ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
м. Сімферополь
17 грудня 2013 р. (10:48) Справа №2а-11057/10/7/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Маргарітова М.В., при секретарі Ходус Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство"Союзстройтехнологія"
до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів
про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення та спонукання до виконання певних дій,
за участю:
від позивача - представник Северенко Д.Л.
від відповідача - представник Чакал А.Р.
Обставини справи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Підприємство «Союзстройтехнологія» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів та просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі від 17.08.2010р. №0011771502/0, яким ТОВ «Підприємтство «Союзстройтехнологія» зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 116531грн., а також зобов'язати Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі зарахувати ТОВ «Підприємтство «Союзстройтехнологія» бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 116531грн. в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.
Ухвалою суду від 11.12.2013р. залишені без розгляду позовні вимоги в частині зобов'язання ДПІ в м. Сімферополі зарахувати ТОВ «Підприємтство «Союзстройтехнологія» бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 116531грн. в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на необґрунтованість висновків, зроблених за результатом проведеної відносно нього перевірки, з огляду на відсутність з боку позивача порушень Закону України «Про податок на додану вартість» при формуванні ним податкового кредиту та при заявлені у податковій декларації з ПДВ за червень 2010р. суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів. Позивач вказує, що у попередніх періодах він правомірно формував податковий кредит з ПДВ на суму завищення якої встановлено відповідачем.
Відповідач заперечує щодо позовних вимог та просить відмовити у їх задоволенні. Правова позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на позов (т.1 а.с.40), яка ґрунтується на даних акту перевірки, що став підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення.
По справі була призначена судова економічна експертиза, висновок якої залучений до матеріалів справи.
Вивчивши обставини справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2010р. по ТОВ «Підприємтство «Союзстройтехнологія», за результатом якої складений акт перевірки від 16.08.2010р. №10877/15-2/30494268 (а.с.26-28).
У висновках акту перевірки вказано, що в порушення п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3., п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» ТОВ «Підприємтство «Союзстройтехнологія» завищено суму бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів на 116531грн. за червень 2010р. Бюджетне відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів у сумі 116531 грн. вважається не підтвердженим, а таким, що необхідно віднести до складу від'ємного значення податкового кредиту наступних відповідних періодів (рядок 26 декларації), як таку, що не підтверджена сплатою.
На підставі таких висновків Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим прийнято податкове повідомлення - рішення від 17.08.2010р. №0011771502/0 (т.1 а.с.29), яким ТОВ «Підприємтство «Союзстройтехнологія» зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 116531грн.
Позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Стаття 19 Конституції України зобов'язує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
З акту перевірки вбачається, що відповідач обґрунтовує вказане порушення встановленням наступних фактів. Актом встановлено, що порушені терміни надання декларації з ПДВ за квітень та травень 2010р. Податкові декларації з ПДВ за квітень 2010р. (вх. в ДПІ 18.05.2010р. № 9001723056 та 09.06.2010р. № 9002008413) в яких було відображено залишок від'ємного значення у сумі 167 926 грн., та за травень 2010р. (вх. в ДПІ 18.06.2010р. № 9002201804) в якому було відображено залишок від'ємного значення у сумі 153 605грн., не визначені органом ДПС як податкова звітність. Зазначені декларації з ПДВ заповненні з порушенням «Порядку заповнення та надання податкової звітності з ПДВ», а саме не вказані обов'язкові реквізити, передбаченні рядком 06 заголовної частини декларації. Таким чином, декларації з ПДВ за квітень 2010р. та за травень 2010р. отримують статус «не визнана податкова звітність». В податковій декларації з ПДВ за червень 2010р., в рядку 23.2 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» (значення рядку 26 податкової декларації за квітень 2010р.) відображена сума 116531грн. В рядку 24 «Залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного (податкового) періоду» відображена сума 116531грн. В рядку 25.2 «Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів» відображена сума 116531грн.
В акті перевірки вказано, що позивачем на запит ДПІ не були надані жодні фінансово - господарські документи (податкові накладні, реєстри отриманих та виданих податкових накладних, виписки банку платіжні доручення, що підтверджують факт сплати за березень 2010р., договори поставки), що не дає можливості підтвердити правомірність формування податкового кредиту за вказаний період 2010р. та достовірність сум ПДВ, заявлених до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.
У період, що перевірявся був чинний Закон України "Про податок на додану вартість" від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Відповідно до п.п.7.3.1. п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
У п.п. 7.4.1. п. 7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" зазначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до п.п.7.4.5. п. 7.5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), які не підтверджувались податковими накладними чи митними деклараціями.
Підпунктом 7.5.1 пункту 7.5. статті 5 вказаного Закону встановлено, що датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Відповідно до положень п.п.7.2.1 . п.7.2. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: а) порядковий номер податкової накладної; б) дату виписування податкової накладної; в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах утримувача; ж) ціну поставки без врахування податку; з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Відповідно до п.п. 7.2.3. п.7.2. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань.
Відповідно до п.п. 7.2.4. п.7.2. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.
Відповідно до п.п. 7.2.6. п.7.2. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.
Вказане свідчить, що для включення сплаченої (нарахованою) суми ПДВ до складу податкового кредиту необхідно відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість» дотримання таких умов, як наявність належним чином заповненої податкової накладної (п. 7.4.5 Закону України «Про податок на додану вартість»); придбання або виготовлення товарів і послуг в цілях їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у рамках господарської діяльності платника податку (п.7.4.1 Закону України «Про податок на додану вартість»).
Згідно до п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, що діяла до 20.05.2010р.) встановлено, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 7.7.4. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.
До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.
Згідно до п.п. 7.7.11. п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», такі особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування: а) особа, яка: була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів за рішенням Кабінету Міністрів України); мала обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів); не провадила діяльність протягом останніх дванадцяти календарних місяців; б) особа, яка є платником єдиного податку за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, що передбачають сплату цього податку у спосіб, відмінний від встановленого цим Законом, або звільнення від такої сплати.
Право на визначення отримання бюджетного відшкодування, відповідно до норм п. 7.7.4 Закону України «Про податок на додану вартість» надається платнику податку. Порядок відображення, згідно до п.п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість», рішення про використання відображення перевищення сум податкового кредиту над податковим зобов'язанням припускало до 20.05.2010р. три варіанти для платника податку: 1) Відображення суми перевищення у складі податкового кредиту (п. б) п.п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість»; 2) Відображення суми податку фактично сплаченої одержувачем товарів постачальниками таких товарів в попередніх податкових періодах у складі бюджетного відшкодування по самостійному рішенню платника в зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування в зменшення податкових зобов'язань по цьому податку подальших податкових періодах (п.п. 7.7.3 Закону України «Про податок на додану вартість»); 3) Відображення суми податку фактично сплаченої одержувачем товарів постачальниками таких товарів в попередніх податкових періодах у складі бюджетного відшкодування по самостійному рішенню платника в зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок (вказане рішення, яке прийняте платником податку відбиває в декларації по ПДВ в рядку 25.1 «Сума ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок банку».
Після змін до Закону України «Про податок на додану вартість», що набули чинності з 20.05.2010 року, порядок бюджетного відшкодування був змінений. Відповідно до нового порядку до складу подальшого податкового кредиту слід відносити тільки ті суми податку на додану вартість по постачальниках, які не сплачені, а всю іншу суму перевищення податкового кредиту над податковим зобов'язанням слід відносити на бюджетне відшкодування.
Так, п.п.7.7.2. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції, що діяла з 20.05.2010 року), якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду; залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах; залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.
Після 20.05.2010 року право на визначення отримання бюджетного відшкодування відповідно до п.п. 7.7.4 Закону України «Про податок на додану вартість» надається платнику податку, порядок відображення згідно до п.п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість» рішення про використання перевищення сум податкового кредиту над податковим зобов'язанням припускають три варіанти для платника податку, тільки в частині не сплаченої суми податкового кредиту: 1) Відображення суми перевищення у складі податкового кредиту по сумі неоплаченої постачальникам(п. б) п.п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість»; 2) Відображення суми податку фактично сплаченої одержувачем товарів постачальниками таких товарів в попередніх податкових періодах у складі бюджетного відшкодування по самостійному рішенню платника в зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування в зменшення податкових зобов'язань по цьому податку подальших податкових періодах( п.п. 7.7.3 Закону України «Про податок на додану вартість»; 3) Відображення суми податку фактично сплаченої одержувачем товарів постачальниками таких товарів в попередніх податкових періодах у складі бюджетного відшкодування по самостійному рішенню платника в зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок (вказане рішення, яке прийняте платником податку відбиває в декларації по ПДВ в рядку 25.1 «Сума ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок банку».
Тобто після 20.05.2010 року всі суми сплаченого податку передбачаються законодавцем для платників податків до постановки на бюджетне відшкодування.
Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено, що господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до положень ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
З висновку судової бухгалтерської експертизи (висновок від 28.11.2013р. № 96) (т.1 а.с.69-79) вбачається, що експертом було досліджено додаток № 2 до декларацій по ПДВ за період червень 2010 року, при дослідженні якого встановлено, що від'ємне значення перевищення податкового кредиту над податковими зобов'язаннями утворилися з травня 2010 року. Так залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, що підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 24 декларації звітного (податкового) періоду) складає усього 153605грн. Частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена одержувачем товарів / послуг постачальникам товарів / послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України включена до податкових зобов'язань у декларації, у попередніх звітних (податкових) періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх звітних (податкових) періодів або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (переноситься до рядка 2 розрахунку бюджетного відшкодування) складає загальну суму 116531грн. Значення рядка 26 декларації звітного податкового періоду складає 37074грн.
При дослідженні експертом податкової декларації по ПДВ за період травень 2010 року встановлено, що від'ємне значення, перевищення податкового кредиту над податковими зобов'язаннями утворилися у попередніх податкових періодах.
Експертом були досліджені декларації по податку на додану вартість за серпень 2008 року - червень 2010 року.
При дослідженні експертом наданих декларацій за серпень 2008 - червень 2010 року встановлено, що залишок від'ємного значення попереднього звітного(податкового) періоду, за вирахуванням суми податку, належній сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (рядок 24 декларації звітного(податкового) періоду) утворився у сумі 116 531 грн. за період з травня 2009 року по червень 2010 року.
Відомість дослідження податкових декларації за період серпень 2008 року червень 2010 року ТОВ «Підприємство СоюзСтройТехнологія» надана у додатках № 1,2,3 до висновку.
У ході судової економічної експертизи були досліджені податкові накладні, реєстри отриманих податкових накладних, зведені відомості бухгалтерського обліку по розрахункам с постачальниками, декларації по ПДВ ТОВ «Підприємство СоюзСтройТехнологія» за період квітень 2009 - травень 2010р., при дослідженні яких встановлено, що усі податкові накладні заповнені з дотриманням порядку заповнення податковою накладною (п. 7.2. Закону України «Про податок на додану вартість» і наказу ДПА України «Про затвердження форми податковою накладною і порядку її заповнення» № 165 від 30.05.1997).
У висновку експертизи вказано, що при співставленні податкових накладних, реєстрів отриманих податкових накладних, декларації по ПДВ ТОВ «Підприємство СоюзСтройТехнологія» встановлено, що сума ПДВ у складі податкового кредиту, підтверджена податковими накладними склала 167 820,57грн. Всього оплата за даними зведеного бухгалтерського регістра за цей же період склала 1247825,98 грн., у тому числі сума ПДВ 207 971 грн., сума бюджетного відшкодування, в зменшення податкових зобов'язань по ПДВ наступних податкових періодів за червень 2010г. у розмірі 116 531 грн. документально підтверджується. Відомість зіставлення представлена ??в додатку № 4 до висновку. Відомість формування розрахунків з бюджетом за червень 2010 року представлена ??в додатку № 5 до висновку. Завищення бюджетного відшкодування за червень 2010г. у сумі 116 531грн. наданими на дослідження документами не підтверджується.
В результаті експертного дослідження експертом зроблений висновок, що наданими на дослідження первинними та іншими документами бухгалтерського і податкового обліку висновки, викладені в акті перевірки що до завищення бюджетного відшкодування з ПДВ на суму 116531грн. за червень 2010 року ТОВ «Підприємство СоюзСтройТехнологія» не підтверджується. Наданими на дослідження первинними та іншими документами бухгалтерського і податкового обліку бюджетне відшкодування з ПДВ на суму 116 531 грн. за червень 2010 року ТОВ «Підприємство СоюзСтройТехнологія» підтверджується. Наданими на дослідження первинними документами бухгалтерського і податкового обліку підтверджується сплата ПДВ ТОВ «Підприємство СоюзСтройТехнологія» в розмірі 116 531грн. в ціні товарів, придбаних у продавця за період квітень 2009 року - травень 2010 року.
Висновок судової економічної експертизи суд вважає повним та обґрунтованим та приймає в якості доказу по справі.
Викладені у висновку судової економічної експертизи висновки про наявність у позивача підстав для формування податкового кредиту підтверджується залученими до матеріалів справи первинними документами бухгалтерського та податкового обліку на підставі яких експерт зробив таки висновку (т.1 а.с.108-250, т.2. а.с.1-270). Вказані документи досліджені судом, в результаті чого не встановлено порушень в їх оформленні.
Суд критично оцінює посилання в акті перевірки на дані про не визнання податковим органом податкових декларації з ПДВ за квітень 2010р. та травень 2010р. як податкової звітності, оскільки постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 27.07.2010р. по справі №2а-8864/10/2/0170, яка набрала законної сили згідно ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 15.03.2011р. по справі №2а-8864/10/2/0170, визнані протиправними дії Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим по неприйняттю направленої Товариством з обмеженою відповідальністю "Союзстройтехнологія" 18.06.2010 року податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2010 рік, що викладено у повідомленні № 27822/10/15-2 від 23.06.2010 року та зобов'язано Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі АР Крим прийняти направлену Товариством з обмеженою відповідальністю "Союзстройтехнологія" 18.06.2010 року податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2010 рік, відобразивши відповідні відомості в особовому рахунку платника податків.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.08.2010р. по справі №2а-8863/10/9/0170, яка набрала законної сили, визнано неправомірними дії Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим, що виразились у винесенні повідомлень від 31.05.10р. вих. №22935/10/15-2 та від 16.06.10р. вих. №26662/10/15-2 та зобов'язано Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі АР Крим визнати та прийняти податкову декларацію з ПДВ за квітень 2010 року Товариства з обмеженою відповідальністю "Підприємство "Союзстройтехнологія", як своєчасно подану та оформлену згідно діючого законодавства та відобразити її в картці особового рахунку платника податків
На підставі викладеного суд дійшов висновку про наявність у позивача права на віднесення суми у розмірі 116531грн. до бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
Таким чином, висновки відповідача про порушення позивачем норм Закону України «Про податок на додану вартість», зроблені в акті перевірки, є необґрунтованими, а прийняте на їх підставі податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Таким чином, є підстави для задоволення позову.
Відповідно до положень п.5 ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує як розподілити між сторонами судові витрати.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Матеріали справи свідчать, що крім сплати судового збору, позивач здійснив витрати на проведення судової експертизи у розмірі 8000грн. (т.1 а.с.94-95), які також підлягають стягненню на його користь. Отже на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у розмірі 8003,40грн. судових витрат (3,40грн. судовий збір та 8000грн. витрати на проведення судових експертиз).
Під час судового засідання оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 23.12.2013р.
Керуючись ст.ст.160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі від 17.08.2010р. №0011771502/0, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Підприємтство «Союзстройтехнологія» зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 116531грн.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємтство «Союзстройтехнологія» (95053, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Будьоного, 32) судові витрати у сумі 8003,40грн.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Маргарітов М.В.