Постанова № 37143791, 29.01.2014, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2014
Номер справи
801/9322/13-а
Номер документу
37143791
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Постанова

Іменем України

Справа № 801/9322/13-а

29.01.14 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Омельченка В. А.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Дадінської Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 801/9322/13-а за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м.Алушті Головного управління Міндоходів в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Котарева Г.М. ) від 07.11.13

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова фірма "Віта" (вул. Горького, буд.15, м.Алушта, Автономна Республіка Крим,98500)

до Державної податкової інспекції у м.Алушті Головного управління Міндоходів в АР Крим (вул. Леніна, 22 А, м.Алушта, Автономна Республіка Крим,98500)

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.08.13р. №0001862202 та № 0001872202,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.11.13 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова фірма "Віта" до Державної податкової інспекції у м.Алушті Головного управління Міндоходів в АР Крим про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.08.13р. №0001862202 та № 0001872202 задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м.Алушта Головного управління Міндоходів в АР Крим від 21.08.13р. № 0001872202 про застосування фінансових санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова фірма "Віта" у розмірі 6800,00грн.

В іншій частині позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто з Державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова фірма "Віта" (98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Горького, 15, і.н. 22318211) шляхом безспірного списання з рахунків Державної податкової інспекції у м. Алушта Головного управління Міндоходів в АР Крим 107,45грн. судових витрат.

Не погодившись з даною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.11.13 та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, апелянт посилається на те, що в ході проведення перевірки ТОВ "Торгова фірма "Віта" були встановлені порушення, які виразились у здійсненні реалізації алкогольних напоїв на розлив підприємством, що не є закладом громадського харчування та незнаходженні торгового патенту у відритому та доступному для огляду місці, у зв'язку із чим до позивача були застосовані штрафні (фінансові) санкції, шляхом винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2014 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м.Алушті Головного управління Міндоходів в АР Крим.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Судом першої інстанції встановлено, що 01.03.1995р. державним реєстратором Виконавчого комітету Алуштинської міської ради АР Крим позивач зареєстрований у якості юридичної особи (а.с. 57).

Посадовими особами відповідача 08.08.13р., було проведено фактичну перевірку за господарської одиниці - кафе "Старе місто", розташованого за адресою: м. Алушта, вул. Горького, 15.

За результатами перевірок був складений акт від 08.08.13р. №0201/01/01/22/22318211, в якому зафіксовані порушення п. 7, 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", п.п. 267.6.1-267.6.3 п. 267.6 ст. 267 ПК України (а.с. 9).

На підставі акту перевірки від 08.08.13р. №0201/01/01/22/22318211 ДПІ у м. Алушта ГУ Міндоходів в АР Крим 21.08.13р. були прийняті податкове повідомлення-рішення №0001862202 на суму 459,00грн. (а.с. 7) та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001872202 на суму 6800,00грн. (а.с. 8).

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Підставою для винесення рішення було встановлення відповідачем порушення позивачем ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", що виразилось у здійсненні реалізації алкогольних напоїв на розлив підприємством, що не є закладом громадського харчування.

Наказом Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України від 24.07.02р. №619, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.08.02р. за №680/6968 затверджені Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства (далі - Правила).

Відповідно до п. 1.4 Правил суб'єктами господарської діяльності здійснюється діяльність у сфері ресторанного господарства після їх державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Роздрібна торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюється суб'єктами господарської діяльності за наявності відповідних ліцензій.

10.01.13р. ТОВ "Торгова фірма "Віта" отримано ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями серії АЕ №154127, із зазначенням місця торгівлі: м. Алушта, вул. Горького, 15, кафе "Старе місто", яка сплачена у періодах з 19.01.13р. по 19.04.13р., з 19.04.13р. по 19.07.13р., з 19.07.13р. по 19.10.13р. (а.с. 11-12).

Також позивач має торговий патент на право здійснення підприємницької діяльності у сфері громадського харчування серії ТПБ №670249, строком дії з 01.04.11р. по 31.03.16р. (а.с. 13).

Відповідно до Довідки з ЄДРПОУ видами діяльності ТОВ "Торгова фірма "Віта" є:

47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виродами;

46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;

47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах;

47.26 Роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах;

55.10 Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (а.с. 57).

Згідно з абз. 1 п. 1.5 Правил заклади (підприємства) ресторанного господарства поділяються за типами: фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, а ресторани та бари - також на класи (перший, вищий, люкс).

Абзацом 3 пункту 1.6 Правил встановлено, що відкриття закладу (підприємства) ресторанного господарства узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.

Згідно з протоколом від 02.10.12р. №905 та висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 03.10.12р. №05.03.02-04/96688, об'єкт експертизи - кафе "Старе місто", розташоване за адресою: м. Алушта, вул. Горького, 15, власником якого є ТОВ "Торгова фірма "Віта", відповідає встановленим медичним критеріям безпеки/показникам, та володіє необхідними умовами використання/застосування, зберігання, транспортування, утилізації та знищення. Зазначений висновок дійсний до 02.10.14р. (а.с. 15-16).

Пунктом 2.1 Правил встановлено, що суб'єктами господарської діяльності у сфері ресторанного господарства здійснюється діяльність згідно з асортиментом продукції, затвердженим відповідно до типу та класу даного закладу (підприємства) керівником підприємства, а також забезпечується наявність продукції, зазначеної у меню, прейскуранті.

В матеріалах справи є асортиментний мінімум продуктів харчування, що реалізуються ТОВ "Торгова фірма "Віта" в кафе "Старе місто", що розташоване за адресою: м. Алушта, вул. Горького, 15, який узгоджений із Головним державним санітарним лікарем м. Алушта 03.10.12р. (а.с. 14).

Відповідно до п. 2.2 Правил суб'єкти господарської діяльності при виготовленні продукції власного виробництва повинні додержуватися технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їх взаємозаміна, режим холодного й теплового оброблення сировини тощо), визначених нормативною документацією (збірниками рецептур страв, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затвердженими в установленому порядку, державними стандартами, технічними умовами, а також Санітарними правилами).

Суб'єкти господарської діяльності при користуванні збірниками рецептур страв та кулінарних виробів мають право:

заміняти (виключати) у рецептурах відсутні види продовольчої сировини та харчових продуктів (крім основних складників страви) або додатково включати їх у необхідних кількостях, не погіршуючи смакових властивостей страв (виробів), при цьому не допускати порушення Санітарних правил, технологічного режиму виробництва продукції, погіршення споживних властивостей та якості страв (виробів). Зміни до рецептур в обов'язковому порядку вносяться в технологічні і калькуляційні карти;

з урахуванням попиту споживачів змінювати норми відпускання страв (виробів), у тому числі соусів та гарнірів, там, де дозволяє технологія приготування.

Суб'єкти господарської діяльності можуть самостійно розробляти та затверджувати фірмові страви та вироби з урахуванням вимог нормативно-правових актів.

В матеріалах справи знаходяться калькуляційні і технологічні карти страв власного виробництва ТОВ "Торгова фірма "Віта" (а.с. 62-79).

Згідно з п. 3.4 Правил у меню зазначається перелік страв, кулінарних, борошняних кондитерських, булочних виробів та напоїв власного виробництва, вихід і ціна однієї порції. У прейскуранті зазначається перелік алкогольних і безалкогольних напоїв, пива, тютюнових, кондитерських виробів та інших закупних товарів, маса, об'єм і ціна на відповідну одиницю продукту, крім того, для алкогольних напоїв - ємність пляшки, ціна за пляшку, за 50 та 100 мілілітрів.

Меню і прейскурант мають бути підписані керівником, бухгалтером (калькулятором) та матеріально-відповідальною особою (завідувач виробництва, бригадир, буфетник, бармен тощо) і скріплені печаткою суб'єкта господарської діяльності.

Позивачем надано меню кафе "Старе місто", що розташоване за адресою: м. Алушта, вул. Горького, 15, із зазначенням у ньому всіх страв і напоїв власного виробництва із вказанням виходу і ціни однієї порції, переліком алкогольних і безалкогольних напоїв, пива, тютюнових, кондитерських виробів та інших закупних товарів, де зазначена маса, об'єм і ціна на відповідну одиницю продукту, а також для алкогольних напоїв - ємність пляшки, ціна за пляшку, за 50 та 100 мілілітрів (а.с. 80-88).

За таких обставин, кафе "Старе місто", яке розташоване за адресою: м. Алушта, вул. Горького, 15, в якому здійснює діяльність позивач з реалізації алкогольної продукції на розлив, є закладом громадського харчування.

Щодо зауважень відповідача стосовно того, що в приміщенні кафе "Старе місто", що розташоване за адресою: м. Алушта, вул. Горького, 15, здійснюють господарську діяльність два суб'єкта господарювання - ТОВ "Торгова фірма "Віта" та фізична особа-підприємець ОСОБА_2, це не змінює статусу позивача, у зв'язку із чим, судова колегія приходить до висновку, що рішення про застосування фінансових санкцій від 21.08.13р. № 0001872202 на суму 6800,00грн. є протиправним і підлягає скасуванню.

При таких обставинах справи судова колегія не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення суду першої інстанції.

Але судова колегія вважає за необхідним змінити постанову суду першої інстанції в частині розподілу судових витрат у відповідності із положеннями статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалено на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Таким чином, понесені позивачем судові витрати суд присуджує на користь позивача з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 195, 197, 198, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Алушті Головного управління Міндоходів в АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.11.13 у справі № 801/9322/13-а змінити.

Викласти п. 4 резолютивної частини постанови в наступній редакції:

"Стягнути з Державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова фірма "Віта" (98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Горького, 15, і.н. 22318211) 107,45грн. судових витрат".

В іншій частині постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.11.13 у справі № 801/9322/13-а залишити без змін.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Постанову може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис Т.В. Дадінська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя В.А.Омельченко