ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/308/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Сич С.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі , Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
21 січня 2014 року Перший заступник прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" /надалі - відповідач/ про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за вчинені відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів, зафіксовані у актах № 59-ПО-1-Е від 18.07.2013 року, № 60-ПО-1-Е від 18.07.2013 року, № 61-ПО-1-Е від 18.07.2013 року, за результатами розгляду справ про порушення на ринку цінних паперів винесено постанови про накладення санкцій № 62-ПО-1-Е від 26.07.2013, № 63-ПО-1-Е від 26.07.2013, № 64-ПО-1-Е від 26.07.2013 року в загальній сумі 5100 грн. Відповідач добровільно не сплатив суму штрафних санкцій, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Конверт з копією ухвали про відкриття скороченого провадження, направлений на адресу відповідача, що внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, повернувся до суду із відміткою поштової організації від 29.01.2014 року "підприємство не працює".
З огляду на положення абзацу 2 частини 3 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, копія ухвали про відкриття скороченого провадження вважається врученою відповідачу.
У строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, заперечень проти позову відповідачем до суду не подано.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Матеріалами справи підтверджено, що 09.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1239 від 11.09.2012 року "Про надання повноважень уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку посадовим особам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 02/905 від 09.07.2013 року, якою порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" та зобов'язано керівника або уповноваженого представника з'явитися для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень 18 липня 2013 року /а.с. 11/.
Із письмових пояснень представника позивача встановлено, що дана постанова направлена на адресу відповідача 09.07.2013 року, проте повернута поштовою організацією з відміткою "приміщення зачинено" /а.с. 43, 46/.
18.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1239 від 11.09.2012 року у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №59-ПО-Е від 18.07.2013 року /а.с.12/, у якому зафіксовано, що ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" не розмістило регулярну річну інформацію за 2012 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії (стрічці новин), що є порушенням вимог пункту 1 глави 1 розділу V та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364.
18.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 02/975, якою розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 26.07.2013 року та постановлено направити відповідачу примірник акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 59-ПО-1-Е від 18.07.2013 року /а.с. 13/.
Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 59-ПО-1-Е від 18.07.2013 року та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 02/975 від 18.07.2013 року направлені відповідачу рекомендованим листом 18.07.2012 року, який повернуто поштовою організацією з відміткою "приміщення зачинено" /а.с. 45/.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Уповноваженою особою Комісії винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 62-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, якою за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів на ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. /а.с. 14/.
Із письмових пояснень представника позивача встановлено, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 62-ПО-1-Е від 26.07.2013 року направлена на адресу відповідача рекомендованим листом 26.07.2013 року, який повернуто поштовою організацією з відміткою 31.07.2013 року "організація зачинена, не працює" /а.с. 43, 47/.
Судом встановлено, що 09.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1239 від 11.09.2012 року "Про надання повноважень уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку посадовим особам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 02/906 від 09.07.2013 року, якою порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" та зобов'язано керівника або уповноваженого представника з'явитися для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень 18 липня 2013 року /а.с. 15/.
Із письмових пояснень представника позивача встановлено, що дана постанова направлена на адресу відповідача 09.07.2013 року, проте повернута поштовою організацією з відміткою "приміщення зачинено" /а.с. 43, 46/.
18.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1239 від 11.09.2012 року у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №60-ПО-Е від 18.07.2013 року /а.с.16/, у якому зафіксовано, що ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" не опублікувало регулярну річну інформацію за 2012 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є порушенням вимог пункту 1 глави 1 розділу V та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364.
18.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 02/976, якою розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 26.07.2013 року та постановлено направити відповідачу примірник акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 60-ПО-1-Е від 18.07.2013 року /а.с. 17/.
Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 60-ПО-1-Е від 18.07.2013 року та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 02/976 від 18.07.2013 року направлені відповідачу рекомендованим листом 18.07.2012 року, який повернуто відправнику поштовою організацією з відміткою "приміщення зачинено" /а.с. 45/.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Уповноваженою особою Комісії винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 63-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, якою на ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" за неопублікування інформації накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. /а.с. 18/.
Матеріалами справи підтверджено, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 63-ПО-1-Е від 26.07.2013 року направлена на адресу відповідача рекомендованим листом 26.07.2013 року, який повернуто поштовою організацією з відміткою 31.07.2013 року "організація зачинена, не працює" /а.с. 43, 47/.
Судом встановлено, що 09.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1239 від 11.09.2012 року "Про надання повноважень уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку посадовим особам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 02/904 від 09.07.2013 року, якою порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" та зобов'язано керівника або уповноваженого представника з'явитися для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень 18 липня 2013 року /а.с. 19/.
Із письмових пояснень представника позивача встановлено, що дана постанова направлена на адресу відповідача 09.07.2013 року, проте повернута поштовою організацією з відміткою "приміщення зачинено" /а.с. 43, 46/.
18.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії на підставі статті 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1239 від 11.09.2012 року у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №61-ПО-Е від 18.07.2013 року /а.с.20/, у якому зафіксовано, що ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" не подало регулярну річну інформацію за 2012 рік до Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є порушенням вимог пункту 1 глави 1 розділу V та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364.
18.07.2013 року Уповноваженою особою Комісії у відношенні ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 02/977, якою розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 26.07.2013 року та постановлено направити відповідачу примірник акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 61-ПО-1-Е від 18.07.2013 року /а.с. 21/.
Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 61-ПО-1-Е від 18.07.2013 року та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів вих. № 02/977 від 18.07.2013 року направлені відповідачу рекомендованим листом 18.07.2012 року, який повернуто поштовою організацією відправнику з відміткою "приміщення зачинено" /а.с. 45/.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Уповноваженою особою Комісії винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 64-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, якою за неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на ВАТ "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. /а.с. 18/.
Із письмових пояснень представника позивача встановлено, що постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 63-ПО-1-Е від 26.07.2013 року направлена на адресу відповідача рекомендованим листом 26.07.2013 року, який повернуто поштовою організацією з відміткою 31.07.2013 року "організація зачинена, не працює" /а.с. 47/.
Відповідачем не сплачено у добровільному порядку штраф, визначений постановами про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 62-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, № 63-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, № 64-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року № 448/96-ВР.
Частиною 1 статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до положень статті 6 цього Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до положень статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів та саморегулівних організацій професійних учасників ринку цінних паперів, а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Статтею 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що Уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Уповноважені особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право: безперешкодно входити до підприємства, в установи, організації за службовим посвідченням та мати доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки; вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень; залучати за погодженням з відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевої влади та самоврядування, підприємствами та об'єднаннями їх спеціалістів, депутатів місцевих рад (за їх згодою) для проведення перевірок та ревізій; відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів, у тому числі стандартів, норм і правил, визначених нормативними актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, ставити питання перед органами Прокуратури України та Міністерством внутрішніх справ України про проведення розслідувань або інших заходів відповідно до чинного законодавства; вимагати в межах своєї компетенції в посадових осіб підприємств, установ, організацій надання письмових пояснень.
Відповідно до пунктів 5, 6, 7 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно положень розділу VІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 N 1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 листопада 2012 р. за N 1855/22167, розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення у справі.
Рішення уповноваженої особи у справі оформлюється у вигляді постанови.
Постанова у справі про правопорушення повинна містити вказівку про порядок та строк її оскарження.
Постанова у справі про правопорушення підписується уповноваженою особою, яка розглянула справу, та скріплюється гербовою печаткою.
Постанова у справі про правопорушення оголошується після закінчення розгляду справи про правопорушення.
Примірник постанови надається особі, щодо якої її винесено (про що здійснюється відповідний напис на примірнику постанови, що залишається у справі), або надсилається поштою протягом трьох робочих днів з дати її винесення.
Відповідно до частини 4, 5 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
У матеріалах справи відсутні докази оскарження постанов про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 62-ПО-1-Е від 26.07.2013, № 63-ПО-1-Е від 26.07.2013, № 64-ПО-1-Е від 26.07.2013 року, відтак, вказані постанови є чинними та обов'язковими для виконання відповідачем.
Як вбачається з матеріалів справи, штрафні санкції в загальному розмірі 5100 грн. відповідачем в добровільному порядку до державного бюджету України не сплачені.
Відповідно до пунктів 2-5 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 N 1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 листопада 2012 р. за N 1855/22167, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання ним постанови.
Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до державного бюджету.
Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу Комісії.
У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Відповідно до пункту 1 Положення про Східне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 08.11.2013 року № 2562 /далі - Положення/, Східне територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Управління) входить до системи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з підпунктом 14 пункту 6 Положення Управління має право звертатися до суду з позовом про примусове стягнення штрафів, накладених уповноваженою особою Комісії.
Відповідно до частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави. При цьому прокурор повинен надати адміністративному суду докази, які підтверджують неможливість громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.
Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
За приписами частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183 2 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Першого заступника прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Шишацьке ремонтно-транспортне підприємство" (код ЄДРПОУ 03758909) на користь Східного територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 38001105) штрафні санкції в сумі 5100 грн. (п'ять тисяч сто гривень) в дохід Державного бюджету України на рахунок одержувача: код за ЄДРПОУ Шишацького УК 37748700 на р/р 31118106700515 в ГУДКСУ у Полтавській області, МФО 831019, код бюджетної класифікації 21081100, символу 106 "Адміністративні штрафи та санкції".
Постанова підлягає негайному виконанню.
Оскарження постанови не зупиняє її виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.С. Сич