Провадження № 2а/263/97/2014
Справа № 263/1640/14-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И.
22 лютого 2014 року. Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Степанова С.В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району Маріупольської міської ради Донецької області про стягнення спадкових грошових коштів, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом про стягнення з відповідача суми щорічної разової грошової допомоги до 5 травня в сумі 5520 грн., нараховані ОСОБА_2, згідно постанови Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 10.12.2010 року.
Суд вважає, що у відкритті провадження по справі необхідно відмовити за наступними підставами.
Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України його завданням є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Адміністративний позов є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження в адміністративній справі.
Елементами адміністративного позову визнаються підстава, предмет і зміст позову.
Підставу адміністративного позову становлять обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають особі право звернутися до адміністративного суду з вимогами до іншої особи. Предмет адміністративного позову становлять матеріально-правові вимоги особи, яка звертається до адміністративного суду, до відповідача. Зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду позивачем прохання процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача
Основними учасниками адміністративного процесу є сторони у справі: позивач і відповідач.
Позивачем є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.
Відповідачем є суб'єкт, до якого звернена вимога позивача. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, який, на думку позивача, порушив його право, свободу чи інтерес і повинен усунути це порушення чи компенсувати шкоду.
Згідно частин 1 та 2 статті 15 Цивільного-процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 2) виключено; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.
Згідно копії постанови Жовтневого районного суду м. Маріуполя по справі № 2-15611/10 від 10.12.2010 року з Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району Маріупольської міської ради Донецької області на користь ОСОБА_2 було стягнуто недоотриману суму щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2009-2010 роки, про що був виданий виконавчий лист, який стягувачем до виконавчої служби у строки, передбачені законом, наданий не був, у зв'язку із чим не було відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вищезазначеного рішення суду.
Як вказано в позовній заяві, стягував ОСОБА_2 померла та позивач є спадкоємицею першої черги за законом.
Позивачем зазначено, що стягнуті за решенням суду грошові кошти входять до спадкової маси, які позивач бажає отримати як спадкоємець.
Таким чином, у даній конкретній справі відсутнє головне завдання адміністративного судочинства: захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, оскільки існує спір про право, який випливає зі спадкових правовідносин.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України в даному випадку суд повинен відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, тому що позивачем заявлено вимоги, які належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 109, 159, 160,165 КАС України,
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневого району Маріупольської міської ради Донецької області про стягнення спадкових грошових коштів, відмовити.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя С.В. Степанова