Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа № 3-4-1884/2009р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2009 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Селіванова О.О., при секретарі Бєсєді Н.Б., за участю прокурора Ширяєва С.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з відділу БК та ОЗ Управління СБ України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянки ІНФОРМАЦІЯ_3 , займає посаду ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код не відомий, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією» ,-span>
В С Т А Н О В И В:
30.03.2009 року оперуповноваженим відділу БК та ОЗ Управління СБ України в Миколаївській області старшим лейтенантом Бичковським А.М. був складений адміністративний протокол №25 про скоєння адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією». span>
ОСОБА_1 . до виконання своїх безпосередніх обов'язків приступила 09.04.2002 р. з моменту оголошення сільською радою на пленарному засіданні ради рішення про обрання.
ОСОБА_1 ., перебуваючи особою, уповноваженою на виконання функцій держави по додержанню Конституції України та інших актів законодавства України, в порушення вимог ст. 24 Закону України "Про оренду землі", не надала в органи державної податкової служби інформацію щодо факту укладення договору оренди земельної ділянки, що знаходяться в межах території Кам'янської сільської ради.
Так, в ході перевірки встановлено, що головою Кам'янської сільської ради 29.11.2004р. був укладений договір оренди земельної ділянки з Новобузьким районним споживчим товариством ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі директора ОСОБА_2 (загальна площа 0.02 га), який діє по теперішній час та має юридичну силу.
Згідно вимог ст. 24 Закону України "Про оренду землі": "Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого надавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни".
Крім того, питання необхідності надання селищними та сільськими радами Новобузького району відомостей щодо укладених договорів оренди землі, внесення змін до існуючих договорів та їх розірвання, до Новобузької міжрайонної державної податкової інспекції, підіймалося на відповідних семінарах та нарадах, які проводилися співробітниками податкової інспекції на протязі 2008-2009рр. (відповідь Новобузької МДПІ № 58/9/15-012 від 03.02.2009 р.).
Проте, згідно пояснень ОСОБА_1 , вона достовірно знаючи про зазначені вимоги ст. 24 Закону України "Про оренду землі", умисно не проінформувала Новобузьку міжрайонну державну податкову інспекцію про укладання зазначеного договору, так як перебуває у дружніх стосунках з директором Новобузького районного споживчого товариства ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 та усвідомлювала, що ненадання даної інформації в деякій мірі призведе до неможливості контролю з боку податкових органів за своєчасним справлянням з даного підприємства орендних плат та накладанням у випадку порушення податкового законодавства відповідних штрафних санкцій.
Крім того, факт ненадання з боку Кам'янської сільської ради інформації щодо укладеного договору оренди землі також підтверджується відповіддю Кам'янської сільської ради №110 від 19.03.2009р. та відповіддю Новобузької МДПІ №58/9/15-012 від 03.02.2009р.
Внаслідок недодержання ОСОБА_1 вимог Закону України "Про оренду землі" були створені передумови до можливості безкарного ухилення юридичної особи від обов'язковості виконання вимог податкового законодавства, в частині своєчасності сплати орендних плат (податку на землю) та надання декларацій (звітів) у відповідні строки.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про інформацію", під інформацією розуміються документовані або вселюдно оголошені відомості про події і явища, що відбуваються в суспільстві, державі і навколишньому природному середовищі. Усі громадяни, юридичні особи і державні органи у відповідності зі ст. 9 Закону України "Про інформацію" мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання поширення і зберігання зведень, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення задач і функцій. Право на одержання інформації Новобузькою МДПІ регламентовано ст. 24 Закону України "Про оренду землі"./span>
Відповідно до ст. 47 Закону України "Про інформацію", порушення законодавства України про інформацію, у тому числі ненадання інформації, тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до законодавства України.
В судове засідання ОСОБА_1 . не з’явилась, про дату та місце слухання справи її було сповіщено належним чином. В матеріалах справи є заява, особи яка притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до якої ОСОБА_1 . повністю визнає свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення, просить розглянути справу без її участі.
Вивчивши матеріали справи, заслухав думку прокурора, який просив притягти ОСОБА_1 . до адміністративної відповідальності, вважаю що ОСОБА_1 ., будучи посадовою особою – як посадова особа місцевого самоврядування та голова Кам’янської сільської ради, уповноважена на виконання функцій держави, у зв’язку з виконанням таких функцій, достовірно знаючи про вимоги ст. 24 Закону України “Про оренду землі”, не надала в офіційному порядку до Державної податкової інспекції в Миколаївській області інформацію щодо укладеного з Новобузьким районним споживчим товариством «Райпромторг» договору оренди землі, чим скоїла адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”.span>
Керуючись п. “г” ч. 1 ст. 5, ст. 8 ч.1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ст.ст. 283-285 КУпАП,суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” і застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Вилучені при виконанні кошти перерахувати на р/р 31412542700006, банк УДК в Миколаївській області, ОКПО 23626096, МФО 826013, КЕКА 23030300, одержувач держбюджет Центрального району м. Миколаєва.
Постанова в порядку провадження по справам про адміністративні правопорушення може бути оскаржена протягом 10 діб з дня винесення постанови.
Суддя /підпис/ О.О. Селіванова
З оригіналом згідно: Суддя
згідно: Суддя