ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 лютого 2014 року м. Київ № 826/1819/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Савченко А.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Акціонерного товариства відкритого типу «Корсунь-Шевченківське виробниче об'єднання «Райагропроммеханізація»до Голови національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тевелєва Дмитра Михайловича Директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Жупаненко Віктора Миколайовичапровизнання протиправними та скасування рішення і постанов, ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство відкритого типу «Корсунь-Шевченківське виробниче об'єднання «Райагропроммеханізація» (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Голови національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тевелєва Дмитра Михайловича (далі по тексту - відповідач 1) та Директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Жупаненко Віктора Миколайовича (далі по тексту - відповідач 2), в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення відповідача 1 від 24 січня 2014 року за №14/02/1272/НК, а також постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №3417-ЦД-4-Е, №3418-ЦД-4-Е та №3419-ЦД-4-Е від 11.12.2013р.
Розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства відкритого типу «Корсунь-Шевченківське виробниче об'єднання «Райагропроммеханізація» разом з доданими до неї матеріалами, суд звертає увагу на наступне.
Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», яким чітко встановлені ставки судового збору.
Відповідно до статті 4 названого Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено у 2014 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 01 січня - на рівні 1 218,00 грн.
Частина третя статті 4 Закону України «Про судовий збір» вказує, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, в даному випадку ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1 720,50 грн. (1 147,00 грн. х 1,5) та не більше 4 588,00 грн. (1 147,00 х 4), а під час подання адміністративного позову майнового характеру позивач має сплатити 10 відсотків розміру вказаної ставки судового збору, але не менше 172,05 грн. (1 720,50 х 10%) та не більше 458,80 грн. (4 588,00 грн. х 10%).
Як вбачається з позовної заяви, в прохальній частині позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення, прийняте за результатами розгляду скарг позивача, а також постанови, якими на нього накладено санкції за правопорушення на ринку цінних паперів на загальну суму 408000,00 грн.
Позивачем надано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 73,08 грн. Проте, зазначена сума не відповідає вимогам щодо розміру судового збору, встановленого зазначеними вище нормами.
При цьому, суд звертає увагу на те, що за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Отже, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про накладення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій.
Аналогічна правова позиція викладена в листі Вищого адміністративного суду міста Києва № 165/11/13-12 від 18.01.2012р., а також в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 21 листопада 2013 року по справі №826/15092/13-а.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті позивачем у 3 денний строк з дня отримання ухвали, шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/1819/14-а від 13 лютого 2014 року) квитанції про сплату судового збору за наступними реквізитами: р/р 31218206784007, отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача: 38004897, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Згідно з частиною 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Акціонерного товариства відкритого типу «Корсунь-Шевченківське виробниче об'єднання «Райагропроммеханізація» без руху.
2. Встановити позивачу 3 денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.І. Савченко