ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/80/14
18 лютого 2014 року 10год. 00хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Рівненський районний центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Рівненський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2435,50 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання, яким позовні вимоги підтримав та просив справу розглянути без його участі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подала, в судове засідання не прибула, подала клопотання про розгляд справи без її участі.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України у зв'язку з тим, що всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 року (далі - Закон № 1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно з ч.1, ч.2 ст.12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 04.04.2008 ОСОБА_1 звернулася до Рівненського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та вказала, що не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника (а.с.4).
04.04.2008 Рівненський районним центром зайнятості для ОСОБА_1 було надано статус безробітної з призначенням допомоги по безробіттю.
Відповідно до ч.2 ст.36 Закону № 1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено, що у ході перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та виплаті матеріального забезпечення, проведеної Рівненським районним центром зайнятості встановлено, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітна ОСОБА_1 отримувала дохід у зв'язку з працевлаштуванням у ТОВ "Азеркорпу-Автобан".
Вказана обставина підтверджується актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №105 від 05.12.2013 (а.с.5-6), листом ТОВ "Азеркорпу-Автобан" від 07.11.2013 (а.с.8) та договором про надання послуг №05/05-1П від 05.09.2009 (а.с.9-10).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач подала недостовірну інформацію центру зайнятості про істотні обставини, які впливали на можливість надання їй статусу безробітної та виплати державної допомоги по безробіттю.
Відповідно до пп.1 п.20 "Порядку реєстрації, перереєстрації, ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня встановлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної.
Відповідно до пп.8 п.5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 за № 915/5136, виплата допомоги по безробіттю припиняється з дня призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Згідно з розрахунком Рівненського районного центру зайнятості в період з 05.05.2009 по 30.09.2009 ОСОБА_1 виплачена допомога по безробіттю в сумі 2435,50 грн. (а.с.7).
Частиною 3 статті 36 Закону № 1533-ІІІ та пунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 за № 915/5136, передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
16.12.2013 Рівненським районним центром зайнятості для ОСОБА_1 було надіслано претензію з пропозицією добровільно повернути кошти в сумі 2435,50 грн., виплаченій їй як матеріальна допомога, однак кошти в добровільному порядку не повернуті.
Згідно зі статтею 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Рівненського районного центру зайнятості кошти витрачені на матеріальну допомогу в сумі 2435,50 грн. (дві тисячі чотириста тридцять п'ять гривень 50 коп.), які перерахувати на рахунок №37172974900295 в УДКСУ в Рівненській області, код МФО 833017, одержувач УДКСУ в Рівненському районі, код 22560874.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Сало А.Б.