м. Красний ЛиманСправа № 236/430/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2014 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Слов*янської ОДПІ Донецької області ДПС Управління податкового контролю про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, дата народження згідно з протоколом ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, яка працює в.о. головного бухгалтера Краснолиманської дистанції електропостачання ДП "Донецька залізниця", місце реєстрації/проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
14.02.2014 року до Краснолиманского міського суду Донецької області з Словянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за фактом скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1 КУпАП.
Дослідивши адміністративний матеріал, приходжу до висновку про необхідність його повернення на дооформлення з наступних підстав.
Згідно зі ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 2.12 Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України 28.10.2009 585, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 29 грудня 2009 року за N 1262/17278, до належно оформленого протоколу про адміністративне правопорушення, який надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, додаються інші матеріали справи, що є в наявності в органах державної податкової служби та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно із диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, склад правопорушення, передбаченого даною нормою, передбачає відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Разом з протоколом про адміністративне правопорушення №8/22-113-1 від 10.02.2014 року, складеного головним державним ревізором-інспектором податкової та митної справи ОСОБА_3М, до суду надійшли Акт № 21/22-01-25806773 про не допуск до проведення виїзної планової документальної перевірки від 10.02.2014 року, довідки з місця роботи та письмові пояснення начальника Краснолиманської дистанції електропостачання.
З Акту № 21/22-01-25806773 від 10.02.2014 року вбачається, що підставою проведення планової перевірки Краснолиманської дистанції електропостачання ДП «Донецька залізниця» були: план графік на лютий 2014 року; наказ №89 від 22.01.2014 року та повідомлення про проведення планової виїзної перевірки №19/05-22-22-01 від 22.01.2014 року, надісланих 30.01.2014 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення із зазначенням дати початку проведення документальної планової перевірки, згідно направлень №№ 000249, 000248, 000247 від 07.02.2014 року.
Однак, перелічені матеріали, які підтверджують факт отримання рекомендованого листа з повідомленням дати початку проведення перевірки та факту вчинення адміністративного правопорушення суду ненадані.
Більш того, Акт № 21/22-01-25806773 від 10.02.2014 року, крім посилань на законність проведення перевірки і витягу з ст. 81 Податкового кодексу України, не містить даних, якими зафіксована відмова правопорушника в допуску до проведення виїзної планової документальної перевірки.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку про те, що матеріал про адміністративне правопорушення направлений в суд без додержання вимог ст. 256 КУпАП, тому підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 278 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Повернути начальнику Словянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за ст. 163-1 ч.1 КУпАП на дооформлення.
Суддя -