ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 лютого 2014 року (о 10:46) Справа №801/10940/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., за участю секретаря судового засідання Марчевської К.В.,
представника позивача - Кабанцова Р.О.;
представник відповідача - не з'явився;
представника третьої особи - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Публічного акціонерного товариства "Кримтеплоелектроцентраль"
до Міжрегіонального головного управління Міндоходів- Центральний офіс з обслуговування великих платників
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Сімферопольська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в АР Крим
про визнання протиправною та скасування вимоги, спонукання до виконання певних дій,
Обставини справи: до Окружного адміністративного суду АР Крим звернулося Публічне акціонерне товариство "Кримтеплоелектроцентраль" (далі позивач) до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників (далі відповідач) з адміністративним позовом про визнання протиправною та скасування вимоги щодо сплати боргу (недоїмки) Міжрегіонального ГУ Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків від 04.11.2013 року № Ю-7; зобов'язання Міжрегіональне ГУ Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків вчинити певні дії, а саме: внести зміни до картки особового рахунку платника єдиного внеску - ПАТ «Кримтеплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ 32417960), шляхом виключення з картки особового рахунку суми боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску у розмірі 346366,56 грн. як неправомірно нараховану.
Позовні вимоги мотивовані тим, що спірна вимога сформована у зв'язку з виникненням недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 346366,56 грн., яка сплачена підприємством у встановлені строки, відповідно до вимог діючого законодавства на рахунок, відкритий Сімферопольською об`єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів в АР Крим, за місцезнаходженням позивача. Позивач зазначає, що на час оплати вказаних платежів будь-які відомості щодо реєстрації позивача платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників були відсутні, в тому числі за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та тільки 13.11.2013 були внесені відповідні відомості до реєстру в частині обліку підприємства як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників.
Під час розгляду справи представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених в позовній заяві, надав пояснення по суті спору.
Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував, зазначивши, що спірна вимога сформована у зв'язку з виникненням недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, у відповідності до вимог діючого законодавства. Представник відповідача також підкреслив, що позивач знаходиться на податковому обліку в Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників з 19.05.2003, датою взяття на облік як платника єдиного внеску є 04.02.2004. Представник відповідача зауважив, що виходячи з вимог Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платникам єдиного внеску, які до 30.09.2013 обліковувались у Пенсійному фонді, з 01.10.2013 не потрібно проходити процедуру взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів. При цьому оприлюднення даних з реєстру страхувальників про взяття на облік платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва було здійснено на сайті Міністерства доходів і зборів України 02.10.2013.
В обґрунтування правової позиції представник відповідача надав письмові заперечення на адміністративний позов.
Представник третьої особи зазначив, що позивач перебуває за основним місцем обліку у Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників, а здійснені ним 04.10.2013 платежі в оплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування обліковуються в картці особового рахунку як «платежі до вияснення».
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Кримтеплоелектроцентраль" є юридичною особою - (ЄДРПОУ 32417960), знаходиться на податковому обліку в Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, Публічне акціонерне товариство "Кримтеплоелектроцентраль" являється суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язаний виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Відповідно до звіту з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2013 року від 09.10.2013 позивачем нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1535027,30 грн.
За даними Управління пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим, (довідка №472/02-5 від 28.11.2013) станом на 30.09.2013 позивач мав переплату з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1188660,74 грн. Зазначена обставина не заперечувалася представником відповідача та підтверджується обліковою карткою платника єдиного внеску - позивача у справі.
Судом встановлено, що позивачем на підставі платіжних доручень: № 7603 від 04.10.2013 на суму 182500,00 грн., № 7616 від 04.10.2013 на суму 195000,00 грн., № 7635 від 04.10.2013 на суму 262000,00 грн., № 7647 від 04.10.2013 на суму 18000,00 грн., №7660 від 04.10.2013 на суму 110000,00 грн. (одержувач Сімферопольська об`єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів в АР Крим, призначення: єдиний внесок за вересень 2013р.) здійснена оплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2013 р. у загальній сумі 767500,00 грн.
Водночас за даними відповідача (облікова картка платника єдиного внеску) станом на 21.10.2013 обліковується заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2013 у сумі 346366,56 грн.
Судом встановлено, що у зв'язку з наявністю недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування податковим органом сформована вимога від 04.11.2013 року № Ю-7 на суму 346366,56 грн., яка отримана позивачем 19.11.2013, про що свідчить штамп вхідної кореспонденції вх. №15-11.
Не погодившись з зазначеною вимогою позивач звернувся до суду.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Перевіряючи правомірність формування податковим органом вимоги від 04.11.2013 року №Ю-7 на суму 346366,56 грн., суд зазначає наступне.
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI (надалі - Закон №2464) визначаються правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
З 01 жовтня 2013 року функції по адмініструванню єдиного соціального внеску перейшли від органів Пенсійного фонду України до органів Міністерства доходів і зборів України, у зв'язку з набранням чинності Закону України від 04 липня 2013 року № 404-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи».
Пунктом 1 ч. 1 ст.1 Закону №2464 встановлено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з абз 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;
Відповідно до абз 2 ч. 1 ст. 5 Закону № 2464 взяття на облік осіб, зазначених у пунктах 1,4,5 частини першої статті 4 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників.
Взяття на облік осіб, зазначених: в абзацах другому, третьому, п'ятому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, на яких поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ( 755-15 ), - здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ( 755-15 ), не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей.
Положення Закону №2464 кореспондуються з вимогами, визначеними у Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України від 9 вересня 2013 року №458, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.09.2013р. за № 1646/24178 (надалі Порядок №458).
У п. 1 розділу ІІ Порядку №458 закріплено, що взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону № 755, здійснюється органом доходів і зборів за місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органом доходів і зборів.
Датою взяття на облік як платника єдиного внеску є дата внесення органом доходів і зборів запису щодо такого платника до реєстру страхувальників (абз 2 п. 3 Порядку №458).
Пунктом 4 розділу II Порядку №458 визначено, що дані про взяття на облік платників єдиного внеску в порядку взаємного обміну інформацією передаються державному реєстратору в день взяття їх на облік за місцезнаходженням чи місцем проживання із зазначенням: дати взяття на облік, найменування та коду за ЄДРПОУ органу доходів і зборів, в якому такого платника ЄСВ взято на облік, класу професійного ризику виробництва єдиного внеску за основним видом його діяльності, реєстраційного номера платника єдиного внеску.
Відповідно до пункту 5 розділу II Порядку №458 взяття на облік юридичних осіб, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, як платників єдиного внеску, підтверджується випискою з ЄДР, яка надається у порядку, визначену Законом N° 755.
Згідно з норм п.1, 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним, органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Отже, виходячи з наведених правових норм, встановлений загальний порядок взяття на облік платників єдиного внеску - на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Згідно з витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 18.10.2013 року, 25.10.2013 року, 05.11.2013 року у розділі «Відомості, отримані у порядку взаємного обміну інформацією з відомчих реєстрів органів статистики, Міндоходів, Пенсійного фонду України» зазначено: «дата та номер запису про взяття та зняття з обліку, назва та ідентифікаційні коди органів статистики, Міндоходів, Пенсійного фонду України, в яких юридична особа перебуває на обліку: 04.02.2004, 24457056, Управління ПФУ в Сімферопольському райні АР Крим (дані про взяття на облік як платника єдиного внеску)».
Та тільки станом на 13.11.2013 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесені відомості про реєстрацію позивача платником єдиного внеску в Центральному офісі. При цьому змінився реєстраційний номер про взяття на облік платника єдиного внеску на 38716554.
Отже, тільки з 13.11.2013 згідно із відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач перебуває на обліку як платник єдиного внеску в Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників.
Суд вважає неспроможними доводи представника відповідача, що позивач взятий на облік в органах доходів і зборів як великий платник податків та перебуває на обліку (за основним місцем обліку) в Центральному офісі з обслуговування великих платників, оскільки у спірних правовідносинах мова йде про реєстрацію та взяття на облік платника єдиного внеску. Тому посилання представника відповідача на вимоги Податкового кодексу України щодо порядку перебування на податковому обліку великих платників податків суд вважає безпідставними.
Відповідно до абзацу 2 п.4 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України від 04.07.2013 № 406 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Порядком № 458 визначено, що Міністерство доходів і зборів України оприлюднює на власному офіційному веб-порталі дані з реєстру страхувальників про взяття на облік платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.
Разом з тим, не на час проведення оплати єдиного внеску за вересень 2013 р., не на час розгляду справи будь-які відомості щодо внесення позивача до зазначеного реєстру страхувальників за даними офіційного веб-сайту Міністерства доходів і зборів України відсутні.
Відповідачем не надано належних доказів на підтвердження оприлюднення даних з реєстру страхувальників про взяття на облік платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва на сайті Міністерства доходів і зборів України 02.10.2013.
Суд зауважує, що відсутність необхідності для платників єдиного внеску, які до 30.09.2013 обліковувались у Пенсійному фонді, з 01.10.2013 проходження загальної процедури взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів, не свідчить, на думку суду, про обізнаність позивача про знаходження на обліку як платника єдиного внеску в Міжрегіональному головному управлінні Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників, оскільки, як було зазначено вище, така реєстрація здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Між тим, відомості щодо реєстрації позивача як платника єдиного внеску були внесені до реєстру тільки 13.11.2013. При цьому, до 13.11.2013 за даними Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач перебував на обліку територіального органу Пенсійного фонду України як платник єдиного внеску за своїм місцезнаходженням.
Таким чином, станом на час проведення оплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2013 р. згідно із платіжних доручень від 04.10.2013 позивачем сплачені вказані суми у відповідності та в строки, встановлені нормами діючого законодавства, та згідно з відомостями, зазначеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, на відповідний розрахунковий рахунок територіального органу Міністерства доходів і зборів України за місцезнаходженням позивача.
Окрім того, варто зазначити, що позивач у зв'язку з існуючою невизначеністю («до дати перетворення - 13.11.2013 року, ТОВ «Кримтеплоелектроцентраль», відповідно до реєстраційної справи, було зареєстровано по Сімферопольському району (смт. Молодіжне, вул. Кримська, 7) та за основним місцем обліку платника єдиного внеску знаходилось в Управлінні ПФУ в Сімферопольському районі АРК, а на податковому обліку - у Міжрегіональному ГУ Міндоходів - ЦО з обслуговування великих платників (м. Київ), 09.10.2013 та, повторно, 18.10.2013 письмово звернувся до відповідача за податковою консультацією, у яких поставив питання щодо місця обліку позивача як платника єдиного внеску, порядку нарахування та сплати єдиного внеску та надання звітності, просив надати інформацію щодо включення до Реєстру страхувальників, з її підтвердженням. Разом з тим, відповідь отримано позивачем тільки 26.11.2013.
Тому, зважаючи на ті обставини, що податкові консультації на обидва запита позивача надані відповідачем лише 26.11.2013, а також зважаючи на існуючий обов'язок сплати єдиного внеску та надання відповідної звітності, позивач протягом жовтня 2013 року справляв платежі з єдиного внеску на розрахункові рахунки органу доходів і зборів за місцем реєстрації (місцезнаходженням) підприємства за основним місцем обліку платника єдиного внеску, що цілком відповідає приписам Закону №2464 та Порядку 458.
Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини, беручи до уваги наведені приписи правових норм, якими врегульовані спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправною та скасування вимоги від 04.11.2013 року № Ю-7.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Міжрегіональне ГУ Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків вчинити певні дії, а саме: внести зміни до картки особового рахунку платника єдиного внеску - ПАТ «Кримтеплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ 32417960), шляхом виключення з картки особового рахунку суми боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску у розмірі 346366,56 грн. як неправомірно нараховану, суд зазначає наступне.
Відповідно до письмових пояснень третьої особи здійснені позивачем платежі в оплату єдиного внеску за вересень 2013 р. на підставі платіжних доручень: № 7603 від 04.10.2013 на суму 182500,00 грн., № 7616 від 04.10.2013 на суму 195000,00 грн., № 7635 від 04.10.2013 на суму 262000,00 грн., № 7647 від 04.10.2013 на суму 18000,00 грн., №7660 від 04.10.2013 на суму 110000,00 грн. (одержувач Сімферопольська об`єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів в АР Крим, призначення: єдиний внесок за вересень 2013р.) обліковуються в Сімферопольській об`єднаній державній податковій інспекції ГУ Міндоходів в АР Крим як «платежі до вияснення».
Загальним нормативно-правовим актом, яким на час розгляду справи врегульовано порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби, є Наказ Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 № 276 про затвердження Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі - Інструкція № 276).
Відповідно до п. 1.3 Інструкції № 276 оперативний облік платежів, що надходять до бюджету, ведеться підрозділом адміністрування облікових показників та звітності органу державної податкової служби відповідно до порядку, установленого для справляння платежів до бюджету.
Проведення операцій в особових рахунках платників здійснюється в хронологічному порядку (п.1.6 Інструкції № 276).
Згідно з п. 3.1 Інструкції № 276 з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Пунктом 2.1 Інструкції №276 встановлено, що органи державної податкової служби для ведення оперативного обліку платежів, що надходять до бюджету, одержують відповідні документи від органів Державного казначейства України та інших установ згідно з чинними порядками передачі інформації.
Відповідно до п. 2.3 Інструкції №276 органи державної податкової служби на обласному та районному рівнях одержують від відповідних органів Державного казначейства України: відомості про зарахування та повернення коштів з аналітичних рахунків за доходами та з рахунків, на які зараховуються кошти, що надійдуть у національній валюті на погашення заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками, у вигляді технологічного файла; звіти про виконання державного та місцевих бюджетів за доходами в розрізі районних відділень за видами надходжень в електронному вигляді; відомість N 2 розподілу платежів до бюджету, які надійшли на рахунок 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами", в електронному вигляді або її паперову копію; відомість розподілу платежів між рівнями місцевого бюджету, які надійшли на аналітичні рахунки 3321 "Кошти, які підлягають розподілу між рівнями бюджету", в електронному вигляді або її паперову копію; відомість N 2м розподілу платежів до бюджету, які надійшли на рахунок 3411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету, що підлягають розподілу", в електронному вигляді або її паперову копію; відомість розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи місцевого бюджету, які надійшли на аналітичні рахунки 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу", в електронному вигляді або її паперову копію; виписки з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.
Облік надходжень платежів до бюджету визначений у розділі 5 Інструкції №276.
Так, згідно з п. 5.1 Інструкції №276 для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників з бюджетом за податками, зборами (обов'язковими платежами) органи державної податкової служби провадять оперативний облік надходжень платежів згідно з кодами бюджетної класифікації за доходами на підставі документів, перелічених у розділі 2 цієї Інструкції.
Пунктом 5.3 Інструкції №276 передбачено, що дані про надходження платежів до бюджету відображаються органом державної податкової служби в особових рахунках платників і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державного казначейства України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.
Отже, виходячи з наведених правових норм, дані про надходження відповідних платежів до бюджету відображаються в особових рахунках на підставі отриманих від органів Державного казначейства України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів.
Тому, беручи до уваги, що здійснені позивачем платежі в оплату єдиного внеску за вересень 2013 року на підставі платіжних доручень від 04.10.2013 зараховані на відповідний розрахунковий рахунок Сімферопольської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в АР Крим та обліковуються за даними останньої як «платежі до вияснення», на даний час без відповідного зарахування вказаних платежів на рахунок, відкритий Міжрегіональним ГУ Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків, відсутні підстави для задоволення адміністративного позову в частині зобов'язання Міжрегіональне ГУ Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків внести зміни до картки особового рахунку платника єдиного внеску - ПАТ «Кримтеплоелектроцентраль» (код ЄДРПОУ 32417960), шляхом виключення з картки особового рахунку суми боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску у розмірі 346366,56 грн.
Отже, дослідивши матеріали справи, суд дійшов в висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.
Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 КАС України).
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Під час судового засідання, яке відбулось 11.02.2014, були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАСУ постанову складено у повному обсязі 14.02.2014.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправною та скасувати вимогу Міжрегіонального Головного Управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків від 04.11.2013 року №Ю-7.
3. В інший частині в задоволенні адміністративного позову відмовити.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Кримтеплоелектроцентраль" (ЄДРПОУ 32417960) сплачений судовий збір у сумі 458,80 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Г.Л.Тоскіна