Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа № 3-4-2191/2009р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2009 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Селіванова О.О., при секретарі Бєсєді Н.Б., за участю прокурора Ширяєва С.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з відділу БК та ОЗ Управління СБ України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянки ІНФОРМАЦІЯ_3 займає посаду ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код не відомий, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією» ,-span>
В С Т А Н О В И В:
14.04.2009 року оперуповноваженим відділу БК та ОЗ Управління СБ України в Миколаївській області старшим лейтенантом Бичковським А.М. був складений адміністративний протокол №28 про скоєння адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією». span>
ОСОБА_1 . на зазначену посаду повторно обрано 26.03.2006 р., а до виконання своїх безпосередніх обов’язків приступила 11.04.2006 р. з моменту оголошення сільською радою на пленарному засіданні ради рішення про обрання.
В грудні 2008 р. ОСОБА_1 ., перебуваючи особою, уповноваженою на виконання функцій держави по додержанню Конституції України та інших актів законодавства України, в порушення своїх посадових обов’язків в частині здійснення належного контролю за використанням та освоєнням бюджетних грошових коштів та відповідності обсягів і якості виконаних робіт, надала до Управління державного казначейства у Врадіївському районі недостовірну інформацію стосовно обсягів виконаних робіт по газифікації фельдшерсько-акушерського пункту с. Адамівка (далі - ФАП).
В ході перевірки встановлено, що 20.10.2008 р. Адамівською сільською радою з Первомайським управлінням експлуатації газового господарства ВАТ “Миколаївгаз” укладено договір підряду № 63/08 стосовно виконання робіт по газифікації ФАП. Згідно умов договору вартість робіт становить 18294 грн., з яких 5488 грн. (30 % від суми) на підставі розпорядження сільського голови № 16 від 20.10.2008 р. було сплачено на розрахунковий рахунок підрядної організації у вигляді авансової оплати. Остаточний розрахунок мав бути проведений після виконання всіх передбачених договором робіт, їх приймання та підписання відповідних актів прийому виконаних робіт.
Разом з тим, з метою освоєння всієї суми грошових коштів та ухилення від відповідальності за неналежне виконання своїх повноважень Адамівським сільським головою ОСОБА_1 . було домовлено з начальником Первомайського УЕГГ ВАТ “Миколаївгаз” ОСОБА_2 про дострокове підписання акту приймання виконаних робіт з внесеною до нього недостовірною інформацією стосовно обсягів робіт, які на той момент фактично виконані не були (роботи по установці газової сигналізації та встановленню вікон на загальну суму 9438 грн.). В подальшому, 24.12.2008 р. вказаний акт з боку ОСОБА_1 . був наданий до Управління державного казначейства у Врадіївському районі для проведення остаточних розрахунків з підрядною організацією.
Зазначене безпосередньо підтверджується довідкою № 494 від 31.03.2009 р., виданою Первомайським УЕГГ ВАТ “Миколаївгаз”, поясненнями ОСОБА_2 ., ОСОБА_3 . та ОСОБА_1 ., а також свідчить про наявність в діях останньої прямого умислу та відповідної спрямованості на підписання актів виконаних робіт задля можливості уникнення відповідальності за умов перерахування органами державного казначейства підряднику грошових коштів.
Відповідно до ч. 7 ст. 51 Бюджетного кодексу України після отримання товарів, робіт та послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання розпорядник бюджетних коштів приймає рішення про їх оплату та подає доручення на здійснення платежу органу Державного казначейства України, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами.
Відповідно до п. 2.4 Порядку обліку зобов’язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України № 136 від 09.08.2004 р., за фінансовими зобов’язаннями, які виникають у процесі виконання кошторису, розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати виникнення фінансового зобов’язання, але не пізніше останнього робочого дня місяця подають до відповідного органу Державного казначейства України реєстр фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях, а також оригінали документів та/або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття зобов’язання та фінансового зобов’язання.
Відповідно до ч. 3 та ч. 5 п. 4.8.1 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України № 205 від 04.11.2002 р., органи Державного казначейства України здійснюють видатки на підставі платіжних доручень розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у разі наявності в обліку відповідного зобов’язання та фінансового зобов’язання у межах залишків коштів на рахунках розпорядників та одержувачів бюджетних коштів за відповідними кодами економічної класифікації видатків та класифікації кредитування. За умови проведеного авансування наступна оплата здійснюється після надання розпорядником бюджетних коштів до органу Державного казначейства України документів, що підтверджують отримання товарів, робіт/послуг за договорами, згідно з умовами яких було здійснене авансування.
У даному випадку документом, що підтверджує отримання робіт відповідно до умов договору, є акт приймання виконаних робіт. Тобто, після проведення авансового платежу остаточний розрахунок за договором неможливо провести без підписання акту приймання виконаних робіт.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про інформацію”, під інформацією розуміються документовані або вселюдно оголошені відомості про події і явища, що відбуваються в суспільстві, державі і навколишньому природному середовищі. Усі громадяни, юридичні особи і державні органи у відповідності зі ст. 9 Закону України “Про інформацію” мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання поширення і зберігання зведень, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення задач і функцій. Зазначені інформаційні відносини між Адамівською сільською радою та Управлінням державного казначейства у Врадіївському районі Миколаївської області регламентуються ч. 5 п. 4.8.1 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України № 205 від 04.11.2002 р., та п. 14 ч. 4 ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.span>
Відповідно до ст. 47 Закону України “Про інформацію”, порушення законодавства України про інформацію, у тому числі ненадання інформації, тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до законодавства України.
Також, встановлено, що 27.02.2009 р. старшим помічником прокурора Врадіївського району у результаті розгляду матеріалів перевірки законності використання субвенції державного та обласного бюджетів, виділених на газифікацію у сільській місцевості у Доброжанівській, Сирівській, Адамівській та Гуляницькій сільських радах, в порушені кримінальної справи за фактом службового підроблення за ознаками злочину, передбаченого ст. 366 КК України було відмовлено за відсутністю складу злочину.
В судове засідання ОСОБА_1 . не з’явилась, про дату та місце слухання справи її було сповіщено належним чином. В матеріалах справи є заяви, особи яка притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до якої ОСОБА_1 . повністю визнає свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення, просить розглянути справу без її участі.
Вивчивши матеріали справи, заслухав думку прокурора, який просив притягти ОСОБА_1 . до адміністративної відповідальності, вважаю що ОСОБА_1 ., будучи посадовою особою – як посадова особа місцевого самоврядування, уповноважена на виконання функцій держави, у зв’язку з виконанням таких функцій, умисно надала до Управління державного казначейства у Врадіївському районі Миколаївської області недостовірну інформацію щодо обсягів виконаних робіт по газифікації фельдшерсько-акушерського пункту с. Адамівка, чим скоїла адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”. span>
Керуючись п. “г” ч. 1 ст. 5, ст. 8 ч.1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ст.ст. 283-285 КУпАП,суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” і застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Вилучені при виконанні кошти перерахувати на р/р 31412542700006, банк УДК в Миколаївській області, ОКПО 23626096, МФО 826013, КЕКА 23030300, одержувач держбюджет Центрального району м. Миколаєва.
Постанова в порядку провадження по справам про адміністративні правопорушення може бути оскаржена протягом 10 діб з дня винесення постанови.
Суддя О.О. Селіванова