О. Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.
У Х В А Л А
Іменем України
12 лютого 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Бєлової Л.В.
суддів: Гром Л. М.,
Міщука М. С.
при секретарі: Корінець Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційними скаргами позивача - ОСОБА_3 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві, Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва про визнання дій та рішень незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
У червні 2013 року позивач - ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві, Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва, в якому (з урахуванням уточнень до позовної заяви від 03.07.2013 року та заяви про зменшення розміру позовних вимог від 30.09.2013 року) просив:
- рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва №3020 від 17.09.2012 року та № 0121 від 17.09.2012 року визнати нечинними;
- рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва №3020 від 17.09.2012 року та № 0121 від 17.09.2012 року визнати такими, що не підлягають виконанню;
- дії Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва по переданню рішень №3020 від 17.09.2012 року, №0121 від 17.09.2012 року з заявами від 28.05.2013 року про примусове їх виконання до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві визнати незаконними, протиправними;
- рішення Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві про відкриття виконавчих проваджень ВП №38184820 від 01.06.2013 року та ВП №38184878 від 01.06.2013 року визнати незаконними, протиправними та скасувати;
- зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві прийняти рішення про закінчення виконавчого провадження за рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва №3020 від 17.09.2012 року та № 0121 від 17.09.2012 року (а. с.38, 173).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.09.2013 року позовну заяву ОСОБА_3 до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції в м. Києві та Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва - залишено без розгляду в частині позовних вимог про визнання нечинними рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва № 3020 від 17.09.2012 року та № 0121 від 17.09.2012 року, у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.
Не погоджуючись із вищевказаними судовими рішеннями, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану ухвалу від 30.09.2013 року скасувати й постановити по справі нове рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явились в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, Управлінням Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва було прийнято рішення № 3020 від 17.09.2012 року (про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування») та № 0121 від 17.09.2012 року (про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством) , якими до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 застосовані штрафні санкції у розмірі 170, 00 грн кожна (а. с. 10,11).
В подальшому вказані рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва оскаржувались позивачем в досудовому порядку до Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві та Пенсійного фонду України, проте у задоволенні скарг позивачу було відмовлено.
Надалі відповідно до листів від 23.05.2013 року № 5593/07 та № 5594/07 Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва направило на примусове виконання рішення № 3020 від 17.09.2012 року та № 0121 від 17.09.2012 року до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції в м. Києві (а. с. 52, 61).
На підставі вищезазначеного, головним державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві Диких О.О. винесено постанови від 01.06.2013 року про відкриття виконавчого провадження з виконання рішень №3020 від 17.09.2012 року та №0121 від 17.09.2012 року (а. с. 8, 9).
Апеляційний суд вважає вірним висновок Окружного адміністративного суду м. Києва щодо залишення позовної заяви ОСОБА_3 до Відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції в м. Києві та Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва в частині позовних вимог про визнання нечинними рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва № 3020 від 17.09.2012 року та №0121 від 17.09.2012 року без розгляду, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувані рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва № 3020 від 17.09.2013 року № 0121 від 17.09.2013 року були отримані позивачем 21.09.2012 року, відповідно до копій повідомлень про вручення поштового відправлення (а. с. 21, 63).
Як раніше зазначалось, вказані рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва були оскаржені позивачем в досудовому порядку до Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві та Пенсійного фонду України. Проте у задоволенні скарг позивачу було відмовлено вищевказаними органами (а. с. 25-30 ).
Пенсійним фондом України, як вищим органом в даній системі, за результатами розгляду скарг прийнято рішення від 29.11.2012 року № 28047/09-10 (щодо рішення №0121 від 17.09.2012 року) та від 26.11.2012 року № 27648/09-10 (щодо рішення №3020 від 17.09.2012 року) (а. с. 29-30 ).
Як вбачається з матеріалів справи, факт існування рішень Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва № 3020 від 17.09.2012 року та №0121 від 17.09.2012 року був відомий позивачу станом на момент звернення до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом про визнання протиправними та скасування зазначених рішень, за результатами розгляду якого винесено постанову від 03.04.2013 року у справі № 2а-17402/12/2670.
Проте позивач із вимогою про визнання нечинними рішень звернувся до Оболонського районного суду м. Києва лише 10.06.2013 року, згідно штампу вхідної кореспонденції (а. с. 2).
Відповідно до ч. 3 ст.155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Частиною 1статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 4 ст. 99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Також в ч. 5 ст. 99 КАС України зазначено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Колегія суддів не бере до уваги доводи апелянта про те, що у грудні 2012 року ОСОБА_3 подано позовну заяву до адміністративного суду, зокрема про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва № 3020 від 17.09.2012 року та № 0121 від 17.09.2012 року і відкрито провадження по справі за № 2а-17402/12/2670, так як ст. 99 КАС України щодо строків звернення до адміністративного суду застосовується до позовної заяви в межах розгляду відповідної справи, до якої позовна заява відноситься.
Отже, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, що ОСОБА_3 в частині позовних вимог щодо визнання нечинними рішення Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва № 3020 від 17.09.2012 року та рішення № 0121 від 17.09.2012 року звернувся до суду з пропуском строку, встановленого ч. ч. 4, 5 ст. 99 КАС України.
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що ухвала від 30 вересня 2013 року прийнята судом першої інстанції з дотриманням норм процесуального та матеріального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для скасування оскаржуваної ухвали суду першої інстанції - не вбачається.
Керуючись ст. ст. 160, 199, 200, 205, 206, КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу позивача - ОСОБА_3 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2013 року - залишити без задоволення.
Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 вересня 2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів, відповідно до вимог ст. 212 КАС України, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Повний текст ухвали виготовлено 14.02.2014 року.
Головуючий суддя Л.В.Бєлова
Судді Л. М. Гром,
М. С. Міщук
Головуючий суддя Бєлова Л.В.
Судді: Гром Л.М.
Міщук М.С.