Ухвала суду № 37139389, 13.02.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2014
Номер справи
813/1221/14
Номер документу
37139389
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 лютого 2014 року № 813/1221/14

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Ростислав Миколайович перевірив матеріали позовної заяви Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області, в.о. головного державного санітарного лікаря Залізничного району м. Львова ОСОБА_1 до середньої загальноосвітньої школи № 67 м. Львова про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,

В С Т А Н О В И В:

12 лютого 2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області, в.о. головного державного санітарного лікаря Залізничного району м. Львова ОСОБА_1 до середньої загальноосвітньої школи № 67 м. Львова з вимогою тимчасово заборонити надання освітніх послуг у сфері загальної середньої освіти в середній загальноосвітній школі №67 м. Львова за адресою: м. Львів, вул. Сяйво, 18, до усунення порушень санітарного законодавства, вказаних у приписі Залізничного відділу ЛМУ ГУ ДСЕС у Львівській області від 20.09.2013 року №708/08-03.

До позовної заяви долучено заяву від 10.02.2014р. № 458/06 за підписом начальника Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за позовом Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області до середньої загальноосвітньої школи № 67 м. Львова у зв'язку з відсутністю затвердженого кошторису на 2014 рік.

Відповідно до вимог ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

У частині 3 статті 106 КАС України зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Згідно зі ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» місячний розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 року становить 1218 грн. Отже, судовий збір за подання даного позову становить 73,08 грн.

Позивач при зверненні до суду з даним позовом не сплатив судового збору на зазначену вище суму. Натомість Головне управління Держсанепідемслужби у Львівській області подало заяву про відстрочення сплати судового збору «у зв'язку з відсутністю кошторисних призначень». Суд звертає увагу на те, що заяву від 10.02.2014 року № 4226/06 подано Головним управлінням Держсанепідемслужби у Львівській області, а не позивачем, що свідчить про відсутність підстав для його розгляду. Крім того, в клопотанні не зазначено про причини відсутності коштів, а також немає інформації про те, коли такі кошти буде виділено. У заяві також не зазначено про строк, на який слід відстрочити сплату судового збору, що поряд з наведеним вище в цілому свідчить про відсутність обґрунтованих підстав для відстрочення сплати судового збору за подання цього позову.

Суд додатково повідомляє позивачу, що інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» (http://court.gov.uа), в розділі «реквізити для сплати судового збору». Такими реквізитами є наступні: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31217206784003, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: «судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище порталі є також можливість розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Відповідно до п. 2, п. 3 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі. Відповідно до частини 2 статті 50 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. У частині 7 статті 56 КАС України зазначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Суддя звертає увагу, що за даним позовом зазначено таке найменування позивача: «Залізничний відділ Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області, в.о. головного державного санітарного лікаря Залізничного району м. Львова ОСОБА_1».

Зі змісту даного позову однозначно не зрозуміло, хто є позивачем, оскільки у позовній заяві одночасно зазначено і державний орган, і його посадову особу (керівника). Заяву про відстрочення сплати судового збору подав ще інший суб'єкт владних повноважень. У зв'язку з цим суд вважає, що в даному позові необхідно уточнити позивача, тобто чітко зазначити його найменування, а якщо позивачі дво - вказати про це.

Щодо довіреності №5 від 05.02.2014 року, якою «Головне управління Держсанепідемслужби у Львівській області уповноважує в.о. начальника Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області головного державного санітарного лікаря Залізничного району м. Львова ОСОБА_1 бути позивачем і відповідачем в суді» суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 50 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно з ч. 1, ч. 3, ч. 7 ст. 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Згідно з ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Особливістю суб'єктів владних повноважень як позивачів у справі є те, що в силу положень ч. 3 ст. 6 КАС України вони мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Отже, процесуальний статус позивача та відповідача в адміністративному процесі визначає Кодекс адміністративного судочинства України. Набуття такого статусу не передбачає видачі довіреності чи іншого документа. Необхідною умовою є наявність в особи, яка звернулася до адміністративного суду з письмовою позовною заявою, адміністративної процесуальної дієздатності.

У зв'язку з наведеним вище, долучена до позовної заяви довіреність від 05.02.2014 року не надає процесуального статусу позивача, в даному випадку, посадовій особі Залізничного відділу ЛМУ ГУ Держсанепідемслужби у Львівській області ОСОБА_1 Якщо названа посадова особа звертається до суду від імені державного органу як його керівник, то до позовної заяви потрібно долучити документ, який підтверджує займану посаду і обсяг повноважень на такій посаді. Якщо ОСОБА_1 звертається до суду як посадова особа, він повинен викласти у позовній заяві відомості про те, яким нормативним актом передбачено його повновадження на звернення до суду.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 165 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

у задоволенні заяви Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області від 10.02.2014р. № 458/06 відмовити.

позовну заяву «Залізничного відділу Львівського міського управління Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області, Головного державного санітарного лікаря Залізничного району м. Львова ОСОБА_1» залишити без руху.

Особі, яка звернулася з позовною заявою усунути недоліки позовної заяви шляхом подання канцелярії суду в строк до 27 лютого 2014 року включно:

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру в сумі 73,08 грн.;

- письмового уточнення до позовної заяви, в якому зазначити повне найменування позивача (або вказати про наявність двох позивачів) за даним позовом (з урахуванням зауважень, викладених у мотивувальні частині цієї ухвали).

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Суддя Москаль Р.М.