Постанова № 37220308, 14.02.2014, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.02.2014
Номер справи
821/97/14
Номер документу
37220308
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2014 р.

Справа № 821/97/14

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Морської Г.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Виконавчого комітету Таврійської міської ради про стягнення податкового боргу,

встановив:

Новокаховська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - позивач, Новокаховська ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з Виконавчого комітету Таврійської міської ради (далі - відповідач) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 124663,33 грн.

Представник позивача надав суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої загальна сума заборгованості з податку з доходів фізичних осіб становить 70847,19 грн., справу просив розглянути без участі позивача.

Представник відповідача не заперечує щодо стягнення вказаної суми заборгованості, просить розглянути справу без участі представника.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Позовні вимоги Новокаховської ОДПІ ґрунтуються на факті несплати відповідачем податкової заборгованості з доходів фізичних осіб у розмірі 70847,19 грн.

Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Виконавчий комітет Таврійської міської ради є юридичною особою, та згідно Податкового кодексу України є податковим агентом.

Відповідно до п.15.1 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Платником податку з доходів фізичних осіб відповідно до п. 162.1.3 ст. 162 ПК України є податковий агент.

Підпунктом 168.1.1 п.168.1 ст.168 ПК України визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.

Згідно п. 171.1 ст. 171 ПК України, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

Відповідно п.46.1. ст.46 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі ПК України) податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.п.176.2 ст. 176 ПК України, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Відповідно поданої звітності до ДПІ у м. Нова Каховка, а саме - податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма 1ДФ) за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. нараховано податку на доходи фізичних осіб - 422278,82 грн., в т.ч.: 1 квартал 2013 року - 99995,39 грн.,2 квартал 2013 року- 118128,90 грн., 3 квартал 2013 року - 96550,82 грн., 4 квартал 2013 року - 107603,71 грн.

Виконавчим комітетом Таврійської міської ради частково погашено заборгованість по податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2011р. по 31.12.2012 рр. в сумі 53816,14 грн.

Таким чином, залишок суми, яка підлягає стягненню станом на 01.02.2014 року складає 70847,19 грн.

Вказаний податковий борг відповідач добровільно не сплатив.

Підпунктом 175 п. 1 ст. 14 ПК визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 20.1.28. п.20.1 ст. 28 ПК України передбачено, що органи державної податкової служби застосовують до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягують до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пп.41.1.1. п.41.1 ст.41 Податкового Кодексу України (далі ПК) контролюючим органом є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 41.5. ст. 41 ПК органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо заяви відповідача про надання розстрочення виконання судового рішення суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Таким чином розстрочка надається лише під час виконання судового рішення, яке набрало законної сили. Тому, суд до набрання законної сили рішення суду не розглядає зазначену заяву .

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 122, 158 -, 167 КАС України, суд,

постановив:

Позовні вимоги Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Виконавчого комітету Таврійської міської ради про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб задовольнити.

Стягнути з Виконавчого комітету Таврійської міської ради (код 21296418) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 70847 (сімдесят тисяч вісімсот сорок сім грн.) 19 коп. в дохід місцевого бюджетум. Таврійськ на рахунок 33215800700014 в ГУ УДК у Херсонській області, код ОКПО 38053504, МФО 852010, код призначення платежу 11010100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8.2.3