Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
11 лютого 2014 р. № 820/13974/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - Судді Бездітка Д.В.,
при секретарі судового засідання - Ділбарян А.П.,
за участю: представника позивача - Іванової Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області
до Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне"
про зобов'язання виконати вимогу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна фінансова інспекція в Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне", в якому, з урахуванням уточнень, просить суд зобов'язати Кулиничівське виробниче управління житлово-комунального господарства "Елітне" (код ЄДРПОУ 22670936, адреса: вул. Шкільна, 19, сел. Радгоспне, Харківський район, Харківська область, 62404), виконати вимогу від 31.05.2013 р. за №770-15/710, а саме:
- забезпечити перерахування коштів до місцевого бюджету в сумі 6678,74 грн. за оренду комунального майна;
- забезпечити відшкодування коштів недоотриманих підприємством внаслідок не проведення претензійно - позивної роботи на суму 68305,55 грн.;
- забезпечити відшкодування коштів на суму 2600,06 грн. на рахунок Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне".
Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що Чугуївською міжрайонною державною фінансовою інспекцією проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне" за період з 01.10.2011 р. по 31.03.2013 р. За результатами ревізії складено акт від 30.05.2013 року № 770-20/130, який підписано без заперечень. Також, за результатами ревізії відповідачу пред'явлено вимогу від 31.05.2013 року за № 770-15/710 про усунення виявлених ревізією порушень в строк до 01.07.2013 року. Вказану вимогу від 31.05.2013 року за № 770-15/710 відповідачем у встановлений строк виконано не було.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, виходячи із доводів позовної заяви.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Судом з матеріалів справи встановлено, що Чугуївською міжрайонною державною фінансовою інспекцією відповідно до п. 8.4.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи на II квартал 2013 року, на підставі направлення від 25.04.2013 № 180 проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне" за період з 01.10.2011 р. по 31.03.2013 р.
За результатами проведеної ревізії встановлено ряд порушень фінансової дисципліни та недоліків у зв'язку з чим складено акт від 30.05.2013 року № 770-20/130, який підписано без заперечень.
За результатами ревізії відповідачу на підставі п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та п. 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550, пред'явлено вимогу № 770-15/710 від 31.05.2013 р. про усунення порушень законодавства виявлених ревізією в строк до 01.07.2013 р. (а.с. 57-58).
Згідно вимоги, з у рахуванням часткового виконання, відповідач зокрема повинен: забезпечити перерахування коштів до місцевого бюджету в сумі 6678,74 грн. за оренду комунального майна; забезпечити відшкодування коштів недоотриманих підприємством внаслідок не проведення претензійно - позивної роботи на суму 68305,55 грн.; забезпечити відшкодування коштів на суму 2600,06 грн. на рахунок Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне".
Матеріалами справи підтверджено, що на час розгляду справи, вимога Державної фінансової інспекції в Харківській області № 770-15/710 від 31.05.2013 р. про усунення виявлених порушень законодавства отримана Кулиничівським виробничим управлінням житлово-комунального господарства "Елітне", але не виконана в повному обсязі і не оскаржена в установленому законодавством України порядку.
Відповідно ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 р. № 2939-XII, головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
В ст. 1 цього Закону встановлено, що орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Згідно п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Відповідно ч.2 ст.15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Згідно п. 10 ст. 10 цього Закону органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Невиконання вимоги в повному обсязі є порушенням ч.2 ст.15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, якою передбачено, що законні вимоги законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
З огляду на зазначене, суд прийшов до висновку про правомірність позовних вимог Державної фінансової інспекції в Харківській області щодо виконання вимоги від 31.05.2013 р. за №770-15/710 та наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне" про зобов'язання виконати вимогу - задовольнити.
Зобов'язати Кулиничівське виробниче управління житлово-комунального господарства "Елітне" (код ЄДРПОУ 22670936, адреса: вул. Шкільна, 19, сел. Радгоспне, Харківський район, Харківська область, 62404), виконати вимогу від 31.05.2013 р. за №770-15/710, а саме: забезпечити перерахування коштів до місцевого бюджету в сумі 6678,74 грн. (шість тисяч шістсот сімдесят вісім гривень 74 копійки) за оренду комунального майна; забезпечити відшкодування коштів недоотриманих підприємством внаслідок не проведення претензійно - позивної роботи на суму 68305,55 грн. (шістдесят вісім тисяч триста п'ять гривень 55 копійок); забезпечити відшкодування коштів на суму 2600,06 грн. (дві тисячі шістсот гривень 06 копійок) на рахунок Кулиничівського виробничого управління житлово-комунального господарства "Елітне".
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 17 лютого 2014 року.
Суддя Д.В. Бездітко