Постанова № 37182607, 17.02.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2014
Номер справи
820/508/14
Номер документу
37182607
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

17 лютого 2014 р. Справа № 820/508/14

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова до Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова (надалі за текстом - УПФУ в Дзержинському р-ні м. Харкова, позивач) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (надалі за текстом - "УкрНДІЕП", відповідач), в якому просить суд: стягнути з Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем суму заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має науковий працівник, на користь Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова в розмірі 27044,74 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Український науково-дослідний інститут екологічних проблем не сплатив за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року суму заборгованості по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових працівників в сумі 27044,74 грн., що має бути сплачена.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 17.02.2014 року подав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження без участі представника.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 17.02.2014 року подав клопотання про слухання справи без участі представника. Крім того представник відповідача просив відмовити у задоволені позову, посилаючись на заперечення, відповідно до яких зазначено, що Український науково-дослідний інститут екологічних проблем є установою, що фінансується з бюджету, а тому відповідно до ч. 8 ст. 24 Закону України «Про науково-технічну діяльність» різниця між сумою пенсії, призначеної за цим законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету.

Згідно п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.

Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України зазначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження, а не прибуття в судове засідання належним чином повідомленого представника позивача та представника відповідача не є перешкодою для розгляду адміністративної справи.

Суд, дослідивши матеріали справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Згідно з матеріалами справи, в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем працювали особи, яким було призначено наукову пенсію згідно ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" №1977-XII вiд 13.12.1991 року, а саме: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_46, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45.

Відповідно до ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" №1977-XII вiд 13.12.1991 року різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Згідно п. 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Отже, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем зобов'язаний компенсувати різницю виплачених працівникам установи наукових пенсій.

УПФУ в Дзержинському районі м. Харкова було направлено відповідачу повідомлення про фінансування різниці виплаченої наукової пенсії за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року на загальну суму 27044,74 грн. Повідомлення отримані відповідачем та не оскаржені.

Сума визначена відповідачу до сплати не сплачена та не оскаржена.

Що стосується заперечень відповідача, стосовно того, що НДУ "Український науково-дослідний інститут екологічних проблем" є установою, що фінансується з бюджету, а тому відповідно до ч.8 ст. 24 ЗУ "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має науковий працівник, фінансується, для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних установ, організацій та вищих навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету суд з ними не погоджується, оскільки на момент виникнення боргу Український науково-дослідний інститут екологічних проблем не був державною установою, та не фінансування з державного бюджету, а отже зобов'язаний компенсувати різницю виплачених працівникам установи наукових пенсій, що підтверджується статутом УкрНДІЕП, затвердженого 09.01.2014 року № 2 та розрахунком заборгованості за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року (а.с. 5).

Таким чином, позовні вимоги про стягнення заборгованості по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових працівників за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року в розмірі 27044,74 грн. є правомірними та обґрунтованими.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 10, 41, 128, 94158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст.185, ст. 186 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова до Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем про стягнення заборгованості- задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (код ЄДРПОУ 31632138) суму заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має науковий працівник, на користь Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 22655247) в розмірі 27044 (двадцять сім тисяч сорок чотири) гривні 74 коп..

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Супрун Ю.О.