Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відстрочення виконання постанови суду
18 лютого 2014 року Справа № 805/1242/14
приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про встановлення порядку і строку виконання постанови суду в адміністративній справі за позовом державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення грошових коштів з розрахункових рахунків, що належать платнику податків, на суму податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності в розмірі 865863,43 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 06 лютого 2014 року позовні вимоги державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення грошових коштів з розрахункових рахунків, що належать платнику податків, на суму податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності в розмірі 865863,43 гривень було повністю задоволено. Вказана постанова суду не оскаржувалася сторонами та набрала законної сили.
Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» звернулося до суду із заявою від 13 лютого 2014 року про встановлення порядку і строку виконання постанови суді розстрочення виконання постанови суду від 06 лютого 2014 року шляхом надання відстрочення на строк 12 місяців та подальшого розстрочення строком на 60 місяців.
Заяву обґрунтовувало скрутним фінансовим становищем через що, відповідач не може своєчасно розрахуватися із позивачем. Зазначає, що стягнення з рахунків відповідача податкового боргу в сумі 865863,43 гривень призведе до дестабілізації роботи підприємства, а також зриву опалювального сезону 2013-2014 року.
Зазначає, що відповідач є єдиним постачальником теплової енергії обласного масштабу, постачає теплову енергію у 53 населених пункти Донецької області, у тому числі: у 6047 багатоквартирних будинках, 183 школи, 191 дитячий садочок та 83 лікарні.
Станом на 01 лютого 2014 року дебіторська заборгованість населення, юридичних осіб, у тому числі бюджетних установ складає 426,23 млн. грн.
У зв’язку з відсутністю повноти оплати за поставлену теплову енергію та будь-якого джерела фінансування підприємство вимушено з квітня 2013 року надати робітникам безоплатну відпустку, тому всі кошти отримані підприємством першочергово спрямовувались на виплату заборгованості по заробітній платі та поточну виплату заробітної плати.
Зважаючи не те, що підприємство має сезонний графік постачання теплової енергії з 15 жовтня по 15 квітня, в інший період не має ніяких доходів.
Крім того, державний бюджет має величезну заборгованість перед підприємством відповідача.
В судове засідання представник позивача не з’явився, про дату, час та місце розгляду заяви був повідомлений належним чином.
Представник відповідача через канцелярію суду надав заяву, в якій просив розглянути заяву в порядку письмового провадження.
В доказ зазначеного, відповідач надав звіт про фінансові результати роботи підприємства за 9 місяців 2013 року із збитковими показниками та баланс станом на 30 вересня 2013 року. Дебіторська заборгованість підприємства станом на 01 лютого 2014 року становить 426235,6 тис.грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч.2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення заяви в частині відстрочення на строк 12 місяців виконання судового рішення, оскільки розстрочення виконання постанови суду ще на 60 місяців призведе до порушення прав позивача.
Керуючись статтями 263, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про встановлення порядку і строку виконання постанови суду від 06 лютого 2014 року в адміністративній справі за позовом державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення грошових коштів з розрахункових рахунків, що належать платнику податків, на суму податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності в розмірі 865863,43 гривень – задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови суду від 06 лютого 2014 року в адміністративній справі за позовом державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення грошових коштів з розрахункових рахунків, що належать платнику податків, на суму податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності в розмірі 865863,43 гривень строком на 12 місяців.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Голубова Л.Б.