ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
19 лютого 2014 року Чернігів Справа № 825/635/14
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Баргаміна Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства України у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Відділ Держземагенства в Ічнянському районі Чернігівської області про скасування наказів,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держземагенства України у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Відділ Держземагенства в Ічнянському районі Чернігівської області, в якому просить скасувати накази відповідача від 17.04.2013 № ЧН/7421782800:03:000/00000008, № ЧН/7421782800:03:000/00000009, № ЧН/7421782800:03:000/00000010 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» та від 30.04.2013 № ЧН/7421782800:03:000/00000024, № ЧН/7421782800:03:000/00000025, № ЧН/7421782800:03:000/00000026 «Про надання земельних ділянок на умовах оренди та затвердження документації із землеустрою».
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
В силу частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (частина перша статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами суд вважає, що відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, оскільки відлік строку звернення до суду з позовом про захист порушених прав, свобод чи інтересів розпочався з 23.07.2013, тобто з дня отримання позивачем листа Відділу Держземагенства в Ічнянському районі Чернігівської області № 01-30/1882 від 23.07.2013, в якому його було повідомлено, що земельні ділянки, відносно яких позивачем подано проект землеустрою для погодження, вже передані в оренду ОСОБА_2 та відмовлено в погодженні вказаного проекту.
Проте адміністративний позов поданий до суду лише 14.02.2014, про що свідчить штамп на поштовому конверті, тобто після закінчення строків, установлених законом.
Також, суд звертає увагу, що позивачем не надано належних доказів, які б свідчили про наявність обґрунтованих причин, що перешкоджали позивачу звернутися до суду з адміністративним позовом у встановлений законом строк.
Встановлення строків звернення до суду передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними, після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини набувають ознаки стабільності.
Відповідно до частини другої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При вказаних обставинах, позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства України у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Відділ Держземагенства в Ічнянському районі Чернігівської області про скасування наказів підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства України у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Відділ Держземагенства в Ічнянському районі Чернігівської області про скасування наказів - залишити без розгляду.
Копію ухвали суду та позовну заяву з доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Баргаміна