Справа №451/108/14-п
Провадження № 3/451/42/14
ПОСТАНОВА
іменем України
20 лютого 2014 року
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли від Радехівського РВ ГУМВСУ у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, одруженого з середньо-спеціальною освітою, працюючого Радехівське АТП, народився в с. Сополя Буського району Львівської області та проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше притягувався до адміністративної відповідальності 05.08.2013 року за ст. 121 ч.2 КУпАП
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 121 ч.4 КУпАП,-
у с т а н о в и в :
11 січня 2014 року ОСОБА_1, біля 15 години 05 хвилин, в м. Радехів по вул. Стоянівська, керував транспортним засобом Мерседес Бенс, номерний знак: НОМЕР_1, з технічними несправностями, а саме: з відсутнім болтом кріплення колеса злівої сторонни позаду, чим порушив п.п.31.4.5 «є» Правил дорожнього руху.
Правопорушник ОСОБА_1 винним себе у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.121 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав повністю та в суді пояснив, що дійсно дане правопорушення вчинене ним мало місце 11.01.2014 року, поломка сталася в дорозі, яка була усунута в цей же день, технічний стан машини приведений в порядок.
Винність його також стверджується і матеріалами справи, зокрема протоколами ВС1 № 351298 про адміністративне правопорушення від 11.01.2014 року, актом перевірки технічного стану колісного транспортного засобу від 11.01.2014 року, та поясненнями правопорушника ОСОБА_1 в складеному протоколі.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ч.4 ст.121 КпАП України, водій не має права керувати транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється.
Отже, об'єктивну сторону правопорушення, за вчинення якого ОСОБА_1 просять притягнути до адміністративної відповідальності, становить керування транспортним засобом з технічними несправностями повторно протягом року.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків..., а також іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.265-2 КУпАП та Розділу IV «Оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема п.п. 4.6 "Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", затвердженої Наказом МВС України № 77 від 26 лютого 2009 року, із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС № 242 від 02 червня 2009 року, у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостою і сьомою статті 121, статтями 121-1, 122-5, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 132-1, 206-1 КУпАП, працівник Державтоінспекції МВС тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля-евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Зі змісту вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що було виявлено правопорушення, однак автомобіль та посвідчення водія залишено у володінні ОСОБА_1, що свідчить про його малозначність.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини та матеріальний стан.
З огляду на наведене, суд вважає за можливе, на підставі ст.22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» від 8.07.2011 року із змінами та доповненнями із правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки.
Керуючись ст.ст. 22, 283-285 КпАП України, суд -
п о с т а н о в и л а :
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.121 КУпАП провадженням закрити та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП - у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись щодо нього усним зауваженням.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 - судовий збір в розмірі 36(тридцять шість) гривеньні 54 (п»ятдесят чотири) копійки на р/р 31215206700432, одержувач Державний бюджет Радехівського району Львівської області ЄДРПОУ 37976988, банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 37484607.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через Радехівський районний суд.
СуддяСеменишин О. З.