Постанова № 3725908, 22.01.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2009
Номер справи
2-а-2505/08
Номер документу
3725908
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                        Справа №2-а-2505/08

22 січня 2009р.                                     м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Гараня С.М.,

при секретарі судового засідання  Слуцькій Н.Ю.,

за участю:

прокурора Кучеренко О.І.

представника : Головної державної інспекції на автомобільному транспорті ОСОБА_1 - за довіреністю

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до агрофірми «Байс-Агро» про стягнення 1700 грн. фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

    До суду з адміністративним позовом звернувся перший заступник прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до Агрофірми «Байс-Агро»   про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» від 03.07.92 р. №2355-ХІІ (далі - Закон) та спільний наказ Міністерства охорони здоров'я та Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження положення про медичний огляд кандидатів у водії та водії транспортних засобів» №124/245 від 05.06.2000 року, а саме неоформлений дорожній лист, відсутність ліцензійної картки та відсутність відмітки медпрацівника про проведення попереднього медичного огляду водія.

Прокурор та представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце проведення судового засідання, в судове засідання не з'явився свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив.

Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача.

Суд, заслухавши пояснення та доводи прокурора та представника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті , оцінивши наявні у справі докази приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 21.03.2008 року посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті була здійснена перевірка відповідача щодо дотримання останнім вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки було складено акт №073812 з якого вбачається, що 21.03.2008 р. водій відповідача керуючи  транспортним засобом марки МАЗ державний номер НОМЕР_1 надавав послуги з перевезення вантажу без належного оформлення документів, перелік яких визначений статтями 34, 48 Закону, а саме: без оформленого дорожнього листа, за відсутністю ліцензійної картки та відсутністю відмітки медпрацівника про проведення попереднього медичного огляду, чим порушив вимоги Закону.

За результатами перевірки начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області було прийнято постанову від 29.09.2008 року №057762, згідно з якою до позивача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абзацом 3  частини 1 статті 60 Закону.

Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки щодо його діяльності, а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення та розпискою про отримання відповідачем зазначеного повідомлення 16.09.08 року. Проте в добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. від 29.09.2008 року №057762 в установленому порядку не оскаржив.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним)   органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державно політики в галузі автомобільного транспорту.

Статтею 6 Закону передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Вказаний урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавче регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.     Пунктом 20 Положення передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.

Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Абзацом 3 частини першої статті 60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок). Пунктом З цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті,та її територіальне управління в Черкаській області.

Згідно вимог статті 6 Закону та пункту 4 Порядку, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.

Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Відповідно до вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 від 05.04.2001 року Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України на стягнення 1700 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до агрофірми «Байс-Агро» про стягнення 1700 грн. фінансових санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з агрофірми «Байс-Агро», Черкаська обл., Уманський район, с. Бабанки, у дохід державного бюджету 1700 грн. фінансових санкцій, зарахувавши їх на р/р 31114106700002, код платежу 21081100 «адміністративні та інші санкції», одержувач УДК в м. Черкаси, код одержувача 22809222, банк ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         С.М. Гарань.

Повний текст постанови виготовлений 24 січня 2009 року.