8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 лютого 2014 рокуЛуганськСправа № 812/177/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 2386,27 грн. ,-
ВСТАНОВИВ:
14 січня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 2386,27 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований ВК Алчевської міської ради Луганської області про що свідчить Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
На податковому обліку відповідач перебуває в Алчевській ОДПІ з 06.09.2011, станом на 25.11.13 має податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 2386,27 грн., в т.ч. податкові зобов'язання -2377,55 грн., пеня - 8,72 грн.
Згідно заяви від 20.01.2012 ( вх..№ 2307/т) про застосування спрощеної системи оподаткування відповідачем обрана ставка єдиного податку 18,6 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати та 2 групу платника єдиного податку. Щомісячні авансові внески склали в 2012 році -199,58 грн.( мінімальна заробітна плата в 2012 році -1073 грн.* 18,6=199,58 грн.), в 2013 році -213,34 грн.( мінімальна заробітна плата в 2013 році -1147 грн.*18,6=213,34 грн.).
Безспірність податкового боргу та його наявність визначена та підтверджується наступними документами : довідкою Алчевської ОДПІ про суми податкового боргу , обліковою карткою платника податків, податковими повідомленнями - рішеннями.
Податковим органом направлено податкову вимогу від 26.01.2012 № 138, яка отримана відповідачем 16.08.2013 року.
Посилаючись на вимоги ст.ст.14, п.п.16.1.4. п. 16.1 ст.16 41, п.п.41.1.1. п.41.1 ст.41, 20.1.19 ст.20, п.293.1 ст.293 ПКУ просить стягнути з відповідача податковий борг з фізичних осіб у сумі 2386,27 грн.
В додаткових поясненнях до позовної заяви, наданих на адресу суду 12.02.2014 року, зазначив, відповідач сплачував єдиний податок частково, останній раз в липні 2012 року. Таким чином податковий борг у відповідача виник з липня 2012 року, тобто у третьому кварталі 2012 року. Протягом четвертого кварталу 2012 року та першого кварталу 2013 року податковий борг був не погашено, тому контролюючим органом було анульовано свідоцтво платника єдиного податку з 01.04.2013, про що повідомлено відповідача листом від 05.04.13 № 7336/171.
Для проведення звірки на виконання ухвали суду контролюючий орган Алчевської ОДПІ запрошувала ОСОБА_1 на 12.02.2014 року, але відповідач на звірку не з'явився.
Ухвалою суду від 13 лютого 2014 року вирішено розглядати справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п.п. 20.1.9 п.п.20.1 ст.20 ПКУ контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
Відповідач - ОСОБА_1, і.н. НОМЕР_1, перебуває на обліку як платник податків до Алчевської ОДПІ , що підтверджується довідкою від 06.09.2011 № 345/290/11 ( а.с.8,9,11).
Згідно поданої заяви про застосування спрощеної системи оподаткування ФОП -ОСОБА_1 перебуває на спрощеній системі оподаткування , обліку та звітності з 01 січня 2012 року, обрана ставка єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування -18,6 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати та група 2 .
Відповідно до п. 6.1 ст.6 ПКУ податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із п.п.14.1 156, 14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПКУ
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно п. 293.1 та 293.2 ст.293 ПКУ ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 13 ЗУ «Про державний бюджет на 2012 рік» від 22.12.2011 №4282 з 1 січня 2012 року установлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 1073 грн.
Статтею 8 ЗУ «Про державний бюджет на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515 з 01 січня 2013 року установлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі -1147 грн.
Рішеннями ВК Алчевської міської ради ( а.с.16-21) встановлені на 2012 рік та 2013 рік відповідно ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб.(а.с.10-11,12-13).
Згідно п. 293.6 ст.293 ПКУ у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
Пунктами 295.1 та 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Враховуючи вищевикладене, відповідач починаючи з 01.01.2012 щомісячно до 20 числа повинен був сплачувати по 199,58 грн. ( 1073 грн.*18,6), а починаючи з 01.01.13 по 213,34 грн.( 1147*18,6) єдиного податку.
Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Пунктами 59.4 та 59.5 ст.59 Податкового кодексу України визначено,що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
На виконання вищезазначених вимог відповідачу було направлено податкову вимогу від 26.01.2012 № 138, в якій визначено загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 26.01.2012 року - 154,76 грн. ( 199,58 грн-44,82 грн.( переплата).
Зазначена вимога отримана відповідачем ( а.с.14) та не оскаржена.
Згідно п.п.59.5 ст.59 ПКУ погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно зворотнього боку облікової картки ( а.с.5-7) за відповідачем за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 станом на час розгляду справи рахується заборгованість зі сплати податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб на загальну суму 2386,27 грн., в т.ч. недоїмка -2377,55 грн., пеня -8,72 грн.
Відповідно до п. 87.11. ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надав, у добровільному порядку податковий борг з єдиного податку не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 2386,27 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (і.н.НОМЕР_1) податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 2386,27 грн.(дві тисячі триста вісімдесят шість гривень 27 коп.) до бюджету , перерахувавши на р/р 31513970700027, код платежу 31513970700027 єдиний податок з фізичних осіб, одержувач УДКСУ у м.Алчевська, код 37907097, МФО 804013, банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя С.М. Чиркін