ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
10 лютого 2014 рокум. Ужгород№ 807/110/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про повернення коштів , -
В С Т А Н О В И В:
Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про повернення коштів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 26 червня 2006 року відповідачу було надано статус безробітного відповідно до ЗУ " Про зайнятість населення". Однак згідно Акту розслідування страхових випадків, відповідач перебувала у трудових відносинах ПП " СМІО" з 01.08.2006 по 01.08.2007 р. Згідно з вищенаведеного позивач вказує, що відповідач зобов'язаний повернути позивачу незаконно отримані кошти ним за період перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості ,а саме з 01.08.2006 р. по 31.07.2007 р. у сумі 3468,55 грн.
На даний час відповідач кошти не повернув. Наказ від 02.12.2013 року про повернення коштів відповідачка отримала 03.12.2013 року. В місячний строк встановлений ч. 5 ст. 99 КАСУ відповідачка не оскаржила рішення позивача про повернення коштів.
Ухвалою суду від 14 січня 2014 року прийнято рішення про проведення розгляду справи в порядку скороченого провадження, у відповідності до ст. 183 -2 КАС України.
Як вбачається з копії реєстру поштових відправлень відповідачу копія ухвали про відкриття провадження в порядку скороченого провадження. була направлена 16 січня 2014 року. Згідно ч.11 статті 35 КАСУ у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до п.3 ч.5 ст. 183-2 КАСУ справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку передбаченого ч.3 цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Станом на 10 лютого 2014 року відповідачка не надала суду ніяких заяв , ні заперечень.
Вивчивши матеріали позову, суддя приходить до висновку про можливість розгляду даної справи в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання на підставі п.4 ч.1 ст.183-2 КАСУ, якою встановлено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, як ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим кодексом строк оскарження.
Як вбачається з матеріалів справи 15 червня 2006 року громадянка ОСОБА_1 була зареєстрована в Ужгородському міському центрі зайнятості у пошуках роботи ( а.с. 7).
22 червня 2006 року громадянці ОСОБА_1 було надано статус безробітного на підставі її письмової заяви, у якій вона зазначила про нездійснення нею підприємницької та іншої трудової діяльності ( а.с.8).
25 вересня 2013 року Ужгородському міському центрі зайнятості отримав Лист від Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області «Про надання інформації» від 24.09.2013 р. за № 13625/04, в якому зазначено, що при призначенні пенсії гр. ОСОБА_1, виявлено співпадіння періодів отримання допомоги по безробіттю з 22.06.2006р. по 11.10.2006; з 26.10.2006р. по 06.01.2007р.; з 21.01.2007р. по 17.06.2007р. з періодом роботи в приватному підприємстві «СМІО» з 01.08.2006 по 31.07.2007р.( а.с. 9).
Згідно Акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «« Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 12.11.2013 року за № 341, громадянка ОСОБА_1 перебувала в трудових відносинах з ПП«СМІО» з 01.08.2006 р. по 01.08.2007р., згідно наказу ПП «СМІО» про прийняття на роботу від 01.08.2006р. № 62-«О» та наказу ПП «СМІО» про звільнення з роботи від 01.08.2007р. №57-«О» ( а.с.10-12).
Згідно вищевикладеного, Відповідач зобов'язаний повернути Позивачу незаконно отримані кошти ним за період перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості, а саме: за період перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості з 01.08.2006р. по 31.07.2007 р. у сумі - 3 468,55 грн. ( Три тисячі чотириста шістдесят вісім грн. 55 коп.) ( а.с.13).
02 грудня 2013 року Відповідачу було направлено лист - повідомлення про відшкодування незаконно отриманих коштів від 02.12.2013р. за № 2871, в якому зазначено, що кошти в сумі - 3 468,55 грн. ( Три тисячі чотириста шістдесят вісім грн. 55 коп.), що підлягають поверненню повинні бути перераховані протягом 15 календарних днів від дня отримання повідомлення за реквізитами: Ужгородський міський центр зайнятості, код 20448369, р/р 37171974900002 ГУДКСУ в Закарпатській обл., код платежу 50040400, МФО
812016.( а.с. 14)
03 грудня 2013 року Відповідач отримала лист - повідомлення про відшкодування незаконно отриманих коштів від 02.12.2013р. за № 2871 ( а.с. 15).
На даний час Відповідач кошти не повернув.
Відповідно до частин 2, 3 ст.36 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності», затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.1Ь2000 року № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі, встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Згідно з статтею 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до пп.18 п.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору звільняються - Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального захисту інвалідів і його відділення.
Оскільки Ужгородський міський центр зайнятості та Закарпатський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, то підпадає під вимоги до пп.18 п.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» і звільняється від сплати судового збору.
З'ясувавши повно та всебічно обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
Відповідно до абз.1 ч.1 ст. 256 КАСУ Постанова суду прийнята у порядку скороченого провадження підлягає до негайного виконання.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163, 183-2, ч. і ст. 256 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про повернення коштів - задовольнити повністю.
2.Стягнути з громадянки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) незаконно отримано допомогу по безробіттю у сумі - 3 468,55 грн. ( три тисячі чотириста шістдесят вісім грн. 55 коп.) та перерахувати їх за реквізитами: Ужгородський міський центр зайнятості, код 20448369, р/р 37171974900002 ГУДКСУ в Закарпатській обл., код платежу 50040400, МФО 812016.
3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
4. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.
СуддяЗ.Б. Плеханова