Постанова № 37238209, 18.02.2014, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
18.02.2014
Номер справи
904/1700/13-г
Номер документу
37238209
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2014 року Справа № 904/1700/13-г

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кощеєва І.М. (доповідач),

суддів: Бахмат Р.М., Євстигнеєва О.С.,

при секретарі судового засідання Назаренко С.Г.

за участю представників сторін:

від прокурора: Полупанова І.А. службове посвідчення № 014153 від 24.12.12

від позивача: Калимбет Т.М., представник, довіреність № 68 від 10.01.14;

від позивача: Годько І.О., представник, довіреність № 2 від 13.01.14;

від відповідача: Городнича В.К., представник, довіреність № 2 від 08.01.14

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління

водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради

на рішення господарського суду Дніпропетровської області

від 04.12.2013 року у справі

за позовом Дніпропетровського міжрайонного екологічного прокурора в інтересах

держави в особі Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області

( м. Дніпропетровськ )

до Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління

водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради

( Дніпропетровська область, м. Нікополь )

до відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті забруднення поверхневих вод Каховського водосховища у сумі 355 173,10 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 04.12.2013 року у справі № 904/1700/13 ( Головуючий колегії, суддя Колісник І.І., судді - Мартинюк С.В., Соловйова А.Є.) позов Дніпропетровського міжрайонного екологічного прокурора задоволено повністю - стягнуто з комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради на користь Державного бюджету України, місцевого бюджету Дніпропетровської обласної ради та місцевого бюджету Нікопольської міської ради 355 173,10 грн. збитків та судовий збір у сумі 7 103,46 грн.

Приймаючи рішення суд виходив з обґрунтованості та правомірності заявлених позовних вимог.

Не погодившись з даним рішенням, Комунальне підприємство "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на те, що судом не були прийняти до уваги доводи відповідача, чим було допущено неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просить скасувати рішення повністю та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Так, в апеляційній скарзі, в обґрунтування своїх доводів, Відповідач посилається на те, що посилання місцевого суду, які містяться в рішенні не дають підстав для достовірного і безумовного висновку щодо протиправної поведінки Відповідача, причинного зв'язку між протиправною поведінкою і заподіянням шкоди державі та розміру самої шкоди. Акт перевірки - не є актом обов'язкової дії та не породжує ніяких правових наслідків, тобто - не створює жодних прав та обов'язків для КП «Нікопольводоканал» та лише фіксує сам факт проведення перевірки. Також, господарським судом було допущено неправильне тлумачення норм матеріального права, а саме п. п. 2.2., 2.З., 2.4. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних об'єктів. Суд, в порушення норм чинного законодавства, погодився з доводами Позивача про можливість використання при нарахуванні збитків результатів інструментально-лабораторних досліджень КП «Нікопольводоканал» без відповідного відображення їх в актах документальної перевірки.

У відзивах на апеляційну скаргу Прокурор та Позивач вважають рішення суду обґрунтованим та просять залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду без змін.

Розпорядженням секретаря судової палати № 1363 від 26.12.2013 року у зв'язку з перебуванням судді Бахмат Р. - члена постійно діючої колегії суддів, визначеної наказом голови суду № 30 від 19.08.2013 року, у відпустці, та керуючись ст. 4 6 ГПК України, п. п. 3.1.6, 3.1.7 розділу ІІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010 року, наказом голови суду № 7 від 17.01.2011 року визначена для розгляду справи колегія суддів у складі: головуючого судді Кощеєва І.М. ( доповідач ), суддів Бахмат Р.М., Павловського П.П.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 26.12.2013 року у справі № 904/1700/13, апеляційну скаргу прийнято до розгляду. Розгляд призначено на 23.01.2014 року.

Розпорядженням секретаря судової палати № 45 від 22.01.2014 року, у зв'язку з виходом на роботу судді Бахмат Р.М.- члена постійної діючої колегії суддів, визначеної наказом № 40 від 21.10.2013 року, справа була передана колегії суддів у складі головуючого судді Кощеєва І.М. (доповідач), суддів Євстигнеєва О.С. і Бахмат Р.М.

Розгляд справи відкладався з 23.01.2014 р. на 11.02.2014 р.

По справі оголошувалася перерва з 11.02.2014 р. по 18.02.2014 р.

18.02.2014 р. у судовому засіданні була оголошена вступна та резолютивна частини постанови Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представників сторін і прокурора, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, доводи, викладені у відзиві на апеляційну скаргу, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню в силу наступного.

Як вбачається з матеріалів справи - на підставі наказів від 24.03.2011 року № 307-П, від 09.08.2011 року № 1035-П, від 10.01.2012 року № 42-П, Державною екологічною інспекцією в Дніпропетровській області проведені планові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України контролю дотримання нормативів скидів забруднюючих речовин в об'єкти довкілля Комунальним підприємством "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства".

Відповідно до частини 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України № 454/2011 від 13.04.2011 року державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України. Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Частиною 1 наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 429 від 04.11.2011 року "Про затвердження положень про територіальні органи Держекоінспекції України" передбачено, що державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держекоінспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Дсржекоінепекції України і їй підпорядковується.

Згідно з пунктом 6.11 та пунктом 6.17 частини 6 Положення про територіальні органи Держекоінспекції України держекоінспекція для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема, розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії; вживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів, виступати позивачем та відповідачем у судах.

Результати вищезазначених перевірок були оформлені актами перевірки виконання природоохоронного законодавства України контролю дотримання нормативів скидів забруднюючих речовин в об'єкти довкілля від 24.03.2011 року - 06.04.2011 року, від 09.08.2011 року - 22.08.2011 року, від 12.01.2012 року - 25.01.2012 року.

Відповідно до акту перевірки від 24.03.2011 року - 06.04.2011 року, 24.03.2011 року проведений інструментальний контроль додержання нормативів скидів забруднюючих речовин в Каховське водосховище Комунальним підприємством "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства". Відбір проб зворотних вод підприємства, що скидаються в Каховське водосховище та визначення в них концентрації забруднюючих речовин, проведено відповідно з методиками виконання вимірювань (МВВ), допущеними до використання Мінприроди України та КНД 211.1.0.009-94.

Результати інструментального контролю свідчать, що на скиді з о/с зворотної води в Каховське водосховище перевищуються нормативи ГДС по сухому залишку в 1,1 рази, хлоридах в 1,2 рази, сульфатах в 1,2 рази, нітратах в 1,1 рази, фосфатах в 1,2 рази, нафтопродуктах в 2,9 разів, цинку в 2,8 разів, міді в 1,4 рази та по випуску № 1 в Каховське водосховище по завислих речовинах в 8,6 разів, ХСК в 2,4 рази, БСК5 в 1,7 разів, нафтопродуктах в 1,3 рази, що є порушення статей 44, 110 Водного кодексу України і умов скидання стічних вод у водні об'єкти та відповідно до статті 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у сумі 136,00 грн. Результати контролю представлені в протоколі до акту № 43 від 04.04.2011 року. Зазначений акт отримав начальник управління Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Кулініч І.І., про що свідчить відмітка про його отримання (а.с. 48-49 том 1).

Відповідно до акту перевірки від 09.08.2011 року - 22.08.2011 року, 09.08 2011 року проведений інструментальний контроль додержання нормативів скидів забруднюючих речовин в Каховське водосховище Комунальним підприємством "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства". Відбір проб зворотних вод підприємства, що скидаються в Каховське водосховище та визначення в них концентрації забруднюючих речовин проведено відповідно з методиками виконання вимірювань (МВВ), допущеними до використання Мінприроди України та КНД 211.1.0.009-94.

Результати інструментального контролю свідчать, що на скиді з о/с зворотної води в каховське водосховище перевищуються нормативи ГДС по фосфатах в 1,8 разів, нафтопродуктах в 2,1 разів, міді в 1,1 рази та по випуску № 1 в Каховське водосховище по нафтопродуктах в 1,3 рази, цинку в 1,8 рази, по випуску № 2 по ХСК в 1,1 рази, БСК5 в 3,1 рази, нафтопродуктах в 1,4 рази, цинку в 1,8 рази, що є порушенням умов скидання стічних вод у водні об'єкти. Результати контролю представлені в протоколі до акту № 124 від 18.08.2011 року. Примірник вказаного акту був отриманий начальником управління Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Кулініч І.І., про що свідчить відмітка про його отримання (а.с. 50-51 том 1).

Відповідно до акту перевірки від 12.01.2012 року - 25.01.2012 року, 12.01.2012 року проведений інструментальний контроль додержання нормативів скидів забруднюючих речовин в Каховське водосховище Комунальним підприємством "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства". Відбір проб зворотних вод підприємства, що скидаються в Каховське водосховище та визначення в них концентрації забруднюючих речовин проведено відповідно з методиками виконання вимірювань (МВВ), допущеними до використання Мінприроди України та КНД 211.1.0.009-94.

Результати інструментального контролю свідчать, що на скиді з о/с зворотної води в Каховське водосховище перевищується нормативи ГДС по фосфатах в 2,2 рази, нафтопродуктах в 1,9 разів, цинку в 1,2 разів, міді в 1,4 рази та по випуску №1 в Каховське водосховище по ХСК в 1,6 разів, БСК5 в 2,4 рази, що є порушенням статей 44, 110 Водного кодексу України і умов скидання стічних воду водні об'єкти та відповідно статті 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у сумі 272,00 грн. Результати контролю представлені в протоколі до акту № 1 від 20.01.2012 року. Один примірник вказаного акту був отриманий начальником управління Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Кулініч І.І., про що свідчить відмітка про його отримання (а.с. 52-53).

За наслідками проведених перевірок Державною екологічною інспекцією у Дніпропетровській області складені приписи № 4-2463-7-3 від 08.04.2011 року, № 4-6828-7-3 від 25.08.2011 року, № 4-5327-3 від 26.01.2013 року про додержання вимог природоохоронного законодавства України при здійсненні діяльності підприємства, в тому разі скидання стічних вод у водні об'єкти; вжиття заходів щодо запобігання скидів зворотних вод підприємства у Каховське водосховище з перевищенням нормативів ГДС.

Постановами Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про накладення адміністративного стягнення № 2490 від 24.05.2011 року, № 6706 від 01.03.2012 року, № 6707 від 21.02.2012 року інженера-технолога Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено штраф у сумі 136,00 грн. (за кожною постановою).

У постановах про накладення адміністративного стягнення № 2490 від 24.05.2011 року, № 6706 від 01.03.2012 року, № 6707 від 21.02.2012 року зазначено, що інженер-технолог комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. ст. 44, 110 Водного кодексу України. Штрафи за постановами про накладення адміністративного стягнення № 2490 від 24.05.2011 року, № 6706 від 01.03.2012 року, № 6707 від 21.02.2012 року сплачені у повному обсязі, що підтверджується квитанціями про його оплату.

Сума збитків, заподіяних державі Комунальним підприємством "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради в результаті порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, склала 355 173,10 грн. Розрахунок збитків, проведено за правилами Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних об'єктів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 року за № 389 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.08.2009 року № 767/16783.

Відмова відповідача відшкодувати шкоду, спричинену державі порушенням вимог природоохоронного законодавства у сумі 355 173,10 грн. за період фактичного нарахування з 01.07.2011 року по 12.01.2012 року, стала підствою для звернення прокурора з вказаним позовом.

Відповідно до статті 6 Конституції України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави.

Згідно ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" об'єктами правової охорони навколишнього природного середовища, які підлягають державній охороні і регулюванню використання на території України є: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовуванні в народному господарстві в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.

Відповідно до частини 1 статті 33 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" екологічні нормативи встановлюють гранично допустимі викиди та скиди у навколишнє природне середовище забруднюючих хімічних речовин, рівні допустимого шкідливого впливу на нього фізичних та біологічних факторів.

Ст. 41 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" передбачено, що економічні заходи забезпечення охорони навколишнього природного середовища передбачають, зокрема, відшкодування в установленому порядку збитків, завданих порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища (стаття 41 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища").

За ст. 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані не допускати порушення прав, наданих іншим водокористувачам, а також заподіяння шкоди господарським об'єктам та об'єктам навколишнього природного середовища.

Відповідно до статті 111 Водного кодексу України підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України. Притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування збитків, завданих ними внаслідок порушення водного законодавства.

Відповідно до ст. 224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту права або законні інтереси якого порушено.

Згідно зі статтею 70 Водного кодексу України скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин. Водокористувачі зобов'язані здійснювати заходи щодо запобігання скиданню стічних вод чи його припинення, якщо вони, зокрема, за обсягом скидання забруднюючих речовин перевищують гранично допустимі нормативи.

Підприємства, установи і організації, що мають накопичувачі промислових забруднених стічних чи шахтних, кар'єрних, рудникових вод, зобов'язані впроваджувати ефективні технології для їх знешкодження і утилізації та здійснювати рекультивацію земель, зайнятих цими накопичувачами.

Скидання цих вод у поверхневі водні об'єкти здійснюється згідно з індивідуальним регламентом, погодженим з обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища ( ст. 74 Водного кодексу України ).

Порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, у разі, у тому числі, скиду забруднюючих речовин із зворотними водами з порушенням умов водокористування, встановлює Методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 року № 389 (надалі - Методика), відповідно до якої, а саме за формулою 12, наведеною в п. 7.1 Методики, і розрахована заявлена до стягнення шкода.

Відповідно до пункту 2.1 Методики наднормативними скидами забруднюючих речовин у водний об'єкт з перевищенням ГДС вважаються: скиди зі зворотними водами забруднюючих речовин з перевищенням встановлених нормативів ГДС, що підлягають нормуванню згідно із законодавством, або таких, що не підлягають нормуванню згідно із законодавством; скиди забруднюючих речовин внаслідок порушення регламенту санкціонованого скиду зворотних вод з перевищенням за окремими показниками нормативів ГДС регламенту; скиди забруднюючих речовин внаслідок аварійного скиду зворотних вод; самовільний скид зворотних вод без дозволу на спеціальне водокористування.

Факт наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об'єкт зі зворотними водами встановлюється державними інспекторами за результатами інструментально-лабораторних методів контролю, документальної перевірки суб'єктів господарювання та розрахунковим методом ( пункт 2.2 Методики ).

З моменту встановлення факту скиду зворотних вод з перевищенням встановлених нормативів ГДС до повного його припинення проби води відбираються не менше трьох разів (пункт 2.4 Методики).

Розрахунок розмірів відшкодування збитків, заподіяних водним об'єктам (крім морських вод) внаслідок скидів забруднюючих речовин зі зворотними водами з перевищенням встановленого нормативу ГДС, грн., здійснюється за формулою:

З = Ккат х Кр х К3 х [(Мі1 х гі1) + (Мі2 х г12) + ... (Мім х гім)] (п. 7.1 Методики).

При визначенні наднормативних скидів забруднюючих речовин у водний об'єкт зі зворотними водами використовуються результати інструментально-лабораторних вимірювань лабораторій, які атестовані на право проведення відповідних інструментально-лабораторних вимірювань, або розрахункові методи ( п. 2.3. Методики).

За результатами контролю якості зворотних вод, проведеного відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області та за результатами контролю якості зворотних вод, наданих підприємством (хіміко-бактеріологічна лабораторія по контролю стічних вод комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради, свідоцтво про атестацію № 06544-5-3-19-ВЛ видане 02.02.2011 року Міністерством промислової політики України, та хіміко-бактеріологічна лабораторія мережі водопроводу комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради, свідоцтво про атестацію № 105/1, видане 29.09.2011 року) Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства були розраховані середні концентрації забруднюючих речовин за вказані періоди (таблиця №1, 2, 3). У подальшому розрахунок проводиться за забруднюючими речовинами середня концентрація, яких перевищує нормативи гранично - допустимого скиду.

У зазначеному випадку перевищення становить: зі скиду № 1 з очисних споруд: по фосфатах - 7,09 мг/дм3, нафтопродуктах - 0,088 мг/дм3, цинку - 0,0053 мг/дм3; зі скиду №1 БКО:- по ХСК- 36,34 мг/дм3, завислих речовинах - 20,89 мг/дм3; зі скиду №2 КО - по ХСК- 43,19 мг/дм3, завислих речовинах - 23,14 мг/дм3. Перевищення були зафіксовані і по іншим речовинам (скид № 1 - сухий залишок, хлориди, сульфати, нітрати, міді, цинку, нафтопродуктах; зі скиду № 1 БКО - нафтопродуктах, хлору; зі скиду № 2 КО - хлору, нафтопродуктів та ін.) у зв'язку з тим, що середній вміст зазначених речовин не перевищував значення нормативів ГДС, тому розрахунок маси наднормативного скиду по цим речовинам не проводився.

Середня фактична концентрація (Сіф) забруднюючої речовини у зворотних водах за період порушення водоохоронного законодавства використана для розрахунку маси наднормативного скиду забруднюючої речовини у водний об'єкт (Мі) зі зворотними водами внаслідок перевищення встановленого нормативу ГДС, яка в подальшому враховується при розрахунку збитків, (З) заподіяних водному об'єкту внаслідок скиду забруднюючих речовин зі зворотними водами з перевищенням встановленого нормативу ГДС.

Розрахунок збитків за скидом № 1 очисних споруд здійснений з 01.07.2011 року по 12.01.2012 року (а.с. 16 - 18 том 1), тобто за період після прийняття відповідачем на свій баланс каналізаційних очисних споруд від НКП "Західне" відповідно до рішення виконкому Нікопольської міської ради № 21 від 26.01.2011 року та відповідного акту приймання -передачі від 01.02.2011 року (а.с. 94 - 102 том 1).

Отже, розрахунок розмірів відшкодування збитків здійснений відповідно до приписів чинного законодавства України та складає 355 173,10 грн.

На час розгляду справи доказів відшкодування державі завданої шкоди у заявленій до стягнення сумі відповідачем не надано.

Доводи апеляційної скарги з посиланням на недоведеність вини відповідача в порушені водного законодавства є безпідставними, оскільки у кожному акті перевірки заначено, що результати контролю представлені у протоколах до акту , які обов'язково надаються підприємству з актом перевірки, в актах зазначена інформація щодо перевищення нормативів гранично-допустимого скиду по кожному випуску та забруднення навколишнього середовища. Всі акти перевірки підписані начальником управління КП ""Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" без жодних заперечень та зауважень. Притягнення інженера-технолога КП "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" за те, що допустив забруднення вод до адміністративної відповідальності у вигляду штрафу, не є підставою для відмови в задоволені позову про відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення поверхневих вод Каховського водосховища зворотними водами КП "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства".

Виходячи з наведеного, господарський суд правомірно задовольнив позовні вимоги.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що рішення прийнято місцевим господарським судом за повністю дослідженими обставинами справи з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому відсутні підстави для його скасування.

Керуючись ст. ст. 101-103, 105 ГПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 04.12.2013 року у справі № 904/1700/13 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого господарського суду України.

Постанова складена у повному обсязі 19.02.2014 року

Головуючий суддя І.М. Кощеєв

Суддя Р.М. Бахмат

Суддя О.С. Євстигнеєв