Постанова № 37265871, 17.02.2014, Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
17.02.2014
Номер справи
174/6/14-а
Номер документу
37265871
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2014 року Справа № 174/6/14-а

п/с 2-а/174/7/2014

Вільногірський міський суд Дніпропетровської області,

в складі: головуючого судді Шаповала Г.І.

при секретарі Пелипас Н.І.

з участю:

представників позивача Слівчук Г.Г., Чміль О.С.

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Вільногірську, Дніпропетровської області, адміністративну справу за позовом Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплачених коштів житлової субсидії,

У С Т А Н О В И В:

Згідно позову, що надійшов до суду 08.01.2014 року, позивач зазначив наступне.

03 січня 2013 року до управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (далі за текстом - УСЗН ДСГП) звернулась громадянка України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, (далі за текстом - Відповідач) із заявою «Про призначення житлової субсидії» (субсидії по сплаті за житлово-комунальні послуги за адресою: АДРЕСА_1, - надалі за текстом - житлова субсидія). При подачі заяви про призначення житлової субсидії від 03 січня 2013 року Відповідачем були подані документи, що передбачені п.13 постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі за текстом - Постанова), та Відповідача було ознайомлено із п.13 та п.20 Постанови. Рішенням від 16 січня 2013 року «Про призначення субсидії» Відповідачу було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період. З січня 2013 року по квітень 2013 року включно щомісячно в сумі 333 грн. 84 коп. (триста тридцять три гривні 84 коп.).

В п.13 Постанови зазначено, що громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Згідно із п.20 Постанови надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.

Відповідно до п.20 Постанови сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Керуючись ст.13 Постанови, УСЗН ДСГП зробило запит до державної податкової інспекції Верхньодніпровської ОДПІ про доходи фізичних осіб, отримувачів соціальних допомог, субсидій, компенсацій.

03 липня 2013 року державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення ДСГП Слівчук Г.Г. проведена перевірка правильності та повноти інформації, що надана ОСОБА_3 (Відповідачем) для призначення житлової субсидії, про що складено акт проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій (надалі за текстом - Акт).

В ході перевірки виявлено, що Відповідач надала неповну інформацію про доходи, про що не було повідомлено працівників УСЗН ДСГП. Це призвело до надмірного нарахування та виплати коштів в сумі 164 грн. 64 коп. (сто шістдесят чотири гривні 64 коп.) за період з 01 січня 2013 року по 30 квітня 2013 року. А саме, відповідно до відповіді державної податкової інспекції Верхньодніпровської ОДПІ від 26 липня 2013 року на запит УСЗН ДСГП, Відповідач за участь у виборчій компанії у жовтні - листопаді 2012 року отримала дохід в сумі 2469 грн. 40 коп. (дві тисячі чотириста шістдесят дев'ять гривень 40 коп.).

Відповідно до перерахунку, здійсненого державним соціальним інспектором УСЗН ДСГП Слівчук Г.Г., Відповідач при оформленні субсидії не вказала дохід, отриманий за участь у виборчій компанії у жовтні - листопаді 2012 року, в сумі 2469 грн. 40 коп. (дві тисячі чотириста шістдесят дев'ять гривень 40 коп.)

Неправомірними діями Відповідача порушено норму Закону та інтереси держави, чим спричинені збитки державному бюджету.

ДСГП вжито всіх заходів щодо досудового врегулювання спору з даного питання, а саме: 03 липня 2013 року Відповідачу було направлене повідомлення про призупинення надання житлової субсидії, починаючи з 01 липня 2013 року. В повідомленні було зазначено, що Відповідач зобов'язаний до 01 серпня 2013 року повернути до Державного бюджету переплачену суму субсидії в сумі 164 грн. 64 коп. (сто шістдесят чотири гривні 64 коп.).

Станом на 25 грудня 2013 року жодних добровільних дій зі сторони Відповідача, з приводу повернення переплаченої суми житлової субсидії, не було.

У відповідності із п.20 Постанови, у разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Відповідно до ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно із ст.145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.8 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР, п.3, п.13, п.20 постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», статтями 6, 17, 18, 19, 99, 104, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року № 2747-ІУ, департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області прохає:

1. Стягнути із ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області надміру перераховану суму житлової субсидії в розмірі 164 грн. 64 коп. (сто шістдесят чотири гривні 64 коп.).

2. Стягнуті кошти в сумі 164 грн. 64 коп. (сто шістдесят чотири гривні 64 коп.) перераховувати за наступними реквізитами: одержувач - Державний бюджет р/р 31111115700012, МФО 805012, ОКПО 24237534, код платежу 24060300, назва платежу - повернення субсидії.

В судовому засіданні представники позивача, Слівчук Г.Г. та Чміль О.С., які не обмежені в їх повноваженнях, позовні вимоги та їх обгрунтування, що викладені в позовній заяві, підтримали в повному обсязі. Із їх додаткових пояснень витікає, що положення ст. 47 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», стосовно гарантій членів виборчих комісій зі збереження їм субсидій незалежно від отримання оплати за участь в роботі виборчих комісій, поширюється тільки на період їх роботи в цих комісіях, в майбутньому ж для отримання субсидії слід було декларувати всі доходи, отримані за 6 місяців перед подачею заяви на субсидію, в тому числі, слід було декларувати і доходи отримані за роботу в якості члена виборчої комісії. Відповідачка, не повідомивши про такі доходи, надала недостовірну інформацію про свої доходи, що потягло за собою нарахування субсидії у більшому розмірі, чим це мало бути.

Відповідачка в судовому засіданні позов не визнала в повному обсязі та послалась на частини 6 та 7 ст. 47 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», в яких зазначено: праця, пов'язана з організацією підготовки і проведення виборів, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги; оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо. Вона на час участі у виборчій комісії перебувала на обліку як безробітна. Коли подавала декларацію для призначення субсидії, то вважала, що, відповідно до ЗУ «Про вибори народних депутатів України», відомості про отриману зарплату в якості члена виборчої комісії в декларації можна не зазначати. Таке рішення прийняла помилково.

Суд вважає, що між сторонами виникли правовідносини з факту невиконання особою, яка звернулася до органу, який призначає і здійснює виплату допомоги, з заявою про надання державної допомоги в виді житлової субсидії, вимог закону про надання достовірної інформації про свої доходи, а саме, в виді заробітної плати, за встановлений період часу перед подачею такої заяви, наслідком чого виявилося призначення субсидії в більшому розмірі, ніж це мало бути, згідно дійсних обставин.

Вислухавши сторони, дослідивши в судовому засіданні надані докази, якими є: копія паспорта ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, виданого Вільногірським МВ УМВС України в Дніпропетровській області 22 листопада 2000 року, серія НОМЕР_2 та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, виданої Верхньодніпровським ОДПІ 29 липня 1998 року; (а.с.5) копія заяви ОСОБА_3 від 03 січня 2013 року «Про призначення житлової субсидії»; (а.с.6) копія довідки про склад сім'ї ОСОБА_3, виданої КП «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області 03 січня 2013 року; (а.с.7) копія довідки про розмір платежів ОСОБА_3, виданої КП «Розрахунково-ресурсний центр» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області 08 січня 2013 року; (а.с.8) копія довідки про розмір платежів ОСОБА_3, виданої ПАТ «Дніпропетровськгаз» 04 січня 2013 року; (а.с.9) копія довідки від 08 січня 2013 року №9 про спожиту та оплачену електроенергію за період з 01 липня 2012 року по 01 січня 2013 року ОСОБА_3, виданої ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Верхньодніпровського району електричних мереж 08 січня 2013 року; (а.с.10) копія довідки про розмір платежів ОСОБА_3 за послуги теплопостачання (опалення, гаряче водопостачання), виданої КП «Розрахунково-ресурсний центр» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області 08 січня 2013 року; (а.с. 11) копія декларації про доходи та майновий стан ОСОБА_3, яка звернулася за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 03 січня 2013 року; (а.с.12) копія довідки про доходи ОСОБА_3, виданої управлінням соціального захисту населення департаменту соціально - гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області 15 січня 2013 року; (а.с.13) копія довідки від 04 січня 2013 року виданої ОСОБА_3 про те, що вона перебуває на обліку як безробітна у Вільногірському МЦЗ; (а.с. 14) копія рішення управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про призначення субсидії від 16 січня 2013 року; (а.с. 15) копія відповіді Державної податкової інспекції Верхньодніпровської ОДПІ на запит управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, де за порядковими номерами 320-328 зазначені доходи ОСОБА_3 відповідно до її ідентифікаційного номера платника податків НОМЕР_1; (а.с. 16) копія перерахунку субсидії за період з січня 2013 року по квітень 2013 року ОСОБА_3, здійсненого державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, Слівчук Г.Г., де визначена сума переплати - 164.64 грн.; (а.с.17) копія акту проведення перевірки та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій від 03 липня 2013 року стосовно ОСОБА_3, де визначена сума переплати - 164.64 грн.; (а.с.18) копія повідомлення управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 03 липня 2013 року ОСОБА_3 про призупинення надання житлової субсидії; (а.с.19) Лист та розписка про отримання ОСОБА_3 адміністративного позову про стягнення надміру перерахованої житлової субсидії (разом з додатками) від 25 грудня 2013 року № 6202/01/01-57/13-01/05; (а.с.20) довідка адресно-довідкового підрозділу ГУДМС УДМС України в Дніпропетровській області від 04.02.2013 р., згідно якої ОСОБА_3 зареєстрована за місцем проживання в АДРЕСА_1, з 16.06.1995 р.; (а.с.24) копія архівної довідки, в якій зазначено, що, згідно розрахункових відомостей нарахування заробітної плати та інших виплат членам окружної та дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 34, які знаходяться на збереженні в комунальній установі «Царичанський районний трудовий архів» Царичанської районної ради дійсно значиться по ДВК № 120687 ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) і кількість відпрацьованих днів та заробітна плата відповідно становить: жовтень 2012 р. : по договору ЦПХ - 1130.00 грн., оплата підрахунків голосів - 313.04 грн., всього нараховано - 1443.04 грн.; за листопад 2012 р.: по договору ЦПХ - 616.36 грн., одноразова винагорода - 410.00 грн., всього нараховано - 1026.36 грн.; (а.с.31) копія договору про виконання обов'язків члена виборчої комісії з виборів народних депутатів України від 01.10.2012 р., укладеного між Окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 34 та ОСОБА_3, де передбачена оплата за виконання обов'язків члена виборчої комісії в сумі 1130.00 грн. в місяць; (а.с.32) - керуючись законом, суд доходить висновку, що позовна заява обґрунтована і підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.

Згідно ч.11 ст. 36 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», якою передбачено статус члена виборчої комісії, зазначено, що на час безпосереднього виконання обов'язків члена виборчої комісії (участь у засіданнях комісії, інших заходах на виконання цього Закону чи рішень комісії) на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії і компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов'язків у робочий час. Члени виборчої комісії звільняються від виконання службових обов'язків за місцем постійної роботи на час, необхідний для здійснення обов'язків члена комісії, на підставі письмового повідомлення голови, заступника голови чи секретаря відповідної виборчої комісії про скликання засідання комісії або рішення виборчої комісії про залучення члена комісії до участі в інших заходах, передбачених цим Законом. Такі повідомлення або рішення повинні містити зазначення дати, часу та запланованої тривалості засідання виборчої комісії чи іншого заходу.

Згідно ст. 47 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», якою передбачено оплату праці членів виборчої комісії та осіб, які залучаються до роботи у комісії, зазначено:

1. Виконання повноважень члена виборчої комісії на платній основі оплачується в розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України за поданням Центральної виборчої комісії, за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів депутатів.

2. Оплата праці члена виборчої комісії, звільненого від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи, не може бути нижчою від його середньої заробітної плати за основним місцем роботи. Оплата праці члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування.

3. Членам виборчих комісій у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку і проведення виборів депутатів, може бути нарахована і виплачена одноразова грошова винагорода в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

4. Оплата праці членів виборчих комісій (у тому числі пенсіонерів та осіб, які тимчасово не працюють) у день голосування і в дні встановлення підсумків голосування здійснюється в розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України за поданням Центральної виборчої комісії.

5. Оплата праці осіб, зазначених у частині третій статті 30 та частині сімнадцятій статті 33 цього Закону, здійснюється в розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів депутатів. Розмір оплати праці таких осіб не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування.

6. Праця, пов'язана з організацією підготовки і проведення виборів, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів допомоги.

7. Оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Згідно п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2005 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» зазначено: Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики, або індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5) ( z1566-05 ), видані органом Пенсійного фонду України.

У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики. Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника.

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації, Держфінінспекції, її територіальних органів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за

призначенням субсидій.

У разі коли відомості, викладені в заяві, не підтверджено належно оформленими документами, субсидія призначається починаючи з місяця подання (відправлення) заяви за умови, що відомості будуть підтверджені в установленому порядку протягом місяця з дня подання (відправлення) заяви.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами п'ятим - восьмим цього пункту.

Згідно п.14 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2005 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців; субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Згідно п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2005 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», надання раніше призначеної субсидії припиняється: за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями органам праці та соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини; якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

До посадових осіб, винних у надмірному перерахуванні (виплаті) субсидії, вживаються заходи, передбачені законодавством.

Згідно ч.1 ст. 1166 ЦК України, шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала, якщо вона не доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Таким чином суд дійшов наступних висновків:

- відповідачка, внаслідок свідомих дій, помилково не надала достовірних відомостей про свої доходи за попередні 6 місяців перед подачею 03.01.2013 р. до позивача заяви про призначення їй житлової субсидії, а саме стосовно заробітної плати отриманої нею в жовтні та листопаді 2012 р. як членом виборчої комісії, що підтверджується всією сукупністю досліджених письмових документів та не заперечується сторонами;

- внаслідок ненадання достовірних відомостей про її доходи, відповідачці була нарахована сума житлової субсидії в більшому розмірі ніж це могло бути з врахуванням всіх доходів за попередні 6 місяців, надлишково сплачена допомога по житловій субсидії склала суму 164.64 грн., що підтверджується розрахунком позивача;

- заперечення відповідачки, що факт отримання нею зарплати, як членом виборчої комісії, згідно ст. 47 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» надає їй право на те, щоб субсидія не зменшувалася і не перераховувалася в сторону зменшення, суд не приймає, оскільки гарантії члена виборчої комісії, які зазначені в ст. 47 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», з врахуванням положень ст. 36 того ж закону, поширюються тільки на період роботи в виборчій комісії і не можуть бути перенесені на майбутні відносини, в тому числі відносини з отримання житлової субсидії, в яких враховуються для визначення розміру субсидії всі доходи, отримані особою за 6 місяців перед зверненням з заявою про призначення такої державної допомоги;

- згідно п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2005 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію; у разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку;

- суд дійшов висновку, що відповідачкою незаконно було отримано державну допомогу у виді житлової субсидії у розмірі 164.64 грн., яка підлягає стягненню з відповідачки на користь позивача.

Вирішуючи питання про відшкодування судових витрат, суд доходить висновку про стягнення з відповідачки в дохід держави України судового збору в сумі - 1827.00 грн. за задоволені майнові вимоги.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2-15,86,87,94,158-163,167,185,186,254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Вільні Хутори, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області, і/к № НОМЕР_1, зареєстрованої за місцем проживання АДРЕСА_1, на користь Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, юридична адреса: Дніпропетровська область, 51700, м. Вільногірськ, вул. Жовтнева, 29, код ЄДРПОУ 23928609, з перерахуванням на рахунок Державного бюджету України, банківські реквізити: р/р 31111115700012, в ГУДКС України в Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24237534, код платежу 24060300, назва платежу: повернення субсидії, - 164.64 грн. (сто шістдесят чотири гривні 64 копійки), для відшкодування надміру нарахованої та сплаченої суми державної допомоги в виді житлової субсидії за період з 01.01.2013 р. по 30.04.2013 р.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави України судовий збір - 1827.00 грн. (одну тисячу вісімсот двадцять сім гривень 00 копійок) за задоволені майнові вимоги.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то 10 денний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копію постанови протягом трьох днів з дня виготовлення його в повному обсязі надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення сторонам.

Головуючий суддя Шаповал Г.І.