233 233/974/14-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2014 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
у складі:
головуючого судді Мартишева Т. О. ,
при секретарі Круговій Ю.С.,
за участю:
позивача -
представника відповідача -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Костянтинівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
В С Т А Н О В И В:
4 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом до відповідача - УСЗН Костянтинівської міської ради, про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зазначивши, що є батьком малолітньої дитини - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в УСЗН Костянтинівської міської ради та отримує державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як незастрахована особа згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в розмірі 130 грн., з чим не згоден. Оскільки положеннями Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», про бюджети на 2012-2013 роки, ні положеннями інших законодавчих актів не встановлювався на 2011-2013 роки інший, ніж у Законах № 2811-ХІІ « Про державну допомогу сімям з дітьми та № 2240-111 розмір допомоги, а дії Законів про бюджет діяли, відповідно, лише у 2009 та 2010 роках, спірні правовідносини з 01.01.2011 року регулюються Законами № 2811-ХІІ та № 2240-111, а положення Постанови КМУ № 1751 в 27 грудня 2001 році в тій частині, в якій воно суперечить названим законам, застосовуватися не може. Вважає, що з 01 січня 2011 року у відповідача виник обов'язок здійснювати виплату державної допомоги в розмірах, передбачених ст. 15 Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Просив визнати неправомірними дії відповідача по призначенню, нарахуванню та виплаті не у повному обсязі щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку за період з 1 серпня 2013 року по 31 січня 2014 року та зобов'язати відповідача здійснити перерахування вказаної допомоги за період з 1 серпня 2013 року по 31 січня 2014 року згідно ст. 15 Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» з врахуванням фактично виплачених сум та підвищення виплат відповідно до прожиткового мінімуму.
Під час розгляду справи встановлено, що провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УСЗН Костянтинівської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відкрите з порушенням строку звернення до суду.
Згідно ст. 107 КАС України, адміністративний позов повинен бути поданий у строк, установлений законом.
Відповідно до ст. 99 КАС України, для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.
Як вбачається з позовної заяви, позивачка просить визнати дії УСЗН Костянтинівської міської ради неправомірними та стягнути з відповідача на її користь суму недоотриманої щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01 травня 2013 року по 31 жовтня 2013 року, тоді як звернулася до суду із адміністративним позовом 5 листопада 2013 року.
Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України № 1425/11/13-10 від 13 жовтня 2010 року у разі, якщо провадження у справі було помилково відкрито за адміністративним позовом, поданим із порушенням строку звернення до суду, питання про поновлення якого судом не вирішувалося, і про пропуск строку стало відомо у ході розгляду справи, суд перевіряє поважність причин пропуску строку на звернення до суду і в разі визнання їх неповажними залишає позов без розгляду.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи, що позивачка звернулася до суду з даним адміністративним позовом 4 лютого 2014 року, тобто з порушенням строку звернення до суду, передбаченого ст. 99 КАС України, з заявою про поновлення строку звернення до суду позивач не звертався та підстав для визнання поважними причин його пропуску не вбачається, суд вважає за необхідне позовні вимоги ОСОБА_1 до УСЗН Костянтинівської міської ради в частині визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період часу з 1 серпня 2013 року по 3 серпня 2013 року включно залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період часу з 1 серпня 2013 року по 3 серпня 2013 року включно - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя