ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/3512/13-a
18 лютого 2014 року
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Мартиць О.І.
секретарі судового засідання Мельник Н.М.
за участі представника позивача - товариства з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" Семусь Т.А., довіреність від 28 січня 2014 року
представника відповідача - інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області Осядача В.Б., довіреність від 04.02.2013 року № 01-15/208
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектного бюро "ГалАрх" до інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" звернулося до суду з адміністративним позовом до інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області, третя особа ОСОБА_3, в якому просить визнати протиправними дії відповідача, визнати нечинною та скасувати постанову інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області № 140/2731 від 02.12.2013 року про визнання позивача винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" і накладення штрафу у розмірі 109 620 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що товариство з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" визнано винним у виготовленні та передачі замовнику в 2013 році проектної документації без вихідних даних, а саме - без містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на "Реконструкцію літньої кухні з гаражем та мансардним поверхом, а також добудованого тамбуру до житлового будинку за адресою АДРЕСА_1", що передбачає відповідальність для проектних організацій у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат згідно закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", який почав діяти з 18.01.2012 року. При цьому не враховано, що проектна документація була замовлена, виготовлена та передана замовнику - ОСОБА_3 у 2010 році, коли за виготовлення та передачу замовнику проектної документації без вихідних даних передбачалась відповідальність відповідно до ст.1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій у сфері містобудування" у вигляді штрафу у розмірі тридцяти відсотків вартості розробленої робочої документації.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю, з мотивів викладених у адміністративному позові та просить задовольнити.
Представник відповідача - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області позову не визнав, проти його задоволення заперечив, свою позицію виклав у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи. Просить в позові відмовити.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 вважає, що позов слід задовольнити.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення сторін, суд встановив такі обставини.
На підставі наказу від 27.11.2013 року № 1819-пр. "про проведення позапланової перевірки", направлення для проведення позапланової перевірки від 27.11.2013 року № 1669 інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області 28 листопада 2013 року було проведено позапланову перевірку щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності гр. ОСОБА_3 при реконструкції літньої кухні з гаражем та мансардним поверхом, а також прибудованого тамбуру до житлового будинку за адресою АДРЕСА_1.
За результатами проведеної позапланової перевірки у присутності гр. ОСОБА_3 та головного архітектора проекту Капустинського М.І. було складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт від 28 листопада 2013 року, в якому зазначено, що забудівником ОСОБА_3 представлено документи, що стосуються проведення робіт з реконструкції об'єкта містобудування, а саме: робочий проект реконструкції літньої кухні з гаражем та мансардним поверхом, а також прибудованого тамбуру до житлового будинку за адресою АДРЕСА_1, наказ № 1-04 від 26.04.2013 року "Про призначення відповідальної особи за проведення авторського нагляду", наказ № 7"А" від 17.05.2013 року "Про призначення відповідальної особи за проведення технічного нагляду", договір № 14 від 14.05.2013 року "Про виконання робіт", кваліфікаційний сертифікат представника технічного нагляду серії НОМЕР_1, лист про затвердження ОСОБА_3 проектної документації від 22.04.2013 року, декларацію про початок виконання будівельних робіт від 12.06.2013 року №ТП 082131630376, декларацію про готовність об'єкта до експлуатації №ТП 142132282063 від 09.10.2013 року.
Проведеною перевіркою встановлено, що гр. ОСОБА_3 проведена в 2013 році реконструкція літньої кухні з гаражем та мансардним поверхом, а також прибудованого тамбуру до житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт та проектної документації розробленої ТОВ "АПБ "ГалАрх" та затвердженої ОСОБА_3 22.04.2013 року.
Під час проведення перевірки виявлено, що проектна документація, передана гр. ОСОБА_3 не відповідає вимогам містобудівного законодавства, а саме виготовлена без вихідних даних для проектування - містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, чим порушено п.4.5 ДБН А.2.2-3-2012 "Склад та зміст проектної документації на будівництво".
За результатами перевірки винесено припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 28.11.2013 року, зокрема привести затверджену замовником ОСОБА_3 проектну документацію на реконструкцію літньої кухні з гаражем та мансардним поверхом, а також прибудованого тамбуру до житлового будинку АДРЕСА_1 у відповідності до вимог містобудівного законодавства до 28 квітня 2014 року, про виконання припису повідомити інспекцію ДАБК у Тернопільській області до 30 квітня 2014 року;
протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.11.2013 року, підписаний Капустинським М.І.
02.12.2013 року інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області винесено постанову № 140/2731 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на товариство з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" у розмірі 109620,00 грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", а саме виготовлення та передачу замовнику у 2013 році проектної документації без вихідних даних - без містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на "Реконструкцію літньої кухні з гаражем та мансардним поверхом, а також прибудованого тамбуру до житлового будинку за адресою АДРЕСА_1".
Твердження позивача про те, що проектна документація передана замовнику будівництва у 2010 році спростовується матеріалами справи, оглянутими та дослідженими в судовому засіданні.
Враховуючи наведене, інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області при проведенні перевірки та винесенні оскаржуваної постанови діяла у межах та спосіб передбачений Конституцією та чинним законодавством України.
Згідно ст.6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну архітектурно - будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року №439/2011 державна архітектурно - будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно - будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства..
Пунктом 4 Положення визначено, що Держархбудінспекція України здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням юридичними і фізичними особами державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт, перепланування та реконструкції (дообладнання) житлового фонду, будівель громадського призначення, елементів упорядження територій для задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких встановлених обставин суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
На підставі норм ст.94 КАС України, ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" стягнути з позивача недоплаченого судового збору в розмірі 1973,16 грн.
Керуючись ст.ст.2,6,11,122,160-163,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" до інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3 про визнання протиправними дій інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області, визнання нечинною та скасування постанови інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Тернопільській області № 140/2731 від 02.12.2013 року про визнання товариства з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" і накладення штрафу в розмірі 109620,00 грн. відмовити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю архітектурно - проектне бюро "ГалАрх" в користь Державного бюджету України 1973,16 грн. судового збору.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.