Постанова № 37272319, 17.02.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2014
Номер справи
813/815/14
Номер документу
37272319
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2014 року 12 год. 12 хв. Справа № 813/815/14

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Ємчук Л.В.,

представника позивача - Зубчик А.А.,

розглянувши у м. Львові у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Львівській області до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, -

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Міндоходів у Львівській області до СПД-ФО ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 8 500 грн.

Ухвалою суду від 31.01.2014 року відкрито провадження в адміністративній справі. Хід розгляду справу відображений в ухвалах суду. В судовому засіданні 17.02.2014 року судом відповідно до положень ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги п. 2 ч. 1 ст. 15-3 та ч.11 ст.15Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: здійснено роздрібну торгівлю тютюновими виробами без застосування наявної ліцензії та продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, у зв'язку з чим Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Львівській області було прийнято рішення від 10.01.2013 року № 130166 про застосування до СПД - фізичної особи ОСОБА_2 фінансових санкцій на загальну суму 8 500 грн., однак відповідач у порядку та строки, встановлені діючим законодавством, суму штрафних (фінансових) санкцій до бюджету не сплатив.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила суд адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила. Суд вважає, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, повідомлена про час та місце розгляду справи і справу можливо розглядати у її відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст.71 КАС України.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Львівській області у зв'язку з порушенням відповідачем вимог п. 2 ч. 1 ст. 15-3 та ч.11 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було прийнято рішення від 10.01.2013 року № 130166 про застосування до СПД - фізичної особи ОСОБА_2 фінансових санкцій за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без застосування наявної ліцензії в розмірі 1700 грн. та за продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років в розмірі 6 800 грн.

Вищевказане рішення прийнято на підставі матеріалів Яворівського РВ ГУМВС України у Львівській області від 27.11.2012 року, які були складені щодо ОСОБА_3 - продавця магазину, який знаходиться за адресою: Львівська область, Яворівський район, с. Колониці.

Супровідним листом № 12461 від 29.11.2012 року Яворівським РВ ГУМВС України у Львівській області на адресу регіонального управління скеровано адміністративні матеріали щодо продавця магазину ОСОБА_3 Згідно надісланих матеріалів встановлено, що в магазині за адресою: Львівська область, Яворівський район, с. Колониці було зафіксовано факт реалізації тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років. Даний факт підтверджено копіями протоколу від 27.11.2012 року № 196938 про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, складеного щодо продавця вищевказаного магазину та поясненнями неповнолітнього гр. ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1.)

Як вбачається з матеріалів справи вищевказане рішення про застосування фінансових санкцій було направлено на адресу відповідача із супровідним листом з повідомленням про вручення, з якого вбачається, що таке було отримано відповідачем 15.01.2013 року.

Вищевказане рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем ні в порядку адміністративного узгодження, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Відповідачем суму визначених штрафних санкцій у передбачені законодавством розміри та строки сплачено не було.

Регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, здійснюється Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року (далі - Закон).

Пунктом 2 частини першої статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.

Частинами 4, 5 статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Відповідно до ч. 11 ст. 15 вищевказаного Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами здійснюється суб'єктами господарювання усіх форм власності, у тому числі виробниками за наявності у них ліцензії.

Відповідно до статті 17 Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів. Рішення про стягнення штрафів приймаються органом, який видав ліцензію, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами країни.

Відповідно до абз.9 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону - 6800 гривень.

Згідно з п.5 ч. 2 ст. 17 Закону до суб'єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Пунктом 5 вищезгаданого Порядку передбачено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Статтею 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Отже, як встановлено матеріалами справи, на час розгляду справи у суді вищевказана сума заборгованості відповідачем не сплачена та становить 8500,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що, відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач не довів факту погашення заборгованості у розмірі 8 500,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги є підставними і обґрунтованими, а тому адміністративний позов підлягає до задоволення.

Згідно ст.94 КАС України, судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 КАС України, -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) до Державного бюджету (код бюджету 38011710, р/р 31114106700699, код платежу - 21081100, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО - 825014) штрафні санкції у розмірі 8 500 грн. ( вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 24 лютого 2014 року.

Суддя Сакалош В.М.